SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Относно Opencart 1.4 - език

billi_g

New member
Относно Opencart 1.4 - как мога да направя в валутите български лев да е на 1-во място по подразбиране и как може да се направи Българския език на магазина да е по подразбиране, а не английския език
...друготе което ме интересува, някой правил ли е сносен превод на Български на Административния панел

..благодаря
 
Последно редактирано:
Re: Относно Opencart 1.4 - език

system+settings+local

предполагам, не е проблем за теб да подобриш съществуващия превод и да го споделиш с другите.
 
Re: Относно Opencart 1.4 - език

system+settings+local

предполагам, не е проблем за теб да подобриш съществуващия превод и да го споделиш с другите.

благодаря ти, абе аз уж снощи влизах в това меню, точно тези настройки пипах, и незнам защо не се получаваше, а сега стана, явно е било или от това че съм бил изморен вече, в предвид че от сутринта съм пред компа или нещо съм се замотал,

..благодаря все пак, а за превода май така ще направя

искам да ви попитам и за тази изцепка която ми се получава, забелязах че под Мозила всичко си е ОК. единствено като кликна на контакти се получава ето това (снощи уж го нямаше а сега се получава)
1.gif


И другото което виждам, че като влезна в магазина под IE няма валутата и за смяна на езика, също така и в дясния ъгъл където пише Powered by OpenCart се получава следното: 1. под Мозила пише едно, а под Експлорера си излиза фирмения надпис
2-2.gif




2.gif
 
Re: Относно Opencart 1.4 - език

аз не съм много в час, но някога правих един превод за тази система и трябваше преводите на бг да се запишат на utf8+bom (дано не съм сгрешил)

Разглеждал съм този превод който е качен и някой от файловете не са записани по този начин а само като utf8, от там идва проблема. -> ..\catalog/language/bulgarian/information\contact.php


по другия въпрос ... предполагам това е от кеш-а, натисни ctrl+f5 или изтрии временните файлове, а при мен излиза това за валутите и езика
 
Re: Относно Opencart 1.4 - език

аз не съм много в час, но някога правих един превод за тази система и трябваше преводите на бг да се запишат на utf8+bom (дано не съм сгрешил)

Разглеждал съм този превод който е качен и някой от файловете не са записани по този начин а само като utf8, от там идва проблема. -> ..\catalog/language/bulgarian/information\contact.php


по другия въпрос ... предполагам това е от кеш-а, натисни ctrl+f5 или изтрии временните файлове, а при мен излиза това за валутите и езика

....не е от кеша, явно нещо е бъгаво, http://www.gergovprint.com/3/upload ето го азго тествам с IE 6
...оправиха се и маймунките на КОНТАКТИ, но незнайно защо отвреме на време , като натисна някой бутон пак излизат, и след като премина обратно от Български на Английски и после обратно на Български се оправя ?!?!??!

...засега върви, само проблема с IE 6 си остава - незнайно защо
 
Последно редактирано:
Re: Относно Opencart 1.4 - език

....мислех си че бъга с "маймунките" в Контакти се е оправил, но седнах и започнах да кликам по менютата и изведнъж пак стана така, сигурно някой от Вас се е сблъсквал със същия проблем ?!??
..След като се появят "маймунките" кликвам Английски език и после обратно пак Български и всичко се оправя - някаква идея

...тъй като несъм много навътре в нещата, за 1-ви път инсталирам OpenCart
 
Re: Относно Opencart 1.4 - език

това може да е ие6 проблем а не опенчарт :Д

с ие7 не прави проблем, както и с мозиллата
 
Re: Относно Opencart 1.4 - език

това може да е ие6 проблем а не опенчарт :Д

с ие7 не прави проблем, както и с мозиллата

благодаря за отзивите, ще инсталирам довечера ИЕ7 за да видя, сигурно е така - но в момента немога да рестартирам компа че се прави един рендер и няма как да се рестартира
 
Re: Относно Opencart 1.4 - език

ами изтегли портативни версии (ако има де) с google chrоme е ок.

..така си е, просто ИЕ6 си има явно бъг, с ИЕ8 си бачка всичко

а колкото до "маймунките" в Българския език в менюто КОНТАКТИ си остават, какво да направя че да изчезнат - тъй като несъм много светнат по въпроса
 
Re: Относно Opencart 1.4 - език

http://www.gergovprint.com/3/upload/index.php?route=checkout/guest_step_1

някаква идея защо кирилицата се скапва като кликна РАЗПЛАЩАНЕ > РАЗПЛАЩАНЕ КАТО ГОСТ


както и понякога на контакти защо се скапва енкодинга и там - интересното е че се скапва само понякога

тъй като нсъм много в час - ако помогнете ще съм благодарен
 
Re: Относно Opencart 1.4 - език

Търся някой който може да ми напише български пакет за OpenCart v1.4.7 (последната версия в сайта), искам целия сайт да е преведен включително и контролния панел на системата. Ако някой може да го направи да пише и на каква цена ще извърши услугата.
 
Re: Относно Opencart 1.4 - език

имаш лично съобщение.

Търся някой който може да ми напише български пакет за OpenCart v1.4.7 (последната версия в сайта), искам целия сайт да е преведен включително и контролния панел на системата. Ако някой може да го направи да пише и на каква цена ще извърши услугата.
 
Re: Относно Opencart 1.4 - език

Здравейте, инсталирах си миналия ден opencart_v1.4.9.3, също сложих и Български език за сайта, както и Българска валута. Проблема ми е, че когато превкюча на БГ, валутите ми излизат по следния начин - 229d81€, тоест точката е заместена от "d". Знам, че решението е просто, но така и не мога да се справя. Някой ако има решение, ще се радвам да го сподели.
 

Горе