SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Още една директория за статии

velkoto

New member
Колеги, да ви представя поредната директория за статии - Blogomania.org. След като миналата седмица се борих с два плъгина, най-накрая е подкарах, така че може да заповядате вече:)

Набързо и правилата:
- минимална дължина на статиите - 200 думи с един линк, и на всеки следващи 150 думи по още един, до максимум 3
- 100% уникалност
- без спиннато съдържание

Предимства:
- Верификация на авторство с google+
- добавяне на статиите в страниците на сайта във Facebook и Twitter

Недостатъци:
- нямам на идея на този етап, как потребителите сами да качват снимки
- домейна е с ауторити 33, но няма пейдж ранк (PR 0), а за съжаление за повечето хора това е водещото

Тъй като тва ми е първата подобна директория всякакви критики са добре дошли. Кой каквото не му харесва от правилата, дизайна и т.н. нека сподели
 
Re: Още една директория за статии

Предлагам да намалиш думите от 200 на 150, както направиха десетки колеги! Всичко друго е оК! Добавих една стаитя, стана 159 думи, ако ми кажеш, че заради 30 думи няма да я одобриш - веднага заминава в сателитен блог и дим да ме няма :)
 
Re: Още една директория за статии

150 думи е твърде малко, ако мине Пандата сайта заминава. 200 е критичен минимум, иначе ще е пълно с боклучави материали вътре и няма да има смисъл от директорията.
 
За: Re: Още една директория за статии

За: Re: Още една директория за статии

Предлагам да намалиш думите от 200 на 150, както направиха десетки колеги! Всичко друго е оК! Добавих една стаитя, стана 159 думи, ако ми кажеш, че заради 30 думи няма да я одобриш - веднага заминава в сателитен блог и дим да ме няма :)

Това е типично разсъждение от типа - "аз да съм добре, за другите не ме интересува". Ако беше моя директория такъв образ не само, че няма да му одобря статията, но и ще бъде вкаран в бан. Защото той гледа себе си, кое му е по-изгодно, а не качеството.
А за качеството даже си мисля, че 200 думи са малко, за добра, качествена статия, от която наистина да има полза - минимума е 400-500 думи.
 
За: Още една директория за статии

За: Още една директория за статии

Аз мисля, че 200 думи е напълно нормално!
 
Re: Още една директория за статии

Абсолютния минимум според мен е 500 думи + поне 1 снимка, но всеки сам си решава.

С този код във functions.php файла на темата ти ще могат contributor-ите да качват изображения:

PHP:
//allow contributors to upload images
if (current_user_can('contributor') && !current_user_can('upload_files') )
	add_action('admin_init', 'allow_contributor_uploads');

function allow_contributor_uploads() {
	$contributor = get_role('contributor');
	$contributor->add_cap('upload_files');
}
//allow contributors to upload images

Също мога да те посъветвам (както и всеки с директория за статии) да се позволява само 1 линк и то след статията в отделен абзац за автора и то без ключови думи, а винаги анкора да е самия домейн. Както и от време на време да се пускат статии без никакви изходящи и също да има чат пат понякога вътрешни линкове в статиите. Но едва ли ще ме послуша някой ;).
 
Последно редактирано:
За: Още една директория за статии

За: Още една директория за статии

Ако минимумът е 500 думи почти никой няма да качва и така директорията ще си опустее. Едва ли някой ще се хаби да пише 500 думи ;)
 
За: Още една директория за статии

За: Още една директория за статии

Ако минимумът е 500 думи почти никой няма да качва и така директорията ще си опустее. Едва ли някой ще се хаби да пише 500 думи ;)

Напротив. Задай си въпроса - защо се търси и се ползва директория за статии? Една такава директория ще има тежест, ще е сериозен сайт, а не поредното "нищо". Кое е за предпочитане - да се публикува в 10 директории за статии със съмнителен резултат или само в една директория, от която не само можеш да постигнеш, но и да минеш резултата от дадения от мен пример с десетте директории?

Напълно съм съгласен с мнението и съветите на scoobydoo, и както и споменах, и аз смятам, че минимума думи за статия трябва да е в границата 400-500. Крайно време е да се търси и цени качеството, а не количеството.
 
Re: Още една директория за статии

Абсолютния минимум според мен е 500 думи + поне 1 снимка, но всеки сам си решава.

