SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Помощ за вирус в WP сайт

rak

New member
Днес, както на всеки петък 13-ти все нещо трябва да се случи, така и сутринта, когато се опитах да си отворя сайта и антивирусната изпищя. Писах на поддръжката на хостинга и те откриха проблема, изчистиха го, но сега сайта е спрян от htaccess докато не се доогледа всичко и не се сменят пароли т.н. Само моето ip и това на поддръжката на хостинга могат да влизат в момента. Още повече, захванах преинсталация на компютрите, от които влизам.
Сега проблема е, че ми махнаха темата, тъй като пробива бил от нея,а в тая тема толкова труд се хвърли докато се нагласи.Темата е платена - route. Сега, ако изтрия темата и я кача наново, оригинал, изтеглен от сайта, от който е купена, да няма зловреден код вътре, след това какво да направя, за да се запушат дупките, през които влизат гадовете, дето ми хакват сайта? Версията на wp е 3.4.1, как да защитя тоя сайт, вече всеки месец ме хакват, затова един колега ми го ъпдейтна до последна версия, сложихме платена тема и пак ме уцелиха.
 
За: Помощ за вирус в WP сайт

За: Помощ за вирус в WP сайт

siteguard.ru един иструмент за проверка на рисковите места в сайта и съответното им отстраняване. Надявам се да ти помогне!
 
За: Помощ за вирус в WP сайт

За: Помощ за вирус в WP сайт

Днес, както на всеки петък 13-ти все нещо трябва да се случи, така и сутринта, когато се опитах да си отворя сайта и антивирусната изпищя. Писах на поддръжката на хостинга и те откриха проблема, изчистиха го, но сега сайта е спрян от htaccess докато не се доогледа всичко и не се сменят пароли т.н. Само моето ip и това на поддръжката на хостинга могат да влизат в момента. Още повече, захванах преинсталация на компютрите, от които влизам.
Сега проблема е, че ми махнаха темата, тъй като пробива бил от нея,а в тая тема толкова труд се хвърли докато се нагласи.Темата е платена - route. Сега, ако изтрия темата и я кача наново, оригинал, изтеглен от сайта, от който е купена, да няма зловреден код вътре, след това какво да направя, за да се запушат дупките, през които влизат гадовете, дето ми хакват сайта? Версията на wp е 3.4.1, как да защитя тоя сайт, вече всеки месец ме хакват, затова един колега ми го ъпдейтна до последна версия, сложихме платена тема и пак ме уцелиха.

Точно в раздела, в който си пуснал тази дена най-отгоре има една ВАЖНА тема от 10 страници, където е описано в детайлни подробности какво да се направи: Да стегнем малко горкия, беззащитен Wordpress :) Хайде малко по-сериозно се напълнете да прочетете нещо и после ако имате затруднения някой да го погледне и евентуално да го орпави (с/у съответната сума). Дори и да сложиш същата тема, тя пак ще ползва същия framework и колкото и пъти да я сваляш от сайта от който е купена, ако не пуснат нова версия на темата пак ще ти ударят сайта през нея.
 
Re: За: Помощ за вирус в WP сайт

Re: За: Помощ за вирус в WP сайт

В момента колега работи по случая, скоро нещата ще влязат в пътя. Благодаря за отзивите.
 
Re: За: Помощ за вирус в WP сайт

Re: За: Помощ за вирус в WP сайт

Ако платената тема ползва timthumb - обнови версията му с последната, защото най-честите инжекции са точно през тази добавка.
 

Горе