SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Относно събмит по директории за статии

web.seo

web design seo
Темата е създадена от друга тема, затова за който не знае предисторията: Става въпрос за това че в някои директории за статии има доста строги правила и дори споменаването на име на фирма или име на сайт води до факта че статията се отхвърля.

Въпреки че е смислена. Въпреки че е с напълно уникален текст, че е над 300-400 думи, и че в нея има само един изходящ линк. Тъпо, но факт! Това е в не една, а в няколко директории на колеги, та се заприказвахме за този нерадостен факт и аз изложих мнението ми че в тия директории не субмитвам.

------------------------

Та дискусията:

scoobydoo, в тоя ред на мисли съм разочарован от твоята директория, но повече съм разочарован от тая на seolab. При теб как и да е, но при него пък той направо ме разби от правила и изсквания - То не може безплатно да ти пишат свръх качествено съдържание в сайта. Може и да може, ама няма да съм аз.
 
Последно редактирано:
Re: Тематична директория - външна реклама – бг.co

Re: Тематична директория - външна реклама – бг.co

Трябва да има все пак някакъв контрол, то иначе тия линкове нищо няма да струват за гугъл :). Аз приемам спиннато съдържание, но не приемам копирано или пък рекламно. Ако приемам рекламно съдържание, никой няма да ми прати статия и ще стане сайта един каталог на фирми :D
Извинявам се за офтопика, но web.seo започна пръв, хех :).
 
Последно редактирано:
Re: Тематична директория - външна реклама – бг.co

Re: Тематична директория - външна реклама – бг.co

Еми ок, трябва да има контрол, да.

Но какво означава рекламно съдържание? Че нямаш право да пишеш никакво име на фирма, на сайт или какво? И за чий ти е това и какво ще ти помогне то на сайта? Аз при първия подобен отказ в такава директория не субмитвам втори път при положение че съм се морил да пиша 30 минути уникално съдържание специално и само за нея. 30 минути труд колко ми струват? Да отидат в кошчето..... да бе, да...

.... което не пречи сайта дето си говорим конкретно за него (дето беше в тая статия) да е вече в топ 5 в гоогле за ключова дума "мебел" и на първо място за другата ключова "кухненска мебел".

В смисъл: дори и в малката България вече с линк от един сайт не става нищо. Един-два сайта не са важни, трябва да се мисли за 10-20-100-200 ;) То ако човек ще полага толкова много усилия за да публикува една статия в директория за статии ще излезе че е по-добре да купи един линк отнякъде - ще е по-изгодно и със сигурност ще има повече ефект. Линка поне ще е от заглавната страница на някой сайт, а не от вътрешна страница.
 
Последно редактирано:
Re: Относно събмит по директории

Re: Относно събмит по директории

Аз лично не приемам рекламно съдържание защото искам сайта ми да е директория за статии с някаква информация в тях и в замяна на тази информация човека, който я е споделил получава тематични еднопосочни линкове. Не искам сайта ми да стане каталог на фирми (както казах). А точно това ще стане ако позволя рекламно съдържание. Всеки ще си опише дейноста и продуктите - най-лесната работа. Никой тогава няма да ми праща статии. :)

А ако някой пита защо не приемам копирано съдържание - това е ясно, за да не се развали тотално репутацията на сайта в очите на гугъл (то не че сега я има много, хаха, той гугъл ги намирисва директориите за статии).

Относно това че се е изгубил труда на автора като му се отхвърли статията, в моя сайт отхвърлената статия се праща по имейл на автора, за да може да си я ползва в друга директория за статии ако иска :).

А относно усилията за публикуване на статия, там вече нещата са много относителни, но мисля че спинването е едно решение. Но трябва отново да има уникалност голяма според мен за да има полза от линка. Не съм запознат много но така си мисля де. Със сигурност нямам и 10% от SEO опита, който ти (web.seo) имаш, така че тук не споря.

Такива са моите размисли по въпроса :).
 
Re: Относно събмит по директории

Re: Относно събмит по директории

Ясно е, че контрол трябва да има, ако искаш да направиш нещо полезно за всички, но наистина понякога се прекалява с правилата. Признавам си, аз доста често правя компромиси за някой от статиите които са ми пускали в директорията, но ако не са спазени някой от най-задължителните правила на които държа, а именно:

- Уникално и авторско съдържание или съдържание с уредени авторски права;
- Максимум до 3 връзки в публикация.

