SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Откраднали са ми още един сайт.

M

mvmrik

Guest
Става въпрос за http://bglady.net - това е мой сайт. Сайта се задвижда от безплатна портална система, дизайна също не е мой, т.е. темата е безплатна и съм я преработил доста за да достигна сегашния и вид. Съдържанието е 100% авторско, тъй като сестра ми се занимава с този сайт и тя измисля и пише статиите, както и зодиите. Сега видях че са откраднали целия сайт, т.е. всичко е копирано на нов домейн, но е направено на html формат. Става въпрос за putenca.info - мисля че ще забележите че има известна прилика. Пробвах да видя с tracert домейна и стигнах до secureserver.net, явно не е на БГ хост. Кажете как да действам, защото не искам да оставям нещата така, това вече е втори сайт който ми копират. Явно са си сложили техни банери на Adsense.
 
Последно редактирано:
Re: Откраднали са ми още един сайт.

Как да му пиша, откъде да знам кой е? В тоя сайт няма никакви координати, това "За контакти" е копирано от моя.
 
Re: Откраднали са ми още един сайт.

Пиши на съпорт на хоста и им кажи че това е копие на твоя сайт - бглейди и те ще го свалят предполагам.
 
Re: Откраднали са ми още един сайт.

#2 пиши на хостинга

Не успях да намеря кой е хостинга, също така от whois на домейна ми излиза че е регистриран от някакъв руснак.
 
Re: Откраднали са ми още един сайт.

IP Location
us.gif
- New York - New York - Godaddy.com Inc
Whois Record

Domain ID:D26612464-LRMS
Domain Name:pUTENCA.INFO
Created On:17-Oct-2008 13:18:00 UTC
Last Updated On:17-Oct-2008 13:18:04 UTC
Expiration Date:17-Oct-2009 13:18:00 UTC
Sponsoring Registrar:GoDaddy.com Inc. (R171-LRMS)
Status:CLIENT DELETE PROHIBITED
Status:CLIENT RENEW PROHIBITED
Status:CLIENT TRANSFER PROHIBITED
Status:CLIENT UPDATE PROHIBITED
Status:TRANSFER PROHIBITED
Registrant ID:GODA-054586836
Registrant Name:Stepan Kapusta
Registrant Organization:
Registrant Street1:Millionnaya str. 29
Registrant Street2:
Registrant Street3:
Registrant City:St. Petersburg
Registrant State/Province:Russia
Registrant Postal Code:191186
Registrant Country:RU
Registrant Phone:+7.8121011277
Registrant Phone Ext.:
Registrant FAX:
Registrant FAX Ext.:
Registrant Email:
 
Re: Откраднали са ми още един сайт.

Ае стига простотии.. наскоро бяха крали дизайна на сайта на Обама и до колкото знам сайта е още активен макар да се вдигна доста шум покрай този случай... единственото наказание е публично бичуване и това е. Според тебе от хостинга ще тръгнат да му спират сайта ли? Те ако вземат да спират така само ще си навлекат лоша слава и а от там и по-малко бъдещи клиенти. Така че няма какво да ревете.. Просто продължавате напред и това е.. Ако не ви кефи не сте избрали правилната професия. Сори че съм брутален ала ми писна от "Открадна ми бутона, открадна ми цвета, открадна ми флаша, открадна ми пъпките..."...
 
Re: Откраднали са ми още един сайт.

Аз пък съм виждал как от холандски хостинг свалят копие на български сайт.
 
Re: Откраднали са ми още един сайт.

Свалил го е с Teleport Pro, то си пише на някои от линковете.
 
Re: Откраднали са ми още един сайт.

Ае стига простотии.. наскоро бяха крали дизайна на сайта на Обама и до колкото знам сайта е още активен макар да се вдигна доста шум покрай този случай... единственото наказание е публично бичуване и това е. Според тебе от хостинга ще тръгнат да му спират сайта ли? Те ако вземат да спират така само ще си навлекат лоша слава и а от там и по-малко бъдещи клиенти. Така че няма какво да ревете.. Просто продължавате напред и това е.. Ако не ви кефи не сте избрали правилната професия. Сори че съм брутален ала ми писна от "Открадна ми бутона, открадна ми цвета, открадна ми флаша, открадна ми пъпките..."...

Значи според теб няма проблеми да почна и аз да копирам сайтове, да им правя домейни и да си слагам моите реклами. Доста лесна печалба ми изглежда това. Защо да се занимавам да правя сайтове като мога да си ги копирам на готово и никой нищо не може да ми направи?
 
Re: Откраднали са ми още един сайт.

Защото когато си първи в една сфера и си пробил първи ледовете дори 432423 копирача след тебе да се появат потребителите няма да спират да посещават тебе... Това е логиката на цялата история... А и дори да са те крали нали ще започнеш да качваш още и още нови статии и дори отново да те крадат потребителите дали няма да забележат че при тебе го има за първи път а при него след 2 дена???? Така се правят потребители а не че някъв мизерник те е крал... ае да ходим да го юркаме.. ти докато го свалиш ще се появят още 5 такива като него...
 
Re: Откраднали са ми още един сайт.

Защото когато си първи в една сфера и си пробил първи ледовете дори 432423 копирача след тебе да се появат потребителите няма да спират да посещават тебе... Това е логиката на цялата история... А и дори да са те крали нали ще започнеш да качваш още и още нови статии и дори отново да те крадат потребителите дали няма да забележат че при тебе го има за първи път а при него след 2 дена???? Така се правят потребители а не че някъв мизерник те е крал... ае да ходим да го юркаме.. ти докато го свалиш ще се появят още 5 такива като него...

Съмнявам се потребителите да следят и двата сайта и да гледат на кой е качено първо. Няма значение, след като нищо не може да се направи ще го оставя така.
 
Re: Откраднали са ми още един сайт.

Съмнявам се потребителите да следят и двата сайта и да гледат на кой е качено първо. Няма значение, след като нищо не може да се направи ще го оставя така.

И аз преди няколко дни имах подобен проблем , дори му знам интернет доставчика , адреса ,но пак не мога да направя нищо...
 
Re: Откраднали са ми още един сайт.

Аз имам същия проблем със Sgotvi.com - огледално - hranata.info
Моят сайт са гепнали с Teleport Pro и много не се ядосвам, само първоначално като видях и се шашнах :)

Току що видях, че и моят е гепнал тоз пич с мейл : bablokapusta@mail.ru
 
Re: Откраднали са ми още един сайт.

Аз не можах да разбера кой му е хостинга, иначе не ми пречи да му пиша.

IP Location - New York - New York - Godaddy.com Inc


abuse@godaddy.com


http://www.godaddy.com/gdshop/legal_agreements/show_doc.asp?pageid=HOSTING_SA

disseminate or transmit files, graphics, software or other material, data or work that actually or potentially infringes the copyright, trademark, patent, trade secret or other intellectual property right of any person;
 

Горе