SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Потребители онлайн!

zipopro

New member
Та въпроса ми е как най-точно мога да направя скрипта че да не дава грешки! Т.е. ако един потребител е в страницата ми и не е бил активен 2 минути, а аз съм нагласил да излиза след 2 минути бездействие, как по логичен начин мога да построя така че да не излиза от потр. профил, но когато пак влезе в сайта да е логнат и тогава да показва че е он? Мислех за нещо като:
Влиза, бездейства, минават 2 минути, правя го че е офлайн, но не му прекратявам потр. сесия и той остава още логнат! Но пък тогава ако е в зала или нещо такова,и стане от компа и друг седне и влезе в страницата и гледа - профила му! Идеи?
Поздрави и успех, и това е по-точно логически въпрос от колкото писане на скрипта!
 
Re: Потребители онлайн!

Значи по логика:
Бездейства 2 мин - прави го да изглежда офф ама не го логаутва!
Затваря браузъра влиза после пак - логнат и онлай е! Окс мерси =)
Поздрави!
 
Re: Потребители онлайн!

А защо просто на страницата където изчисляваш кой е онлайн не сложиш една клауза
последната операция да е между (now) и (now - 2 минути).

Така няма да се тормозиш с логофване и логване наново.
 
Re: Потребители онлайн!

А защо просто на страницата където изчисляваш кой е онлайн не сложиш една клауза
последната операция да е между (now) и (now - 2 минути).

Така няма да се тормозиш с логофване и логване наново.
Тва не го разбрах! Всичко се прави едно time()- тука се пишеше едно нещо и тва ти е времето - 2 мин и от таблицата - последно онлайн и си готов! кви now и now - 2 мин! С една малка функция става всичко, айде да не е функция 2 if-чета сигурно!
Поздрави!
 
Re: Потребители онлайн!

Говоря за SQL заявка:

select user_data.... from tbl_users
where
lastsession_time >= DATE_SUB(CURDATE(), INTERVAL 2 MINUTE)
and last_session_time <= CURDATE()

Ти използваш time() от PHP, което можеш да направиш дирекно в sql заявката без да циклиш в php скрипта си.
 
Re: Потребители онлайн!

Аммм... нито разбирам тва time() нито тва CURDATE(), INTERVAL - макар че се подразбират за какво става дума!(а и с time() - 2 реда с 2 най-много променливи)
Поздрави!
 

Горе