Другото основно правило е дължината на статията, но там съм правил доста компромиси понякога, но ако видя, че човека се е постарал и е писал смислено и хубаво... тогава не си заслужава да отхвърля съдържанието му за 50-тина думи примерно. Естествено и тук съм се сблъсквал с много проблеми... като много често хората не осъзнават какво представляват директориите за статии и ми пускат кратко описание и адрес на сайта. Даже бих помолил повечето от вас които разполагат с личен блог, да драснеме по една статия с разяснение за какво аджеба се ползват тия директории за статии, че явно повечето хора си мислят, че директорията за статии, всъщност е нищо повече от фирмен каталог с информация.

А между другото почти всяка директория за статии си има своите недостатъци. При мен проблема е, че още не съм измислил как ефективно да уведомявам потребителите на които не е одобрена статията, защо не е одобрена, но и на това ще намеря решение скоро.

Малко офтопик и реклама, но все пак да си кажа - По принцип одобрявам доста бързо статиите, но за по-голямо удобство и за мен и за тези които публикуват статии в директорията давам права за директно публикуване, без одобрение. За целта ако някой проявява интерес, може да драсне едно ЛС да разясня какво е необходимо за целта :)
 
Re: Относно събмит по директории за статии

освен да ви предложа да сложите банери за няколко мои каталога за фирми и да ви отърва от досадниците, друго не мога да направя :)
 
Re: Относно събмит по директории за статии

scoobydoo, нищо против това нямам, така е. Ама в оная статия имаше едно име на сайт - просто се споменаваше, даже име на фирма нямаше, никакви хвалебствия и други такива... което вече тогава ми се стори пресилено :(
 
Re: Относно събмит по директории за статии

scoobydoo, нищо против това нямам, така е. Ама в оная статия имаше едно име на сайт - просто се споменаваше, даже име на фирма нямаше, никакви хвалебствия и други такива... което вече тогава ми се стори пресилено :(

Ами то едно име е достатъчно да се превърне в реклама :). Аз като видя име на фирма или сайт и спирам да чета. Отхвърлям я и пиша какви са причините. Човека я получава по имейл с препоръката да си я поправи и да я прати пак. Тоест ако е едно име, може да се махне и да се прати веднага отново. Е, ако е буквално една дума дето трябва да се изтрие, аз ще я поправя статията, но то няма точно такива случаи.
 
Последно редактирано:
Re: Относно събмит по директории за статии

@scoobydoo: Смятам, че не си много прав като спираш текстове в които се съдържа име на фирма. Напиши ми тогава статия на тема мобилни оператори без да споменаваш имена като Глобул, Ментел или Виваком!

Примера ти го давам съвсем случайно, не знам дали е най-подходящия.

С Еди съм съгласен напълно, и също съм разочарован от на Драго директорията. Жалко за високия и PR.

В моята директория за статии основния проблем е масово пускане на статии с дублираното съдържание, ама това дето е 100% copy/paste-нато. Разбира се, не ги одобрявам.

Наскоро забелязвам и още една тенденция с доста директории за статии на колеги: Когато пиша статии, която се отнася за конкурентна ниша и въпросния сайт, който избутвам с нея все още не е дръпнал нагоре масово се отхвърля и не се публикува. Причини не се съобщават. А спазвам правилата 100%.
 
Re: Относно събмит по директории за статии

Сега, незнам кой как процедира, но нали знаете, че хората които публикуваме статти в тези директории имат за цел да изкопчат един два линка, за да бутат някой сайт в SERP-а.

Съгласен съм статиите трябва да са информативни и що годе уникални, но каква ще ми е кирията да си хабя мозъка и да пиша информативна статия, след като немога да си взема линк с котва?!
 
Re: Относно събмит по директории за статии

Зачетах се в темата и питам защо все искате уникално съдържание ? Защо ангажирате автора да пише специално за директория Х статиятата а не го оставите той сам да прецени.
 
Re: Относно събмит по директории за статии

Предполагам целта е трафика, тъй като по-лесно ще се класира уникално съдържание по ключова дума в серп-а, нали и директориите трябва да имат файда. :)
 
Re: Относно събмит по директории за статии

Аз съм ЗА това да имат полза от труда си. А които работят по тях ги класират и с не уникално съдържание :)

п.с. да не остане с впечатление някой, че имам арт. директория
 
Re: Относно събмит по директории за статии

@scoobydoo: Смятам, че не си много прав като спираш текстове в които се съдържа име на фирма. Напиши ми тогава статия на тема мобилни оператори без да споменаваш имена като Глобул, Ментел или Виваком!

Разбирам за какво говориш и си прав. Примерно ако има статия с информация за принципа на работа на автомобили и двигатели и други и е нужно да се споменат някои марки (Форд, Ауди и т.н.) с цел да се дадат примери или пък понеже те са изобретили някакъв вид двигатели, за които се говори в статията, ще я одобря естествено. Така че предишното ми твърдение че като видя фирма и спирам да чета не е напълно вярно ;).
Просто си преценявам кога се прави самореклама и кога е нужно да се спомене някаква марка.
 
