SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Отхвърлени DMCA репорти от Google

cloxy

Super Moderator
Екип
Средно веднъж месечно проверявам най-важното си съдържание къде е копирано неправомерно в Интернет и подавам DMCA репорти към Гугъл за премахването му от SERP. До сега не съм имал отхвърлен репорт, а съм пуснал буквално хиляди.

Този месец обаче всичките ми 50 репорта бяха отхвърлени, всеки с различна причина. Не се различават много от предишните, даже повечето от сайтовете съвпадат и продължават да крадат от същите мои сайтове.

Направили са си някакви готови шаблони и всеки път отговарят с някаква различна причина, която няма общо с реалността. Примерно статията ми за Египет, която е сигурно най-краденото нещо в българския Интернет, искат да докажа, че наистина е на мой клиент :) WTF???

На някой друг да му се е случвало? Или има нещо ново в тази система или те имат нещо против мен.
 
За: Отхвърлени DMCA репорти от Google

За: Отхвърлени DMCA репорти от Google

Сигурно си им създал много работа на мамуните и са те намразили :)
 
Re: Отхвърлени DMCA репорти от Google

Не, не са ме репортвали. А работа им създавам много, това е факт :)

След този Емануел ъпдейт май са затегнали положението. Сигурно има злоупотреби. Но пък да не приемат нито един репорт...

Ето един примерен, руски сайт изкопирал началната страница на Cloxy и продава връзки във футъра:

Код:
statimax.ru/default1559.htm

... и това е отхвърлено. Нямам думи :(
 
За: Отхвърлени DMCA репорти от Google

За: Отхвърлени DMCA репорти от Google

Опитай с друг акаунт, да видим какво ще стане
 
За: Отхвърлени DMCA репорти от Google

За: Отхвърлени DMCA репорти от Google

Стъпка 1. Направи си договор с някой клиент
Стъпка 2. Направи си протоколи за извършена работа (предадени статии със следните заглавия)

Сканираш двете и ги пращаш.
 
За: Отхвърлени DMCA репорти от Google

За: Отхвърлени DMCA репорти от Google

Ииии хейтърите ще се напият довечера за твое здраве :D току що направи душевен оргазъм на поне 10 предприемача с тази тема.
 
Re: Отхвърлени DMCA репорти от Google

И пак опира до тъпотиийте на Г. А колко по-лесно щеше да е: индексира в твоя сайт статията, след това всичко същото, но по-ново, от където и да е, на позиция 100+ в серпа. Мечтииии....
 
Re: За: Отхвърлени DMCA репорти от Google

Re: За: Отхвърлени DMCA репорти от Google

Ииии хейтърите ще се напият довечера за твое здраве :D току що направи душевен оргазъм на поне 10 предприемача с тази тема.

Най-вероятно проблемът е за всички ;)
 
За: Отхвърлени DMCA репорти от Google

За: Отхвърлени DMCA репорти от Google

Тия дето крадат чуждо съдържание са много гадни! Аз на един по-рано му написах в супорта, че мие откраднал статията, а той ми отговори "Е, и..?"
 

Горе