SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Оптимизация на рекламите

angeldimit

New member
Привет на всички,

от месец някъде съм сложил реклами от адсенс и ийзитрейдър в един от сайтовете ми - текстове на песни - но кликаемостта е обидно малка.
Можете ли да ми споделите някой съвет за оптимизацията им? Ще съм ви много благодарен.

Поздрави.
 
Re: Оптимизация на рекламите

като за начало може да зададеш цветовете на адсенс да са стандартните - синьо, черно и зелено

п.с. много хубав темплейт си избарал, само не виждам името на автора, или ти си го правил?
 
Re: Оптимизация на рекламите

като за начало може да зададеш цветовете на адсенс да са стандартните - синьо, черно и зелено

п.с. много хубав темплейт си избарал, само не виждам името на автора, или ти си го правил?

Идеята за цветовете ще я пробвам, благодаря ти.
Темплейтът e готов и се разпространява безплатно. Променил съм някои неща, а в момента се работи и по други нови модификации, които също ще променят дизайна. В такъв случай, дали само един мета таг с името на създателя ще бъде достатъчен? Не съм много запознат как стоят нещата, затова питам:)
 
Последно редактирано:
Re: Оптимизация на рекламите

В дясно от съдържанието имаш доста свободно пространство. Можеш да включиш нов рекламен блок.

Във футъра между "Разледай по стил" и "Последно..." също можеш да добавиш рекламен блок. Там ти се заковава погледа

Включи и едно Елемент с връзки от Адсенс за съдържание.
 
Re: Оптимизация на рекламите

аз даржа събратя .инфо
и да ти кажа сложих реклама около текста,и там хората нали го четат и са набрали скорост на четене и докато спрат прочитат и рекламите и кликат :)

бтв:
Warning: mysql_close(): no MySQL-Link resource supplied in /home/angeldim/public_html/www/tekst4eta.com/tekstove/listlyrics.php on line 377
 
Re: Оптимизация на рекламите

Темплейтът e готов и се разпространява безплатно. Променил съм някои неща, а в момента се работи и по други нови модификации, които също ще променят дизайна. В такъв случай, дали само един мета таг с името на създателя ще бъде достатъчен? Не съм много запознат как стоят нещата, затова питам:)
щом е free виж лиценза под който се разпространява, сигурно си длъжен поне името на темата и името на автора да оставиш, темата си струва 2-та линка :)
 
Re: Оптимизация на рекламите

@alagus: направих повечето от нещата, благодаря ти:)

@po_taka: тия дни ще си поиграя да напиша един скрипт, който да слага адсенс в текст някъде. мерси за идеята :)

@traki официално нищо не ме задължава, но наистина е редно да оставя линк към сайта на автора

като се появят резултатите, ще докладвам :p
 
Re: Оптимизация на рекламите

Привет отново,

два дена и кликовете са се качили с пъти, още веднъж благодаря! По бира за всеки!

Имам още нещо да ви питам, нормално ли е при 21 клика да имам 0,15 долара в адсенс? Знам, че на българските рекламодатели им свиди малко, чувал бях за кликове по 2-4 долара, но за под 1 цент...Това само в началото ли е? Мога ли да се надявам на реклами с по-скъпи кликове?

Поздрави!
 
Re: Оптимизация на рекламите

Привет отново,

два дена и кликовете са се качили с пъти, още веднъж благодаря! По бира за всеки!

Имам още нещо да ви питам, нормално ли е при 21 клика да имам 0,15 долара в адсенс? Знам, че на българските рекламодатели им свиди малко, чувал бях за кликове по 2-4 долара, но за под 1 цент...Това само в началото ли е? Мога ли да се надявам на реклами с по-скъпи кликове?

Поздрави!
При реклами като: "КМЕЛИЯ ПЕСНИ ФОЛК" е нормално. На мой сайт често се въртят същите реклами и обикновенно са ужасно евтини, но това е положението. Това е свързано с музика в повечето случаи на български реклами.
 
Re: Оптимизация на рекламите

еее, супер, винаги е добре да има развитие
щом са евтини кликовете следващата стъпка е да филтрираш рекламодателите, то уж първо винаги се показват най-скъпите реклами, но вече няколко случая имам и съм се убедил, че това не е вярно. Слагай adsense previw toola за FF и разгледай какви рекламодатели ти пращат, а и отделно филтрирай рекламите според интересите, възрастовата група и очакванията на аудиторията на сайта
 

Горе