Последно редактирано:
Re: Относно събмит по директории за статии

Гледам, че тук се споменава моята перосна :)
Относно директорията, правила трябва да има, това е моето виждане за този вид сайтове и ако на някой не му харесва, то моля, не е само моята директория, нали така?
Така, че чак да се създаде тема тук по този въпрос ми е меко казано странно...
Все пак се замислите над думите "директрия за статии", не на фирми или нещо друго.
Ако искате да се споменава фирмата ви и продуктите, то моля в моя сайт за прес релизи, nо преди публикацията се запознайте с правилата за това, какво е прес релиз.
Но в него няма да получите линк с анчора, а просто линк под материала, във вида moisait.com
А в директорията за статии приемам САМО статии, а не рекламни материли.
Все пак, ако някой иска безплатен линк от сайт с PR4, то нека си напрегне малко мозъка, как да го получи и то не 1, а 2 и ако статията е достатъчно дълга, то и 3 линка с 3 различни анчора към един и същи сайт.
А който не иска да се напряга, то може да си купи същите тези 3 линка и да си плаща за тях всеки месец.
Мисля, че всеки има правото на избор и никого "зорлен" не карам да се регистрира и да пуска статии в директорията.
А няма да казвам, колко боклук изхвърлям постоянно и баня подред, за това, че ми губят времето и пускат материали в разрез с правилата на директорията.
Във връзка с това искам да кажа, че от известно време пуснах публикуването на статии и в една друга моя директория, като правилата са абсолютно същите, както и в 1-та, що годе уникални и интересни статии. Ако не ми хареса на мен, когато я чета, не я приемам.
 
Re: Относно събмит по директории за статии

web.seo, не разбирам с какво чак толкова съм те "разбил от правила и изсквания"??????
Ето правилата от страницата на сайта:
На нашият сайт можете да добавяте статии, които не нарушават законите на РБългария.
Всички статии минават през модератор и той единственно решава дали дадена статия ще бъде публикувана или не.
Желателно е статиите да са от 2000 символа и на горе.
В текста може да сложите не повече от 2 линка към един и същ домейн, при условие, че текста не е по-малко от 2000 символа.

Статия се нарича увлекателно и интересно четиво, а не сух рекламен текст от рода на:
"Нашата фирма/сайт предлага всички видове стоки за дома и обзавеждане на най-ниски цени и т.н. и т.н."
Такива текстове НЯМА да бъдат публикувани, защото това НЕ Е статия, а рекламен материал или в най-добрият случай прес релиз.

Статия е когато разказвате напр.
"Всяко младо семейство мечтае за свое жилище и когато настъпи този момент в който се сдобият с него, възниква въпроса за неговото обзавеждане. Това в какъв цвят да бъде спалнята, хола или кухнята можете да решите заедно или да се обърнете към фирма която се занимава с интериор и проектиране на вътрешното пространство"
Като думите обзавеждане и интериор (като пример) са нужните ви ключови думи и имат линк към вашият сайт.
И така в целият текст не трябва да има рекламни текстове, имена на фирми и т.н.

Надявам се да съм бил максимално ясен.
При публикацията на статия, Вие се съгласявате, че тя става собственност на сайта, на страниците със статията може да бъде разместена контекстна, банерна или друг вид реклама.
В края на статията укажете източника от къде е взета и спазвайте авторските права.
Отговорноста за авторските права лежи на потребителя, който се е регистрирал в системата и е публикувал материала.

Или с няколко думи има 3 основни изисквания - интересен материал, що-годе уникален контент от порядъка на 2000 символа, без реклама.
И това за теб е проблем, че чак тема си направил по въпроса?????
 
Re: Относно събмит по директории за статии

Драго, знаеш че се знаем отдавна, знаем се как работим и така нататък, не се засягай.

Обяснението е много просто: Не съм направил тема по въпроса и не съм искал да правя тема, бях драснал просто 2 думи в една друга тема, но Гената отби офтопика в нова тема-тая в момента и стана тая тема тук.

В случая при теб: правилата не ме засягат нито в твоята директория, нито в тая на scoobydoo, просто ставаше въпрос защо съм се отказал и дали съм се отказал да сумбитвам там.

Да, отказал съм се. Ей това е всичко, няма нищо лошо, не го крия и го казах вече и в другата тема.

За самия мен е ултра тъпо да пиша статии за seo или дизайн и да ги пускам в директории за статии на хора които се опитват да се ранкват за същите думи като теб и клокси.