С този код във functions.php файла на темата ти ще могат contributor-ите да качват изображения:

PHP:
//allow contributors to upload images
if (current_user_can('contributor') && !current_user_can('upload_files') )
	add_action('admin_init', 'allow_contributor_uploads');

function allow_contributor_uploads() {
	$contributor = get_role('contributor');
	$contributor->add_cap('upload_files');
}
//allow contributors to upload images

Също мога да те посъветвам (както и всеки с директория за статии) да се позволява само 1 линк и то след статията в отделен абзац за автора и то без ключови думи, а винаги анкора да е самия домейн. Както и от време на време да се пускат статии без никакви изходящи и също да има чат пат понякога вътрешни линкове в статиите. Но едва ли ще ме послуша някой ;).

Колега, къде точно във functions.php да забия този код?
 
За: Още една директория за статии

За: Още една директория за статии

@Странникът съгласен съм с теб, но има хора, които не мислят така. Те ще предпочитат да си пускат в други дирове и тази, която е с 500 думи всеки път ще я пропускат. Наистина ще е качествена, но повечето ги мързи да си напишат статия с такава дължина за собствения сайт :)
 
За: Още една директория за статии

За: Още една директория за статии

Ще вметна няколко неща, които смятам че са важни.

1. Дължината на текста и качеството на текста са две съвсем отделни величини. Пандата гледа качеството, а не дължината! Под качество да се разбира спиннато, дублирано, безсмислено, синонимизирано или уникализирано съдържание. Също така - съдържание без пунктуационни знаци, съдържание, което не е разделено на параграфи и всичко останало, което прилича на машинално генерирано. Но ако в 10 директории за статии пуснем наистина 10 уникални статии, всяка писана различно от другата не виждам какъв е проблема ако е 150 думи статията.
2. Директориите за статии са създадени да дават линк маса, а не да се ранкват добре! Предаването на линк маса зависи от авторитета на домейна и авторитета на страницата от която получаваме линк. Има и директории в които статиите се ранкват добре, не го отричам, но това не значи, че линка, който получаваме ще е по-силен, след като статията там се ранква добре! Моля, правете разлика.
3. Ако в слабо авторитетен сайт се публикува дълга статия (ако ще и 1000 думи) то това не значи, че ще получим силен линк.
4. Ако сайта е силно авторитетен, достатъчно е и само 1 изречение за да получим голяма линк маса. Пример Dmoz.
 
За: Още една директория за статии

За: Още една директория за статии

@Странникът съгласен съм с теб, но има хора, които не мислят така. Те ще предпочитат да си пускат в други дирове и тази, която е с 500 думи всеки път ще я пропускат. Наистина ще е качествена, но повечето ги мързи да си напишат статия с такава дължина за собствения сайт :)

TaLoV => наистина има хора, които не само, че не мислят като мен, но и изглежда са ми много ядосани, защото са ми дали негативна репутация. Изглежда някой хора залагат на количество статии а не на качество. Независимо от всичко което се говори - на мнение съм, че две статии писани по една тема - едната от 400-500 думи а другата от 150-200 са две различни неща.
Но много ясно, че който има две-три или повече директории за статии ще защищава това мнение, ще свали изискванията за дължина на статиите, иначе няма как да му се пълнят директориите със съдържание.

Сега се сещам, човекът, дал ми негативна репутация дали е оценил негативно и scoobydoo за неговото мнение, понеже той слага и съветва за още по-строги правила за директориите за статии, докато аз не съветвам, а изказвам моето си мнение:

"Абсолютния минимум според мен е 500 думи + поне 1 снимка, но всеки сам си решава. Също мога да те посъветвам (както и всеки с директория за статии) да се позволява само 1 линк и то след статията в отделен абзац за автора и то без ключови думи, а винаги анкора да е самия домейн. Както и от време на време да се пускат статии без никакви изходящи и също да има чат пат понякога вътрешни линкове в статиите. Но едва ли ще ме послуша някой."

Я да видим сега, има ли разделение и негативно отношение на хората в този сайт или да спра да пиша, че за едно и също нещо само един се оценява негативно а другия не?!

И разбира се, както обикновено - играете на криеница, криете се и не си показвате никнейма, толкова ли ви е срам, че сте дали негативна репутация, та си криете името?
 
Последно редактирано:
За: Още една директория за статии

За: Още една директория за статии

Ще вметна няколко неща, които смятам че са важни.

