SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Откраднаха Zamunda.net

За: Откраднаха Zamunda.net

За: Откраднаха Zamunda.net

Ужас, умре ми п о р н о бизнеса :(
 
За: Откраднаха Zamunda.net

За: Откраднаха Zamunda.net

Абе то това не е много за хвалене :)
смятай колко трябва да си разсеян, че да позволиш на някой админ да ти вземе домейна, базата, па и бекъпите да ти изтрие ....
 
Re: Откраднаха Zamunda.net

Може да е за добро!
От известно време насам Замундата затъваше, късно се качваха или въобще не се качваха някои неща.
Дано новия собственик постегне сайта.
Аз като потребител искам да ми се качва всичко и то с неголямо закъснение. Дреме ми кой е собственика.
 
За: Re: Откраднаха Zamunda.net

За: Re: Откраднаха Zamunda.net

Може да е за добро!
От известно време насам Замундата затъваше, късно се качваха или въобще не се качваха някои неща.
Дано новия собственик постегне сайта.
Аз като потребител искам да ми се качва всичко и то с неголямо закъснение. Дреме ми кой е собственика.

А новия собственик знаеш ли го колко защитава IP-тата? Да не говорим, че сега вкара възможност и за login чрез Facebook. От ГДБОП само т'ва чакат.
 
За: Re: Откраднаха Zamunda.net

За: Re: Откраднаха Zamunda.net

А новия собственик знаеш ли го колко защитава IP-тата? Да не говорим, че сега вкара възможност и за login чрез Facebook. От ГДБОП само т'ва чакат.

А стария собственик знаеш ли колко е защитавал IP-тата? :) Май малко на сляпо доверие говориш.
 
За: Откраднаха Zamunda.net

За: Откраднаха Zamunda.net

Интересно е друго, защо никой не се замисля върху факта: Един измекярски бизнес, който в основата си е в нарушение на действащото право, независимо колко е голям, е уязвим от други измекяри и докато един нормален бизнес може да разчита на правото и дръжавата да бъде защитен един криминален бизнес не може:))

Това е като да си дилър, който другия дилър е ограбил. Няма как да отидеш в районното и да кажеш - абе момчета, тука един ми взе стоката....

Ако си dir.bg например не можеш да изпаднеш в тази ситуация...

За мен случилото се е един добър пример за всички, чието бизнес мислене е как да заобиколим закона....
 
  • Like
Реакции: Alf
За: Откраднаха Zamunda.net

За: Откраднаха Zamunda.net

Всяко нещо на този свят се връща. Навремето този дето се жалва сега открадна тракера и изгони екипа, който го създаде. Тракерът тръгна от едни ентусиасти от Пауър нет, която тогава беше малка фирма в Банкя, в един момент трябваше да се подменят сървъри, защото не можеха да поемат натоварването и тогава въпросният господин дойде "на помощ", а след това разгони екипа като мръсни кучета. Така че за мен сега си плаща за старите грехове. Никой не може да ти го завре така, както човек, който е близо около теб.
 
Re: Откраднаха Zamunda.net

Появи се още един клонинг на Замунда - zelka.org
 
За: Re: Откраднаха Zamunda.net

За: Re: Откраднаха Zamunda.net

При мен толкова бързо никога не е зареждала. Но явно стария собственик има гръб, щом толкова години не я затварят замундата, така че сега може и да си замине.
 
За: Откраднаха Zamunda.net

За: Откраднаха Zamunda.net

Толкова години не я затварят, защото се отваря само от България, а се намира на чужди сървъри. В противен случай досега щяха да са им взели .net-a. Отделно домейнът се води на фалшив собственик, който също няма връзка с нашата страна.

А това за новите и старите собственици как пазели или не пазели IP адресите пък е голяма смехория. Нали в момента, в който почнеш да теглиш нещо IP-то лъсва веднага. Не можеш да го скриеш, освен ако не ползваш VPN или някакво друго прокси. Ако някой иска да записва адресите на сийдърите и лийчърите никой не може да го спре и не е нужно да е админ или дори да има нещо общо със Замунда. Реална опасност може да има ако някой е писал инкриминиращи неща чрез вътрешната система за лични съобщения на сайта, но ако е бил толкова глупав, че да прави това си заслужава да го хванат.
 

Горе