SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Повтаряне на текст на няколко страници

Yordan_Petrov

New member
Как смятате ще се погледне следното от гугъл. Ако един и същ текст (1000-1300 символа) се повтаря на много страници. Да речем имам сайт със 10 категории, за всяка категория съм измислил по един текст който се повтаря на всики страници от категорията. В текста няма повтаряне на думи, просто изброяване на асортимент от продукция (напр: категория автомобили с текст - Aston Martin, Dodge, Chevrolet, Москвич ... и н.т.)

Всичко това го помествам в едно каре преди футъра и така се получават 10 текста, които се дублират според категорията. По принцип текстовете имат логика за потребителите, но дали търсачката би ги сметнала за спам тъй като се повтаря много текст, на много страници?

Ще уточня че вече качих един такъв текст, за момента не виждам някакви санкции от гугъл даже напротив, малко увеличение на потребителите в категорията. Питам тъй като смятам да приложа за останалите категории споменатото.

Пропуснах да кажа че в текста ще има само един линк и той ще е вътрешен.
 
Последно редактирано:
За: Повтаряне на текст на няколко страници

За: Повтаряне на текст на няколко страници

Не може ли за всяка категория и под-категория да напишеш различни текстове, дори и не толкова дълги? Би било по-правилният вариант според мен.
 
За: Повтаряне на текст на няколко страници

За: Повтаряне на текст на няколко страници

Ако правилно съм те разбрал, не би трябвало да е проблем, даже ще е добре ако всяка една дума я вържеш с дадена страница, свързана със съответната марка. Гугъл би трябвало да приеме това съдържание като филтри. Виждал съм подобно нещо при някои сайтове за пазаруване (стоки за 1лев, стоки за 2лева ....), които са сред първите позиции в SERP-а. Все пак си проверявай google webmasters account-a, и релевантното съдържание на ключовите думи.
 
За: Повтаряне на текст на няколко страници

За: Повтаряне на текст на няколко страници

Не би трябвало да е проблем ако не е някакъв огромен списък от ключови думи и ако на страниците си има освен това и друго съдържание, което е уникално. И по-добре уникалното да е повечко, а повтарящото се да е по-кратко ако може.
 
За: Повтаряне на текст на няколко страници

За: Повтаряне на текст на няколко страници

Моето лично мнение е, че всяка страница трябва да е със 100% уникален текст. За мен това е задължително за правилна оптимизация. Останалото е въпрос на вътрешни линкове.
 

Горе