SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Помощ относно добавяне на Adsense в блог на конкретна позиция

Nik1790

New member
Здравейте,

Имам нужда от помощ.

Предварително искам да се извиня защото нямам никакви програмистки умения и може въпроса ми да е супер ламерски.

Желая да добавя Adsense блокче само в първия пост от поствете публикувани на заглавна страница на блог и при преглед на конкретен пост.

Дълго се опитвах да открия необходимото инфо онлайн и самостоятелно да сглобя нужния ми код, но както се досещате тоално неуспешно ;).

Към момента успях да вкарам блокчето след първия параграф в самостоятелен пост.

Желанието ми е блокчето да е след последното изречение на поста а не в самия текст както е сега (след първия параграф).

Същото рекламно блокче искам да се появява и във първия пост на заглавна страница, единствено в първия.

Кода, който използвам сглобен от инфо намерено онлайн е следния:

PHP:
add_filter( 'the_content', 'my_add_after_first_p', 20 );
function my_add_after_first_p( $content ) {

    if( ! is_single() )
        return $content;

    $ad = '</p><p style="text-align: center;"><script type="text/javascript"><!--
google_ad_client = "pub-xxxxxxxxxxxxxxxxxx";
/* 468x60, created 10/4/09 */
google_ad_slot = "xxxxxxxxxx";
google_ad_width = 468;
google_ad_height = 60;
//-->
</script>
<script type="text/javascript"
src="<a href="http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js%22&gt" rel="nofollow">http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js"&gt</a>;
</script></p>';
    $content = preg_replace( "/<\/p>/", $ad, $content, 1 );
    return $content;
}

Моля да ме ориентирате какво трябва да сменя :fight:

Поздрави
 
За: Помощ относно добавяне на Adsense в блог на конкретна позиция

За: Помощ относно добавяне на Adsense в блог на конкретна позиция

Този сайт custom ли е или популярен cms? Ако сайта е wp отиваш на html таба на публикацията и вмъкваш ръчно кода където ти е кеф.
 
Re: Помощ относно добавяне на Adsense в блог на конкретна позиция

Привет!

Благодаря много за отговора.

Блога е Wordpress.

Използва някакъв framework Genesis.

Кода, който побликувах беше описано, че трябва да се вкара във function.php.

Ако вкарвам кода, за да е добавен само в първия пост на заглавна страница, после ръчно трябва да влизам да го изтрия и да вкарам в по-нов пост или?

Този код, който открих, автоматично си добавя винаги във всеки single post но блока е след първия параграф на новината а не в края й както ми се иска да е, и не знам как да го редактирам да показва блока в края на сингъл пост и в първия пост на началната страница.

Още веднъж благодаря много за помоща!!
 
Re: Помощ относно добавяне на Adsense в блог на конкретна позиция

Намери реда в който пише comments_template() и вкарай кода над него
 
Re: Помощ относно добавяне на Adsense в блог на конкретна позиция

Привет!

Благодаря за съдействието.

Когато потребителя е в сингъл пост, след последния ред на текста има един разделител, който е доста висок, и ако използвам съвета рекламния блок ще се падне под него и затова доста далеч от последния ред на новината.

Ще продължавам да издирвам, онлайн, защото отделно този framework Genesis, създава допълнителни проблеми.

Още веднъж благодаря на всички които съдействаха!
 

Горе