SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Подредба на домейн фактори по важност

web3

New member
Става въпрос за общ поглед на нещата - покупка на домейн, линк от сайт, собствен сайт и т.н. Как ще подредите по важност факторите:
  1. PR
  2. seomoz Domain Authority
  3. seomoz Page Authority
  4. Citation Flow
  5. Trust Flow
  6. mozRank
  7. mozTrust

Ако съм пропуснал някой може да го добавите :)
 
За: Подредба на домейн фактори по важност

За: Подредба на домейн фактори по важност

Възраст, репутация, link count, linking root domains. Това което се сещам.
При преглед на домейна, непременно гледам топ 10 на сайтовете, които го линкват. Идеята е следната:
Ако някой е работил погрешно с комент спам, в повечето случаи тази техника се прилага на авторитетни домейни и правителствени или университетски домейни, а те имат съответния domain autority, лесно може да се разбере от сео моз за какво иде реч. С 2 думи казвам, че няма точни фактори по които да следите за един домейн. Правете обстоен преглед на най - малкия детайл, и ако видите нещо гнило, по добре не взимайте домейна.
 
Re: Подредба на домейн фактори по важност

Нещата толкова се промениха в последно време, че вече е доста по-трудно да прецениш лесно само по тези фактори.
 
За: Подредба на домейн фактори по важност

За: Подредба на домейн фактори по важност

Бих добавил като фактор рейтинга на сайта в mywot.
 
За: Подредба на домейн фактори по важност

За: Подредба на домейн фактори по важност

А защо ми се струва, че нови домейни, излизат много по-бързо, от стари такива, които имат и линкове изградении история?
някой првил ли е опит примерно една и съща статия да я сложи на два различни сайта, без нищо друго да се прави.?
един нов и един стар с пр4 например?
Защото при мен тези опити, са в полза на непипвани нови домейни.
 
За: Подредба на домейн фактори по важност

За: Подредба на домейн фактори по важност

А защо ми се струва, че нови домейни, излизат много по-бързо, от стари такива, които имат и линкове изградении история?
някой првил ли е опит примерно една и съща статия да я сложи на два различни сайта, без нищо друго да се прави.?
един нов и един стар с пр4 например?
Защото при мен тези опити, са в полза на непипвани нови домейни.

Какво искаш да кажеш с "излизат"?

Една и съща на два различни сайта не е добре да се пуска, каква е целта да се прави това?

Новите сайтове получават начален бонус, но после се губят в серпа без работа по тях. Стар сайт с много линкове вкарва статия в индекса за минути, понякога и секунди и не само я вкарва ами и често е и в топ 10. При новите това не се случва често.
 

Горе