SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Платихте ли си данъците?

n00p

New member
Всички доходи от PPC, affiliate и тн мисля че подлежат на облагане затова ми е интересно някой подавал ли е данъчна декларация за тях? Срокът беше 31.04
 
Re: Платихте ли си данъците?

Аз не съм. Някой знае ли каква е глобата за недекларирани доходи от чужбина? Или зависи от сумата?
 
Re: Платихте ли си данъците?

Не вярвам да има много хора, които да са платили пък и доколкото знам няма свястен закон по който да те облагат.:)
 
Re: Платихте ли си данъците?

До 5 К няма кой да те търси. Ако сте направили повече е добре да се замислите.
 
Re: Платихте ли си данъците?

Лошо. А някой да е наясно с размера на глобата или ще ми пратят честитка?
 
Re: Платихте ли си данъците?

аз за следващата предполагам ще трябва да плащам, но както казва един приятел: "какво е направил държавата, с какво ти е помогнала да изкараш тези пари та да плащаш данъци". Но явно ще трябва да се плащат
 
Re: Платихте ли си данъците?

Лошо. А някой да е наясно с размера на глобата или ще ми пратят честитка?

ами виж сега ако нещо те притеснява, консултирай се най-добре с счетоводител и можеш и сега да си ги платиш с закъснение глоба и малко лихви, никакъв проблем
 
Re: Платихте ли си данъците?

До 2.4 к лв няма кой да те търси. Аз моите си ги платих въпроса обаче трябва да се преформулира : "Колко платихте за данъци" ;)
 
Re: Платихте ли си данъците?

а за другата година същото ли ще е с тези 10% или не?
 
Re: Платихте ли си данъците?

По точно ще е ако въпросът е: "Платихте ли си осигуровките?" защото там е голямата тесла сега .. ;D

А това че до 2,4К няма данъци, не значи, че не трябва да подаваш декларация и че няма кой да те търси ...
 
Re: Платихте ли си данъците?

Да не значи, но трябва да направиш нещо с което да им се набиеш яко в очите, че да почнат те ровят ...
 
Re: Платихте ли си данъците?

И според вас, от къде данъчните ще знаят че изкарвате няколкостотин долара на месец от ппц/афф програми?

В другата тема го дъвкахме този въпрос доста. Преводи до 3 и 5 хиляди долара не се репортват от банките на данъчните и бюрото за финансово разузнаване.

Какъв е смисъл да си губите времето и да се "набивате на очи" след като няма изискване за малките суми.

Консултирал съм се със счетоводител и не си го смуча от пръстите това.

Ако имате фирми сигурно са други изискванията, но аз не съм фирма и не съм питал как стоят нещата там. Но предполагам фирмаджиите няма да разчитат на и-нет форуми за подобни проблеми. :)
 
Re: Платихте ли си данъците?

Да така е по принцип. Банките са задължени да репортват суми над 30к. И нямат интерес да ви изпортят на данъчните за по-малки суми. Въпроса е да се знае какви са глобите и всеки да си прави сметката. Аз лично нямам намерение да декларирам нищо, както не съм го правил до сега. Не искам да плащам за вертуто на някое депутатско чедо.
 
Re: Платихте ли си данъците?

А има и много по добри варианти в които парите ти идват и нито банка нито данъчен може да предположи дори и за 1 стотинка ;) който желае може да доиде да му демонстрирам ;)
 
Re: Платихте ли си данъците?

А има и много по добри варианти в които парите ти идват и нито банка нито данъчен може да предположи дори и за 1 стотинка ;) който желае може да доиде да му демонстрирам ;)

е би ли демонстрирал все пак как става номера?
 

Горе