SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Попълване на дневници за продажбите в програмата на НАП

naskovoto

New member
Здравейте,

Трябва ми малко помощ за въвеждането на приходи от Google Adsense в дневника за продажби в програмата на НАП. Мисля, че това ще е полезно и за други, които тепърва ще се сблъскват с тази ситуация.
Който знае и го е правил, моля нека потвърди или поправи/допълни написаното по долу.

1.Период (yyyymm) - 201204
3.Вид документ – Тук предполагам, че трябва да е 01 - Фактура
4.Номер на документа - Тук предполагам, че трябва да си въвеждаме 0001,0002 и т.н.
5.Дата на документа - Датата
6.Идентификационен номер на контрагента - IE6388047V
7. Име на контрагента - GOOGLE IRELAND
8.Вид на стоката/услугата - интернет реклама
22. Данъчна основа на доставки на услуги по чл. 21, ал. 2 ЗДДС, с място на изпълнение на територията на друга държава членка - сумата, която сме получили от Гугъл.

Ако не сме пулучавали пари през периода аз намерих начин да ми се генерират файловете само като добавя фиктивен запис и го изтрия после.
 
За: Попълване на дневници за продажбите в програмата на НАП

За: Попълване на дневници за продажбите в програмата на НАП

Под досовската програма ставаше със записване на празен дневник.
 
Re: Попълване на дневници за продажбите в програмата на НАП

Да, но при досовската избираш период в началото, а при новата го избираш когато тръгнеш да записваш и ако не си добавял нищо съответно нямаш запис в базата, който да избереш.

А това, което съм написал горе вярно и пълно ли е? Защото го измислих от обща култура дето се вика.
 
За: Попълване на дневници за продажбите в програмата на НАП

За: Попълване на дневници за продажбите в програмата на НАП

На първо четене е вярно.
 

Горе