SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Пак проблем с IE - не работят бутоните

s1mb8474

New member
Здравейте!
Сайтът е този:
http://aquarium.bg/index.php

Проблемът ми е, че при IE 7 бутоните в менюто не могат да се натискат. Честно казано нямам почти никаква идея защо това е така, но надявам се някой от вас да може да ми помогне. Възможно е проблемът да идва от това, че картинките са .png?

Поздрави!
 
Re: Пак проблем с IE - не работят бутоните

Според мен проблемът е в това, че използваш таблица, за представянето на бутоните, а не списък. Възможно е IE да прави полето около надписа по-ограничено, в сравнение с другите браузъри. Нямам IE, че да пробвам, но сигурен ли си, че точно върху надписа на ботона не може да се щрака?

Съветвам те да направиш бутоните списък и на <a> тагът да сложиш стил display:block и да си настроиш височината на <a> тагът чрез стилове да е колкото тази на съответната клетка от списъка.
 
Re: Пак проблем с IE - не работят бутоните

Аз съм с IE7 и не работят.
 
Re: Пак проблем с IE - не работят бутоните

Оправи си
Код:
cursor:pointer;
за бутоните и сложи някакъв син цвят отзад освен картинките, че сега зарежда много дразнещо.
 
Re: Пак проблем с IE - не работят бутоните

cloxy, благодаря за предложението, ще опитам и това, но предполагам, че е някакъв бъг, който може да се реши със специален css за ie7 :confused:
alabam4eto, да, проблемът е само при IE7. Благодаря, при firefox са още по-красиви, защото работи и hover-a :)
mvmrik, entwickler - благодаря за тестовете.
netsurfer, сайтът включва и онлайн магазин.
nikoladd, благодаря за предложението, но търся решение единствено за този проблем, който съм посочил, останалото ще го доизпипвам след това.
 
Re: Пак проблем с IE - не работят бутоните

Оказа се проблем съc CSS-a, но като го оправя се разваля сайта във Firefox 3 и Opera :)

Опитах да направя отделен .css за IE7 с условен коментар, но IE-то не го хваща. Имате ли идеи?

Код:
<!--[if IE 7]>
<link href="http://aquarium.bg/templates/aquarium/css/ie7.css" rel="stylesheet" type="text/css" media="screen"/>
<![endif]-->
 

Горе