Мисля че факта че съм за единия израз на първа страница с подстраница от сайта ми, а всички други сте там с топ-левъл домейн говори достатъчно за това че мога да си намеря достатъчно източници на безплатни линкове за които доста хора не знаят и нямам нужда да ви притеснявам с тия статии.

Затова и не го правя.
 
Re: Относно събмит по директории за статии

Драго, знаеш че се знаем отдавна, знаем се как работим и така нататък, не се засягай.

Обяснението е много просто: Не съм направил тема по въпроса и не съм искал да правя тема, бях драснал просто 2 думи в една друга тема, но Гената отби офтопика в нова тема-тая в момента и стана тая тема тук.

В случая при теб: правилата не ме засягат нито в твоята директория, нито в тая на scoobydoo, просто ставаше въпрос защо съм се отказал и дали съм се отказал да сумбитвам там.

Да, отказал съм се. Ей това е всичко, няма нищо лошо, не го крия и го казах вече и в другата тема.

За самия мен е ултра тъпо да пиша статии за seo или дизайн и да ги пускам в директории за статии на хора които се опитват да се ранкват за същите думи като теб и клокси.

Мисля че факта че съм за единия израз на първа страница с подстраница от сайта ми, а всички други сте там с топ-левъл домейн говори достатъчно за това че мога да си намеря достатъчно източници на безплатни линкове за които доста хора не знаят и нямам нужда да ви притеснявам с тия статии.

Затова и не го правя.

Не съм следил предишната тема и не знаех, че е пренесена, така, че извинявай за това.
А иначе всеки сам си решава какво и къде да публикува.
Според теб, ти пълниш сайта с контент, според мен, аз давам безплатно линкове, а в крайна сметка истината е някъде по средата.
Но има нещо много важно, ако почна да приемам подред, всичко, без модерация, скоро ще се превърне в помойка и в крайна сметка, никой няма да има полза от този сайт.
А това, че е строго модерирана, говори, че има някакъв порядък и човек си струва да се понапъне малко.
 
Re: Относно събмит по директории за статии

Знам че знаеш че ако искам да ти кажа нещо ще го направя по icq.

Има колеги тук (да не цитирам имена) които фанатично гонят да вземат линк от всеки сайт където могат да го вземат, но аз не съм толкова упорит като тях и малко по-практичен когато става въпрос за време ;)

За директорията: Нищо против нямам. Всеки от вас е прав за себе си. Но ето ти малко градивна критика: Единствено би било добре когато отказваш публикация да има някакво уведомяване.

В моя случай в твоята директория бях пуснал 1 "статия" (няма да коментирам качеството й) но не получих никакъв известяващ емайл. Това ок. Влизам в админ панела, статията я няма, съобщение също никакво няма.

Как да разбере човек какъв е проблема и Не е ли по-добре тая статия да си стои там с някакъв статус unpublished и човека да си я редактира?

Знам че не си програмист, че най-вероятно ползваш нещо готово и няма да ти е лесно да го преработиш, а още по-малко ще искаш да го направиш, затова някакъв автоматично генериран емайл може би ще свърши някаква работа.
 
Re: Относно събмит по директории за статии

Знам че знаеш че ако искам да ти кажа нещо ще го направя по icq.

Има колеги тук (да не цитирам имена) които фанатично гонят да вземат линк от всеки сайт където могат да го вземат, но аз не съм толкова упорит като тях и малко по-практичен когато става въпрос за време ;)

За директорията: Нищо против нямам. Всеки от вас е прав за себе си. Но ето ти малко градивна критика: Единствено би било добре когато отказваш публикация да има някакво уведомяване.

В моя случай в твоята директория бях пуснал 1 "статия" (няма да коментирам качеството й) но не получих никакъв известяващ емайл. Това ок. Влизам в админ панела, статията я няма, съобщение също никакво няма.

Как да разбере човек какъв е проблема и Не е ли по-добре тая статия да си стои там с някакъв статус unpublished и човека да си я редактира?

Знам че не си програмист, че най-вероятно ползваш нещо готово и няма да ти е лесно да го преработиш, а още по-малко ще искаш да го направиш, затова някакъв автоматично генериран емайл може би ще свърши някаква работа.

Приемам критиката и ти благодаря за нея.
Честно казано има такава функция, има и вътрешна поща.
В началото връщах всички материали с уведомяване в какво е проблема.
Това продължи доста дълго време.
Нито веднъж не се случи през това време някой да си редактира материала и да го върне.
Поне 100-на такива материала съм върнал, без никакъв резултат.
И спрях...
Но може би трябва да го правя, дори за такива единици, както си ти.
 

Горе