SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Портал за обяви - ново проектче

Kalin4y

ORM / SEO
Здравейте,

С този коментар искам да ви запозная с един проект, на който му дойде времето да го пуснем официално :)
Става въпрос за www.obiavi.biz. Проекта е замислен като цялостен портал за обяви, обхващащ почти всички тематични сфери.
На този етап Obiavi.biz стартира с два модула – обяви за имоти (imoti.obiavi.biz) и обяви за автомобили (avtomobili.obiavi.biz). Логиката на проекта е ориентирана към бизнес – бизнес средата. Всяка една регистрирана агенция в портала получава :
» Регистрация в сайта imoti.obiavi.biz[
» Публикуване на неограничен брой обяви
» Публикуване на 5 обяви със статус ВИП, визуализиращи се на начална страница
» Безплатен Email от вида vashetoime @ obiavi.biz, за по-бърза и по-лесна комуникация с Вашите клиенти
» Собствен интернет адрес от вида vashetoime.obiavi.biz - минисайт на вашата фирма
» Подробна статистика за посещенията и преглежданията на Вашите обяви
» Безплатно разполагане на банер на начална страница на портала с 10 000 импресии (показвания) за срока на договора
» Безплатна регистрация в над 1200 директории и портали на вашият микросайт с цел максимална оптимизация за търсачките
С регистрацията в портала се получава и 2 месеца безплатно участие за всяка една нова агенция / автокъща.
Сайта е в крайна бета фаза и всеки ден се развива като се добавят нови функционалности.

След близо година замисъл, бизнес анализ и логика дойде време и да го стартираме в бета версия :)
Като лоялен съфорумец, мога да ви предложа 20% отстъпка от цената за всеки, който реши да се възползва от услугите на портала. Също така, ако имате познати, занимаващи се с покупко-продажба на имоти и автоможили, и решите да им представите портала и услуги, сме готови да ви дадем 20% от срока на договора, които ще се сключи с тях.

Ще се радвам на коментари и критики ... ако има такива :p
Също така, ако искате да си партнираме сме отворени за всякакви предизвикателства :)
 
Последно редактирано:
Re: Портал за обяви - ново проектче

Като го отворих си припомних слогана на мамбо от едно време (power in simplicity) - при мен каренцето на лендинг страницата отива надолу (може би трябва да се центрира жертикално?), и не намерих начин да отида в друга главна категория (демек -- как да ида от един събдомейн в друг). А иначе -- аз лично обичам по- простичките неща (сигурно щот' съм си прозт :) )
 
Re: Портал за обяви - ново проектче

1. onpage seo
може ли да бъдеш по-точен какво визираш с това ? ако искаш да ти говоря с friendly URLs, максимално кл. думи на начална страница, структуриран код ... ако си по-подробен може и повече инфо да ти дам :)
и ти смееш да го казваш - ти, който има скрити 100 реда скрити думи в кода ???
2. прекалено семпъл дизайн
това е идеята...не сме цирк, че да слагам по 2-3 картинки в хедъра, неформатиран шрифт на начална страница. Колкото по-изчистен, толкова по-стилен и наблягащ на самата обява, а не на финтифлюшките отстрани.
3. куц CMS с никакви функции
ако ми позволиш...за 10мин. как разбра какъв е CMS ??? Нито си му видял функционалностите, нито нищо и веднага определения от сорта на "куц CMS" ...
 
Re: Портал за обяви - ново проектче

@vpChar: категория? Ако визираш имоти и автомобили ... все пак след като си влезнал в едното, търсиш движимо или недвижимо имущество. А за всеки случай в шапката на подсайта има банерче за другия :)

Редакция: някой МОД да премести темата в рецензии, че нещо съм се объркал :) мерси ...
 
Последно редактирано:
Re: Портал за обяви - ново проектче

@vpChar: категория? Ако визираш имоти и автомобили ... все пак след като си влезнал в едното, търсиш движимо или недвижимо имущество. А за всеки случай в шапката на подсайта има банерче за другия :)

Съгласен, аз просто страдам от тежка форма на рекламна слепота и въобще не съм видял че има врътка отгоре.
 
Re: Портал за обяви - ново проектче

какъв е cms-а - custom или на базата на друг, че и аз търсех за автомобили, но нищо не ми хареса и накрая почнах да пиша нов
всичко е къстъм решение...писан е, като се използва един фреймуорк - CakePHP. Много гъзарийки може да се имплементират и става готина работа :)
 
Re: Портал за обяви - ново проектче

успех на проектчето и дано да измести смотаното мобиле че да има малко по реален сайт като свят най-сетне.
 
Re: Портал за обяви - ново проектче

може ли да бъдеш по-точен какво визираш с това ? ако искаш да ти говоря с friendly URLs, максимално кл. думи на начална страница, структуриран код ... ако си по-подробен може и повече инфо да ти дам :)
и ти смееш да го казваш - ти, който има скрити 100 реда скрити думи в кода ???
Имах предвид TITLE на обявите, но явно съм попаднал на такава на която не е въведено име, сега видях такава с име че има хубав тайтъл,
но не това е начина за правена тайтъл ...

ако ми позволиш...за 10мин. как разбра какъв е CMS ??? Нито си му видял функционалностите, нито нищо и веднага определения от сорта на "куц CMS" ...
Позволявам ти :cool:
НЯМА ФУНКЦИЯ ЗА ПРИНТИРАНЕ НА ОБЯВАТА,
НЯМА ФУНКЦИЯ ЗА ЗАПАМЕТЯВАНЕ НА ОБЯВАТА,
НЯМА ФУНКЦИЯ ЗА ИЗПРАЩАНЕ НА ЗАПИТВАНЕ КЪМ ПРОДАВАЧА
НЯМА ФУНКЦИЯ ЗА ИЗПРАЩАНЕ НА ОБЯВАТА НА ПРИЯТЕЛ
и това ако не е куц цмс??
Какви функции има??

