SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Пренасочване към вътрешна страница при даден HTTP_REFERER

bgkulinar

Меринджей
Имам следния проблем: искам да пренасочвам посетителите от определен референт към точно определена страница от сайта ми. Когато насочвам към страница от друг домейн, няма проблем. Проблемът се явява, когато насочвам към вътрешна на сайта. Ето как го правя:
Код:
RewriteCond %{HTTP_REFERER} ^http://referer.com(.*)$ [NC] 
RewriteRule ^(.*) /page [R,L]
ако заместя /page с http://drugsite.com, всичко действа.

Някаква идейка как да оправя нещата?
 
Re: Пренасочване към вътрешна страница при даден HTTP_REFERER

Не става нито с реален, нито с относителен адрес, когато се ползва HTTP_REFERER.
 
Re: Пренасочване към вътрешна страница при даден HTTP_REFERER

Махнах всички Л-ове и пак не става. А, бе, мани. Ще променя DirectoryIndex-a.
 
Re: Пренасочване към вътрешна страница при даден HTTP_REFERER

Проблемът идва от факта, че зацикляш редиректа.
Провери за условие коети изкючва /page от условието. Т.е. ако страницата на която попадаш е '/page' да не прави редирект. Сутринта порових малко, но намерих готово решение. Ако не успееш да го фикснеш довечера може да потърся пак, или да прочета най-после в детайли за mod_rewrite.
 
Re: Пренасочване към вътрешна страница при даден HTTP_REFERER

/page e реална страница, но въпреки всичко не ще. В мозилата се зарежда след известно време и показва съобщение, че не може да бъде заредена. След F5 на страницата, тя се зарежда нормално. Ще прегледам кода още веднъж.
 
Re: Пренасочване към вътрешна страница при даден HTTP_REFERER

cloxy каза:
Ако редиректа е бил 301 може брузърът да ти го помни и поле дори да го махнеш пак ще те прехвърля.
Как да накарам Мозилата да "забрави", че направо ми се разкатава фамилията с този запомнен редирект.
 
Re: Пренасочване към вътрешна страница при даден HTTP_REFERER

удри га у земета... тоя браузър не е за браузване, мен ако питате. Страхотен е за девелопъри, нo винаги се прави на умен. Аз лично нямам идея как да го накараш да се опресни..
 
Re: Пренасочване към вътрешна страница при даден HTTP_REFERER

изтий кеша
 
Re: Пренасочване към вътрешна страница при даден HTTP_REFERER

nbsp каза:
изтий кеша
Стана. Мерси. Как човек да не ти трясне малко карма.

ОФФ: С толкова много карма, и лиценз за CommunityServer ще може и да си купиш. :icon16:
 
Re: Пренасочване към вътрешна страница при даден HTTP_REFERER

много ми е интересно как ще направиш рефреш на редиректнат урл :evil
 
Re: Пренасочване към вътрешна страница при даден HTTP_REFERER

да де но тук не става дума за джаваскрипт или мета рефреш.
или имаш предид да го спреш в момента в който браузера е получил 301 и още не е получил 200 от новата страница...
получи ли 200 вече рефрешваш новата страница, преди това няма как да рефрешнеш 301.
във всеки случай амбициозно ми се вижда :)
не знам как е в ие. кога ще се сетят да вкарат live http headers :shrug:
 
Re: Пренасочване към вътрешна страница при даден HTTP_REFERER

@bgkulinar така и не разбрах успя ли да направиш редиректа успешно?
 
Re: Пренасочване към вътрешна страница при даден HTTP_REFERER

Този специално не съм опитвал, но един друг редирект ми разкатаваше фамилията. Сега като знам номера, може пак да пробвам да го подкарам.
 
Re: Пренасочване към вътрешна страница при даден HTTP_REFERER

пробвахте ли да рефрешнете със задържан шифт , така не ползва кеша и няма да има редирект :smoker:
 

Горе