SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Питанка за връщане на стари статии

vandv

New member
Здравейте колеги ;)
Имам си тука един малко странен казус, мой приятел е решил да минава от WP на Joomla и пича взел че си затрил WP сайта директно и взел да изгражда новия сайт с Joomla. До тук добре, обаче в предишната версия на сайта си (WP) е имал 150 статии и сега иска да ги сложи отново в обновения си сайт. С редиректи и т.н. няма как да станат нещата защото нямам идея какви са били старите адреси на статиите, а и да си играя 1 по 1 да ги правя...
Точно това ми е питанката, как Г би приел подобна гимнастика? Все пак домейна си е един и същ, статиите са си същите, но дали няма да ги вземе за дублирано съдържание?
Вие как бихте процедирали в подобна ситуация?
 
За: Питанка за връщане на стари статии

За: Питанка за връщане на стари статии

Изчакайте да изчезнат старите неща от кеша и после ги слагайте наново.
 
За: Питанка за връщане на стари статии

За: Питанка за връщане на стари статии

Май това е най-добрия вариант, ще го накарам да почака месец и тогава да ги налива отново :)
 
Re: Питанка за връщане на стари статии

Няма нужда да чакаш. Ако старите УРЛ връщат 404, то те ще се деиндексират, а и няма как да стане дублирано съдържание с УРЛ, които действително ги няма на твоя сайт. Единственият проблем е, че ако старите УРЛ са се класирали, няма да можеш да използваш този фактор.
 
За: Питанка за връщане на стари статии

За: Питанка за връщане на стари статии

Проблема е точно това, класирани са и то добре... направо да му се чуди човек на акъла как ей така е затрил сайта без да помисли малко :)
Така както ги виждам аз нещата, ще изчакаме месец, дано до тогава Г да ги свали от серпа и да ги наливаме отново, друг шанс май няма.
 
За: Re: Питанка за връщане на стари статии

За: Re: Питанка за връщане на стари статии

Всъщност да, няма нищо на тези УРЛ. Абе съвсем се ошашавих с тия има-няма :D
Ще му кажа да си ги мята отново и да си свирка, пък то ше покаже :)
 

Горе