SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Подозрителни линкващи домейни

miratrade

Senior Member
Здравейте!
Както винаги пак питам вместо да давам съвет - но питам понеже не съм навътре.
Та днес случайно влизам в cPanel на icn където ми се хоства сайта - та там като влезнах в Awstats, където ми показва статистика за посещенията на сайта - има секция "Насочващи сайтове" - там виждам доста линкове от руски, украински, казакстански и т.н. сайтове освен малкото които ги знам от българските.
Проверих след това линковете с ahrefs и madjestic... не ми дават да имам линкове от такива.
Та въпроса ми е трябва ли да се притеснявам или е нещо нормално?

Предварително много благодаря на отзовалите се!
 
За: Подозрителни линкващи домейни

За: Подозрителни линкващи домейни

На това му се вика реферер спам. Общо взето вредата ти е, че тъпи ботове ядат честотната лента на сайта ти, иначе на репутацията мисля няма как да ти навреди.
 
За: Подозрителни линкващи домейни

За: Подозрителни линкващи домейни

целта на този тип дейност е да се появят тези домейни и линкове към тях в публични Awstats статистики. Предполагам, че в cPanel тези статистики не може да се достъпват без логин, но не е лошо да провериш
 
За: Подозрителни линкващи домейни

За: Подозрителни линкващи домейни

Принципно статистиките могат да се изнасят публично, като поддомейн или поддиректория. Но нищо чудно някой да ти е пуснал и бласт по руските сайтове,
 
За: Подозрителни линкващи домейни

За: Подозрителни линкващи домейни

целта на този тип дейност е да се появят тези домейни и линкове към тях в публични Awstats статистики. Предполагам, че в cPanel тези статистики не може да се достъпват без логин, но не е лошо да провериш

Или се ловят webmasters дето ходят във другия сайт да си търсят линка... Аз така имам едни руснаци дето ми посещават 2-3 страници. Всеки ден. По няколко пъти. От различни сайтове. Спрях да им обръщам внимание защото нямат JavaScript и съответно Analytics не ги лови.
 

Горе