SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Препоръчайте Смартфон

Re: Препоръчайте Смартфон

Аз се късам от мейли на HTC Dream или по-известен като Android G1 - има с и клавиатура, което е голям плюс. Твърдо заставам зад позицията телефона да е с Android - ако си вземеш Motorola Milestone още по-добре. Идеално се вмества в ценовите граници, има си клавиатура, по-бърз е от G1 и най-вече с по-нова версия на Android която позволява повече мейл акаунти.
 
Re: Препоръчайте Смартфон

На всички почитатели на зеления робот искам да ви кажа нещо, което определено не се вписва в изискванията:

Идеята ми е да може лесно и бързо да могат да се конфигурират няколко емайл акаунта

Всички Андроид телефони се конфигурират с един Gmail акаунт, след което Gmail app работи само с този акаунт за push!
 
Re: Препоръчайте Смартфон

На всички почитатели на зеления робот искам да ви кажа нещо, което определено не се вписва в изискванията:



Всички Андроид телефони се конфигурират с един Gmail акаунт, след което Gmail app работи само с този акаунт за push!

От името на всички почитатели на зеления робот искам да кажа нещо. Телефоните с Android OS разполагат с pop3/imap клиент, който лесно може да се конфигурира да работи с няколко пощенски акаунта, а Android 2+ (да се разбира версиите след 2.0) могат да работят с няколко gmail акаунта. Не знам колко такива телефона притежаваш или си ползвал, но определено не си ги ползвал по предназначение. :)
 
Последно редактирано:
Re: Препоръчайте Смартфон

Android + Motorola = очаквано добра комбинация :)
 
Re: Препоръчайте Смартфон

А аз ти говоря за приложения, които поддържат IMAP Idle и long polling+real time notifications през протокола. Ако искаш да не спамим темата ами да водим тази дискусия в http://www.androidbg.com/forum/ ?
 
Последно редактирано:
Re: Препоръчайте Смартфон

Nokia e71 ili e72
Имат клавиатура, поддържат колкото искаш имейл акаунти. Ей сега пробвах един е71 да дръпна 7500 имайл хедери. За 5-6 мин стана с вифи. От там нататък е лесно....
 
Re: Препоръчайте Смартфон

И при мен ги дърпа 40к мейла въпроса е, че след това телефона направо умира. Проблема според мен е в операционата система.
 
Re: Препоръчайте Смартфон

Напълно го разбирам човека смартфони много, пък всякаш става все по-трудно да избера телефон сега искам някакво htc да взема май с win mobile :) другите не ми харесват спрял съм се на htc hd mini, другите са големи като нетбуук и нямам такива джобове :)
 
Re: Препоръчайте Смартфон

Много благодаря на всички включили се, особено на yellowdino и s1yf0x за техническите данни.

Сега остава от корпоративния отдел на глобул да имат някой от тези модели и да ми го предложат на нормална цена - ще го взимам при преподписването на договора ми и ултиматума ми явно ще е: намирате ми това, това или това или не подписвам :)

Имам само един въпрос още: не видях нищо да напишете за новите модели на Sony Ericsson - Xperia и другите. Никой ли няма впечатления?
 
Последно редактирано:
Re: Препоръчайте Смартфон

Имам само един въпрос още: не видях нищо да напишете за новите модели на Sony Ericsson - Xperia и другите. Никой ли няма впечатления?

Xperia X10 е добър телефон, но няма клавиатура (повярвай ми ако пишеш много мейли и браузваш много, няма по-добър приятел от хардуерна QWERTY, голяма клавиатура :))

Х10 mini - мнооого е малък - по скоро детски телефон
X10 mini pro - компромисен вариант ако държиш телефона да е малък и да има клавиатура (но аз лично не бих си го взел - разцъквал съм го и не ме кефи много)

Х2 - Windows Mobile - прилично решение, но вече има други много по-добри с Win Mobile като хардуер - само че няма за сега други такия с хардуерна клавиатура.
 
Re: Препоръчайте Смартфон

само дано не са минали 30те дни предизвестие преди които може да прекратиш, че почва да не им пука
 
Re: Препоръчайте Смартфон

yellowdino, мерси отново. Забравям ериксон. Явно стават само за low end.

само дано не са минали 30те дни предизвестие преди които може да прекратиш, че почва да не им пука

Не, не са минали. Аз много обичам такива дето не им пука, до този момент съм осъдил двама. На глобул съм им подготвил още 1-2 изненадки за този момент ;)
 
Последно редактирано:
Re: Препоръчайте Смартфон

Е нали е спец в Джеф :)


P.S. Sony Ericsson X10 mini pro - има ли клавиатура, по принцип става ли - страшно много обичам малките телефони.
Ако върши работа и е на добра цена, може да е и този.
 
Последно редактирано:
Re: Препоръчайте Смартфон

взе ли си телефон или глобул не ти го дават на бонус.
нали си богат кво ти дреме, купи си го.
сега, ето ти съвет за тел-а.
преди ти казах нокиа е72 или е71, но имат проблем, найстина, когато свалиш няколко хиляди дори само хедъра. Софта зависва.
Затова,
отиваш в някой магазин (от по-добрите) дето има моделите изложени и си правиш настройките за ПОП/ИМАП, дърпаш майлите и виждаш как се държи. Хубаво е да има вифи и НЕкисели продавачи (за БГ това с продавачите е малко сложно, знам)
Така ще си харесаш модел. Проблема е, че ако смяташ че има тел. дето да работи добре с 20к майла, грешиш, то ПЦ-то ще ти се замисли с толкова майли....
 
Re: Препоръчайте Смартфон

Ще го купя без значение дали ще е като бонус или не. Ще е след около 20-30 дни и ако дотогава не излезе нещо по-добро ще е Motorola Milestone или Samsung Galaxy 9000 i. Най-вероятно няма да е от Глобул.
 

Горе