SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Ползвали ли сте GsiteCrawler?

Re: Ползвали ли сте GsiteCrawler?

Някакви впечатления?

Да много е добър! Предоставя ти възможност да си създаваш сайтмап по твой критерии. Само не мога да разбера защо взема дата 198 -- някоя годин, но това с един файнд и реплейс се оправя.

Разбира се служи за сайтове, които нямат модул за правене на сайтмап. А другия по-горе споменат е доста бавен и май имаше ограничение до 500 страници, а при този нямаш може да си кролваш докато падне сървъра :)
 
Re: Ползвали ли сте GsiteCrawler?

Явно аз съм зле но не ли по-добре blog/cms системата да си прави sitemap-a?

Точно щях да предложа. Не е нужно да има всекидневно флудене от краулер.
В зависимост как е изграден сайта, 2-3 заявки максимум и сайтмапа е готов...
 
Re: Ползвали ли сте GsiteCrawler?

Точно щях да предложа. Не е нужно да има всекидневно флудене от краулер.
В зависимост как е изграден сайта, 2-3 заявки максимум и сайтмапа е готов...

Съгласен съм, но в повечето случай хората търсят SEO, когато имат изграден сайт, което е голямата им грешка, но това е друга тема... та точно в такъв момент при опит да направиш сайтам динамичен ... клиента трябва да плати допълнително за разработка, която кой знае кога ще стане и най-лесния вариант е генериране на картата със софтуер.
 
Re: Ползвали ли сте GsiteCrawler?

Аз скоро пускам сайт за xml maps и разрешените линкове ще бъда 150 000 - 200 000 още не знам кое от двете.
Ще има възможност за ауто и мануал ъпдейт на сайтмапа и интеграция за доста cms-ta
Все още създавам проекта.
Надявам се някой да го ползва и ако някой има интерес да пише на скайп ivelinborisov1
 
Re: Ползвали ли сте GsiteCrawler?

Аз скоро пускам сайт за xml maps и разрешените линкове ще бъда 150 000 - 200 000 още не знам кое от двете.
Ще има възможност за ауто и мануал ъпдейт на сайтмапа и интеграция за доста cms-ta
Все още създавам проекта.
Надявам се някой да го ползва и ако някой има интерес да пише на скайп ivelinborisov1

За кои cms-и мислиш да правиш интеграция? Интеграцията под формата на разширение ли ще е, или ще бъде вързана с 3rp party service (твой)?
 
Re: Ползвали ли сте GsiteCrawler?

аз съм го ползвал GSiteCrawler-а и продължавам да го ползвам ..
мнението за програмката ми е много добро много рядко дава бъгове,единственото което малко ме подразва е че доста често когато го пуснеш да ти събере и URL-ите на документи доста от pdf-ите слага като абортнати адреси с някаква грешка 999 което значи че му е много голямо ипросто не го добавя в сайтмап-а.
 

Горе