1. Дължината на текста и качеството на текста са две съвсем отделни величини. Пандата гледа качеството, а не дължината! Под качество да се разбира спиннато, дублирано, безсмислено, синонимизирано или уникализирано съдържание. Също така - съдържание без пунктуационни знаци, съдържание, което не е разделено на параграфи и всичко останало, което прилича на машинално генерирано. Но ако в 10 директории за статии пуснем наистина 10 уникални статии, всяка писана различно от другата не виждам какъв е проблема ако е 150 думи статията.
2. Директориите за статии са създадени да дават линк маса, а не да се ранкват добре! Предаването на линк маса зависи от авторитета на домейна и авторитета на страницата от която получаваме линк. Има и директории в които статиите се ранкват добре, не го отричам, но това не значи, че линка, който получаваме ще е по-силен, след като статията там се ранква добре! Моля, правете разлика.
3. Ако в слабо авторитетен сайт се публикува дълга статия (ако ще и 1000 думи) то това не значи, че ще получим силен линк.
4. Ако сайта е силно авторитетен, достатъчно е и само 1 изречение за да получим голяма линк маса. Пример Dmoz.

Ето това е правилното мнение за мен :clap:
Видях някъде нагоре из темата желания за по 500 и нагоре думи... това поне лично аз никога, ама никога няма да го направя. Ако пишех такива дълги статии щях да си ги поствам в моите си блогове или сателити а не из чужди такива ;)

p.s. Възползвах се от тази директория с една статия ;)
 
Последно редактирано:
За: Още една директория за статии

За: Още една директория за статии

Добре де приятел.... ся начи аз пиша статия, качвам я при теб и ся кво се получава... сайта е аут, моята статия отиде по дяволите..... язък ми за труда да я линквам... сигурно поне в 50 сайта съм я наблъскал.
Ето затова хората не пишат в чужди сайтове, никнат като гъби след дъжд.... а изчезват по-бързо и от проблясък на светкавица :mad:
Та като не ви се занимава да ги поддържате тия сайтове та по-добре ги подарете ня някого, така поне труда на хората няма да отива ей така на вятъра :mad:
 
Последно редактирано:
За: Още една директория за статии

За: Още една директория за статии

Добре де приятел.... ся начи аз пиша статия, качвам я при теб и ся кво се получава... сайта е аут, моята статия отиде по дяволите..... язък ми за труда да я линквам... сигурно поне в 50 сайта съм я наблъскал.
Ето затова хората не пишат в чужди сайтове, никнат като гъби след дъжд.... а изчезват по-бързо и от проблясък на светкавица :mad:
Та като не ви се занимава да ги поддържате тия сайтове та по-добре ги подарете ня някого, така поне труда на хората няма да отива ей така на вятъра :mad:

Не реагирай толкова каруцарски, хостинга му е деактивиран - може да е по много прични: наруваше на условията за ползване, resource abuse, неплащане. Ако е зарязал директорията със седмици значи няма хляб в нея.
 
За: Още една директория за статии

За: Още една директория за статии

Така е, прав си за реакцията ми, но тази седмица това е вече 3-тата подобна директория дето изчезва... може и в мен да е проблема, че все такива си ги подбирам, но е дразнещо все пак :)
 
Re: За: Още една директория за статии

Re: За: Още една директория за статии

Добре де приятел.... ся начи аз пиша статия, качвам я при теб и ся кво се получава... сайта е аут, моята статия отиде по дяволите..... язък ми за труда да я линквам... сигурно поне в 50 сайта съм я наблъскал.
Ето затова хората не пишат в чужди сайтове, никнат като гъби след дъжд.... а изчезват по-бързо и от проблясък на светкавица :mad:
Та като не ви се занимава да ги поддържате тия сайтове та по-добре ги подарете ня някого, така поне труда на хората няма да отива ей така на вятъра :mad:

По-спокойно де:) Изтече хостинга, събота и неделя не бях в БГ и не съм обръщал внимание на сайтовете си, днес сутринта се върнах, видях и си платих и всичко е ОК. Грешката е моя, за което се извинявам. Недей да скачаш веднага:)
 
За: Още една директория за статии

За: Още една директория за статии

Така е, прав си за реакцията ми, но тази седмица това е вече 3-тата подобна директория дето изчезва... може и в мен да е проблема, че все такива си ги подбирам, но е дразнещо все пак :)

OK, тогава прави както другите, които не ползват директории - правят си собствени ресурси. Направи си 3 директории за статии, 4-5 социалки за буукмаркване, развивай си ги и публикувай там. Така няма да зависиш от чужди ресурси и ще се поставиш на мястото на собствениците на директории, което неминуемо ще те накара да разбереш, защо такива сайтове са с много кратък "time to live".
 

Горе