Също така сайта идва малко широкичък
 
Re: Портал за обяви - ново проектче

успех на проектчето и дано да измести смотаното мобиле че да има малко по реален сайт като свят най-сетне.
хехехе
това е мисия за някой с мноооооого лев за реклама ....
 
Re: Портал за обяви - ново проектче

Имах предвид TITLE на обявите, но явно съм попаднал на такава на която не е въведено име, сега видях такава с име че има хубав тайтъл,
но не това е начина за правена тайтъл ...
ти тайтъла на мен го остави :)
НЯМА ФУНКЦИЯ ЗА ПРИНТИРАНЕ НА ОБЯВАТА
защо да принтираме ? не всеки има принтер, а и естеството на сайта е такова, че това не е задължително. Не познавам човек, който ще тръгне да си принтира снимките на кола или къща, като след това ще се обади и ще отиде на оглед :)
НЯМА ФУНКЦИЯ ЗА ЗАПАМЕТЯВАНЕ НА ОБЯВАТА
за моментна реакция на този тип услуги да си чувал !? Всичко опира до поведението на човека :)
НЯМА ФУНКЦИЯ ЗА ИЗПРАЩАНЕ НА ЗАПИТВАНЕ КЪМ ПРОДАВАЧА
това е в процес на имплементиране или по-скоро на довършително тестване, за да се качи на сайта.
НЯМА ФУНКЦИЯ ЗА ИЗПРАЩАНЕ НА ОБЯВАТА НА ПРИЯТЕЛ
това мисля, че е по-подходящо за сайт за запознанства или социални мрежи :)
Какви функции има??
всички, които са необходими, за да задоволят нуждата на системата и да се обслужва най-лесно от потребителят :)
Също така сайта идва малко широкичък
ми ако си на 800х600 ;) сайта е оптимизиран за работа с 1024х768
 
Re: Портал за обяви - ново проектче

ми ако си на 800х600 ;) сайта е оптимизиран за работа с 1024х768
става въпрос при преглед на обявата ...
Щом вас Ви устройват функциите на сайта - ОК, аз просто споделих какво видях че няма ... а го има във всички останали сайтове.

Успех с начинанието.
 
Re: Портал за обяви - ново проектче

защо да принтираме ? не всеки има принтер, а и естеството на сайта е такова, че това не е задължително. Не познавам човек, който ще тръгне да си принтира снимките на кола или къща, като след това ще се обади и ще отиде на оглед :)

за моментна реакция на този тип услуги да си чувал !? Всичко опира до поведението на човека :)

това мисля, че е по-подходящо за сайт за запознанства или социални мрежи :)


позволи ми по тези точки да не се съглася с теб от личен опит

1. Принтирал съм обяви ... много обяви ... докато си намеря апартамент.
принтирал съм ги за да ги имам с мен като отивам на огледи и за да ги покажа на други хора

2. запазването на опеделени избрани обяви е много важна част от избора на нещо което не струва 5 лева че да не ти пука чак толкова какво си избрал

3. не забравяй че търсенето често се извършва от повече от един човек а понякога докато съм търсил за мен съм намирал за приятели. това само може да ти помогне с трафика
 
Re: Портал за обяви - ново проектче

Успехи с проекта. Ако ти трябва накой друг линк, pm
 
Re: Портал за обяви - ново проектче

Успех и от мен

Изглежда сте тръгнали с много хъс :)
 
Re: Портал за обяви - ново проектче

Калине, тука дизайн няма. Не знам кой го е правил, но мога да ти препоръчам да потърсиш някой които е специализиран в интерфейс дизайна. Иначе, амбициозен проект, но дали не е нужен нов бизнес модел?
Лошото е, че мобиле-то е ясно изразен лидер и много силен бранд, но няма причини да не тръгнете лека-полека. С повече реклама...
Успех :)
 
Re: Портал за обяви - ново проектче

здравей, според мен това трябва да го махнетет от началото дето сте го сложили. (landing-page-a). сложи 2 броията и виж колко хора отиват на него и колко влизат в сайт и ще разбереш че е спънка.

1. в таблицата с последни обяви нещо се чупят таговете, на последния ред на хувър се скапва работата.
2. много е зле дизайна, трябва според мен да се замислите за дизайнер професионалист. Всички елементи по сайта седят груби не довършени. А червения цвят е прекалено ярък, аз го гледам със супер намалена яркост и пак ми боде очите.
3. много спейс има в хеадера гледам го на 15.1" лаптоп монитор FF с google toolbar, links toolbar, zend toolbar i developer toolbar и сайта го виждам до началото на логото.
4. отностно html ползвате ретро код и има много грешки, преклено много даже : http://validator.w3.org/check?uri=h...(detect+automatically)&doctype=Inline&group=0

5. както каза колегата горе сайтът е много беден от към функционалност сещам се за поне 4 сайта за обяви за коли които има повече функионалност.

6. cakephp ви съветвам да се отървете от този вирус дето е съвместим с php4 и php5 нито е 4 нито 5 ами боза. нещо като joomla. ако сте решили да ползвате framework препоръчвам Zend framework.

7. допадна ми този контрол в търсенето от дето се избират с драг и дроп моделите автомобили , но не знам дали си струва 500к само заради този ефект.

и последно много бавно ми се зарежда сайта, перформенса май не е добре, помислете за някакви индекси в базата, кеширане и оптимизация на заявки.
 

Горе