SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Очила за компютър

TaLoV

New member
Колеги, препоръчайте някакви очила за пред компютъра. Благодаря предварително.
 
За: Очила за компютър

За: Очила за компютър

Здравейте! Най- добре се консултирайте със специалист очни болести или поне в оптика. Те ще ви обяснят какви стъкла са необходими във вашия случай. Има варианти, в които един вид стъкла при даден човек биха помогнали, а при друг не биха имали ефект, дори могат да навредят на зрението още повече.
 
За: Очила за компютър

За: Очила за компютър

Имам приятел очен доктор-много добър специалист, той ми беше казал, че очила за пред компа са нужни само ако ползваш от старите монитори с кинескопите. Ако имаш тънак плазмен или ТФТ монитур, няма опаснос за очите понеже няма ли излъчвания. Все пак ако отидеш на докнор, ще ти кажат че трябва да си купиш, всичко е бизнес... Опитай ако ти се изморяват очите да правиш гимнастика за очи..В интернет има много такива опътвания как става.
 
Re: За: Очила за компютър

Re: За: Очила за компютър

Имам приятел очен доктор-много добър специалист, той ми беше казал, че очила за пред компа са нужни само ако ползваш от старите монитори с кинескопите. Ако имаш тънак плазмен или ТФТ монитур, няма опаснос за очите понеже няма ли излъчвания. Все пак ако отидеш на докнор, ще ти кажат че трябва да си купиш, всичко е бизнес... Опитай ако ти се изморяват очите да правиш гимнастика за очи..В интернет има много такива опътвания как става.
И аз съм останал с такова впечатление.
 
За: Очила за компютър

За: Очила за компютър

Пробвай с капки за очи тип "сълза". Обсъждал съм темата с няколко специалиста и винаги това са казвали като най-ефикасен метод, много по-добър от всякакви очила. Иначе най-голяма значение се отдава на нормалното мигане, което овлажнява очите и ги предпазва. Ако се взираме по много дълго време често и мигаме все по-рядко, то ще започнат проблемите с очите.
 
За: Очила за компютър

За: Очила за компютър

:)))))))))))))))))

Това с очилата за компютър е една измама, която впечатляващо дълго време се задържа.

Старите монитори да - имаха електормагнитно излъчване. И какво слагаш очила да ти защитават очите а цялото тяло да си е облъчва??????

Очилата за компютър са просто антирефлексни стъкла, които намаляват отраженията, но при монитор с матов екран няма такива, а при монитор с лъскав екран нямат ефект.

За да не те болят очите докато стойш на компютър поддържай осветление в стаята, съизмеримо с това на екрана - с други думи екрана да не свети, а да е с интензитета на осветените предмети около теб. Защото най-голямото напрежение идва от постоянните съкращения на ириса, а той в зависимост колко е съкратен променя диапазона на рязкост и ретината се опитва да компенсира.

Иначе очилата, предвид че от една страна променят малко или много оптичня път и допълнително рамките променят зрителното поле, най-много да те направят редовен клиент на оптиките и офталмолозите.
 
За: Очила за компютър

За: Очила за компютър

Аз наскоро ходих на очен и ми казаха, че няма нужда от очила за компютър именно защото новите монитори не облъчват толкова . Изписаха ми капки за очи Optive, към 20 лева бяха. Вече месец ги слагам и сякаш има лека промяна.
 
Re: Очила за компютър

Ако ползваш още от онези монитори по ~10-15 кила, вместо да си купуваш очила, купи нов монитор :happy:
 

Горе