SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Помагат ли чуждоезичните линкове?

dentalargirova

New member
В момента оптимизирам един бг сайт.Въпросът ми е дали би имало ефект, ако тръгна да вземам линкове от чужди сайтове на зъщата тематика?Примерно социалки и др подобни.Какво мислите?
 
За: Помагат ли чуждоезичните линкове?

За: Помагат ли чуждоезичните линкове?

Не е излишно, но използвай авторитетни сайтове, а не съмнителни.
 
За: Помагат ли чуждоезичните линкове?

За: Помагат ли чуждоезичните линкове?

И според мен няма проблем. Хванах по-висок пр чак след като регистрирах сайта си и в чужди директории, така че явно има смисъл.
 
За: Помагат ли чуждоезичните линкове?

За: Помагат ли чуждоезичните линкове?

Според мен Гугъл би трябвало да ги зачита. Не малко пъти се е случвало да се добави натурален линк от български сайт към английски. Също така съм виждал и натурални линкове от другоезични сайтове, към мой англоезичен и дори с анкор на другия език.
В този ред на мисли, щом непрестанно се наблюдават появи на натурални линкове от един език на друг, то тези линкове трябва да имат тежест. Възможно е обаче ако са повечко да предизвикват подозрителност.
(Това са моите размишления. Те са само теоретични, не ги приемайте за факт.)
 
За: Помагат ли чуждоезичните линкове?

За: Помагат ли чуждоезичните линкове?

Всъщност нямах впредвид само директориите, но ще пробвам и ще споделя опита си ако излезе нещо.

Хванах по-висок пр чак след като регистрирах сайта си и в чужди директории, така че явно има смисъл
А по-висок ранкинг хвана ли?Това ме интересува, не пр.

Според мен Гугъл би трябвало да ги зачита. Не малко пъти се е случвало да се добави натурален линк от български сайт към английски. Също така съм виждал и натурални линкове от другоезични сайтове, към мой англоезичен и дори с анкор на другия език.
В този ред на мисли, щом непрестанно се наблюдават появи на натурални линкове от един език на друг, то тези линкове трябва да имат тежест. Възможно е обаче ако са повечко да предизвикват подозрителност.
(Това са моите размишления. Те са само теоретични, не ги приемайте за факт.)

и аз така мисля, но ще видим

Аз лично си мизлех да пробвам с чужди социалки като са начало.Какво мислите?
 
Re: Помагат ли чуждоезичните линкове?

При мои проекти реална полза не съм виждал. Добавял в чужди директории и социалки, но нито ПР се вдигна, нито СЕРП.... Пробвай дано при теб има ефект :)
 
За: Помагат ли чуждоезичните линкове?

За: Помагат ли чуждоезичните линкове?

Да, определено помагат. Например, от тематичен сайт на английски с PR4 линкнах мой български сайт с анкор българско географско име, изписано на латиница. Почти веднага се качи в серп-а.
 
За: Помагат ли чуждоезичните линкове?

За: Помагат ли чуждоезичните линкове?

Логично е да при линк билдинга англоезичните сайтове да нямат такава тежест колкото българските, но при Гугъл логика не очакваме.
Аз лично не линквам бг сайтове от не бг сайтове, нали това е един от основните уроци в SEO- the relevancy.
 
За: Помагат ли чуждоезичните линкове?

За: Помагат ли чуждоезичните линкове?

Абе зачита, незачита - стани проект като Ebay и нека joomla.org ти сложи линк, пък да видим после. :)

Линковете се отчитата и броят, като релевантността пак е от значение. Няма лошо и в добиването на такива. Даже е добре, защото сте излезли извън "рамките". А от колкото по-тръстед сайт са, толкова по-добре де. Бяхме спонсори на едно мероприятие в Румъния, и в момента имаме линк от сайта на организаторите .ro. Смея да твърдя, че е един от най-силните ни линкове.
 
За: Помагат ли чуждоезичните линкове?

За: Помагат ли чуждоезичните линкове?

Абе зачита, незачита - стани проект като Ebay и нека joomla.org ти сложи линк, пък да видим после. :)

Линковете се отчитата и броят, като релевантността пак е от значение. Няма лошо и в добиването на такива. Даже е добре, защото сте излезли извън "рамките". А от колкото по-тръстед сайт са, толкова по-добре де. Бяхме спонсори на едно мероприятие в Румъния, и в момента имаме линк от сайта на организаторите .ro. Смея да твърдя, че е един от най-силните ни линкове.

Заради релевантността или заради "тръста" на организаторите?
 
За: Помагат ли чуждоезичните линкове?

За: Помагат ли чуждоезичните линкове?

Бяхме спонсори на едно мероприятие в Румъния, и в момента имаме линк от сайта на организаторите .ro. Смея да твърдя, че е един от най-силните ни линкове.

Сайта и линка на румънски ли са? Ако да, това е добър пример в положителна посока по отношение на чуждоезичните линкове.
 
За: Помагат ли чуждоезичните линкове?

За: Помагат ли чуждоезичните линкове?

Помагат и още как!
Едно примерче ще дам, бутаме нагоре един сайт за обувки, преди две седмици му набавихме един линк от сайт с пр7. Сайта с пр7 е канадски (на френски) и е на тематика мода, дефилета и т.н. манекенски глупости :)
Еми смело мога да твърдя че обувките проходиха нагоре и съм сигурен че е точно от този линк, пък нема ми разправят че нямали сила ако не са ривалентни ала-бала :D
 
Последно редактирано:

Горе