SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Пингвина ме бастиса и сега какво ?

futbola

New member
Като хвърлих едно око на статистиките и класацията ми по ключови думи в гугъл установих че май страшния пингвин ми е ударил една секира и на мен. Изпаднали изцяло от първите страници са заглавната ми страница (в подписа) и няколко ревюта на букмейкъри, които наистина бяха налинквани здраво от доста места.

Попрочетох каквото намерих на БГ и англ. но никой не видях да дава акъл какво да правя ако вече съм засегнат от този ъпдейт - да махам линкове да сменям анкори ли какво ли ? някой да си е направил експерименти по случая че аз нямам много време за такива и да сподели челен опит ?
 
Re: Пингвина ме бастиса и сега какво ?

Първо трябва да установиш дали имаш наказание или просто са ти занулени някои от връзките. Наказанията при пингвина обикновено са -30, -50, -100 подобен минус в класиранията. Ако си паднал само с 5-10 места, тогава просто не ти се отчитат някои връзки.

Аз лично имам един сайт, засегнат от пингвина, който беше с -7 от първото си място. Връзки не махам за нищо на света, просто реших да добавя още с различен текст, колкото и да е трудно в моя случай да използвам синоними поради спецификата на нишата. Също така сложих noindex на всички тагове, преди това имаше само на архивите.

В момента сайтът е на трето и второ място, тоест почти възстановен по двете си ТОП търсения. Вярвам, че като се отчетат всички нови връзки, които му слагам, ще си върне първото място.

Моят съвет е размиване на текста на връзките + още релевантни връзки + деиндексация на всички страници, които не са в sitemap.xml
 
Последно редактирано:
Re: Пингвина ме бастиса и сега какво ?

Определено е наказание - буквално са изчезнали от първите 100. Доколкото разбирам съвета ти е размиване на анкорите и нови връзки ?
 
Re: Пингвина ме бастиса и сега какво ?

трупай линкове и се небой ама качествени тогава няма да има пингвини, панди, бели мечки, тигри, сурикати и тн. :D
 
За: Пингвина ме бастиса и сега какво ?

За: Пингвина ме бастиса и сега какво ?

И на мен ми грабна един сайт, почти съм сигурна, че е от дублирано съдържание от преди години.
Но засега не ми е приоритетно да го работя.
 
За: Re: Пингвина ме бастиса и сега какво ?

За: Re: Пингвина ме бастиса и сега какво ?

Има ли някакъв тул, с който може да се провери наказание за ключова дума или за наказание изобщо?

За проверка за бан използвам това: Check Google ban tool - check if your site is banned by google
За наказания не съм срещал подобен инструмент...
 
Re: Пингвина ме бастиса и сега какво ?

Също така сложих noindex на всички тагове, преди това имаше само на архивите.

Това с таговете в каква връзка? Имам класирани страници на добри позиции от таговете. Ако ги разкарам от индекса, май няма да е добра идея?
 
За: Пингвина ме бастиса и сега какво ?

За: Пингвина ме бастиса и сега какво ?

Пингвина ме качи (по точно свали доста сайтове пред мен :)по 9 от 12 категории на сайта ми (който даже е недовършен) и ме свали с няколко позиций по една-най важната ми, съдржанието е само оригинално но в въпросната категория имам вътрешен copy-paste на част от description (става дума за продукти от един тип с различни технически характеристики) Предполагам че са попаднали в допълнителни резулти(заради вътрежното дублиране) сайта е нов и мога да махна продуктите за да създам нови или само да сменя описанията с оригинани за всеки продукт?
Другия ми въпрос е за флаша (днес го махнах) знам че никой от ЗНАЕЩИТЕ не го харесва, Г също но някой има ли наблюдения след махането как се отразява на класирането,или просто страницата зарежда по бързо(с флаш зареждаше за 0,18 0,21 сек.
(става дума за БГ и Summer Cart) ако има зн.
Благодаря на ЗНАЕЩИТЕ предварително
 
За: Пингвина ме бастиса и сега какво ?

За: Пингвина ме бастиса и сега какво ?

Пингвина ме качи (по точно свали доста сайтове пред мен :)по 9 от 12 категории на сайта ми (който даже е недовършен) и ме свали с няколко позиций по една-най важната ми, съдржанието е само оригинално но в въпросната категория имам вътрешен copy-paste на част от description (става дума за продукти от един тип с различни технически характеристики) Предполагам че са попаднали в допълнителни резулти(заради вътрежното дублиране) сайта е нов и мога да махна продуктите за да създам нови или само да сменя описанията с оригинани за всеки продукт?
Другия ми въпрос е за флаша (днес го махнах) знам че никой от ЗНАЕЩИТЕ не го харесва, Г също но някой има ли наблюдения след махането как се отразява на класирането,или просто страницата зарежда по бързо(с флаш зареждаше за 0,18 0,21 сек.
(става дума за БГ и Summer Cart) ако има зн.
Благодаря на ЗНАЕЩИТЕ предварително

Щом е само "вътрешен copy-paste на част от description" не ми се вярва да е проблем. Относно флаш поне аз не съм чувал да имат негативен ефект, просто нищо вътре в тях не може да се индексира.
 
За: Re: Пингвина ме бастиса и сега какво ?

За: Re: Пингвина ме бастиса и сега какво ?

Има ли някакъв тул, с който може да се провери наказание за ключова дума или за наказание изобщо?
Да споделя че ми изгоря вече един щатски сайт и си платих на една от големките seo компании в Щатите Та направиха ми проучване и ми обясниха хората. Доколкото видях на скрийншотовете, ползват Маркет Самурай (в бг вероятно ще можеш да ползваш за същото и Язъл) - гледаш дали повече от 40-50% от линковете ти не са с основната ключова дума. В зависимост от средния брой думи в линковете ти вероятно може да дойде и до друга стойност, но горе-долу нещо такова ще да е. Препоръчаха ми и българска фирма с която работели, но не смятам да ги рекламирам тук така че се спирам дотук.

След това си правиш анализ на анкорите и правиш билдинг с други анкори за да поправиш процента и да влезеш отново в нормалната крива на повечето непреоптимизирани сайтове. Тънката част е че за бързо връщане на позиции са необходими доста големи размери на билдинга и едва ли ще е по силите на всеки.

Надявам се да помогне на някого и да сдавим пингвина :fight:
 

Горе