SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Препоръчайте лаптоп

Syncro

Active member
Търси се нов лаптоп. За първи път ще пазарувам такова нещо и изобщо не съм наясно с материята.
Изисквания:
- HDMI
- около 500GB харддиск би бил достатъчен
- SSD диск за операционната система ще е добре дошъл бонус
- LED подсветка
- 15.6" минимум
- външна видеокарта
- доволно количество RAM памет - (да речем 6GB)
- да не е дебел (по принцип ултрабук би бил най-добрия избор)
- да не е марка HP
- бюджет около 1000лв.

Ще се използва главно за заместител на десктоп машина, но от време на време ще се ползва и мобилността му. Основно за интернет браузване, писане на публикации, обработка на снимки и евентуално за гледане на филми и някоя игра за убиване на врага, но като цяло се търси универсалната машина, която да става за повечето дейности свързани с компютър (изключвам видеообработка естествено)
 
За: Препоръчайте лаптоп

За: Препоръчайте лаптоп

Аз ти препоръчвам и да добавиш USB 3.0 порт (някои модели все още нямат)
 
За: Препоръчайте лаптоп

За: Препоръчайте лаптоп

Имам и Асус, и Леново. Асуса почти не отстъпва по параметри на Леновото освен че е с 30% по-евтин :) Потърси Асус с такива параметри - има такива модели.
 
За: Препоръчайте лаптоп

За: Препоръчайте лаптоп

Ето на какво съм се спрял за момента: Ултрабук ASUS S56CM-XX069D - Ултрабук
Искаше ми се да видя и някоя алтернатива.
 
Re: Препоръчайте лаптоп

Аз съм на следното мнение - Каквото и да е DELL да е :)
 
За: Re: Препоръчайте лаптоп

За: Re: Препоръчайте лаптоп

Аз съм на следното мнение - Каквото и да е DELL да е :)
Става. Конкретен модел?
 
За: Re: Препоръчайте лаптоп

За: Re: Препоръчайте лаптоп

Аз съм на следното мнение - Каквото и да е DELL да е :)
Тези дни по моя препоръка купихме на едни приятели Дел Inspiron 15 (3521) Laptop — Budget Family Laptop | Dell. Не е точно същия, хардът е 750 ГБ, има и някои други екстри, но въпросът не е в тях. Тотално съм разочарован от политиката на фирмата. Имам Дел от преди около 3 години и го получих с две лицензирани ОС - Виста и ХР Про, плюс още 5 диска - драйвери и допълнителен софт.

Сега да мина на новата политика - получих лаптопа с Уин 8 хоум х 64. Дотук добре. С него има само едно зарядно, иначе е гол като пушка. Попитах за дискове, казаха ми че фирмата вече не дава дискове, но след инсталиране на бозата ще мога да си запиша сервизни дискове. На този етап поне това е вярно. Освен бозата, която има лиценз, вътре има един пакет на МакАфии, който се грижи за сигурността - защитна стена, антивирус, анти спам и някакви родителски контроли за достъп. Той е безплатен.
Всичко останало се оказа, че трябва да кихнеш за него - МС офис, някокви софтуери за обработка и гледане на видео и ред други излишни за мен неща, но все платени (допълнително се плащат, да не решите, че ги дават даром).

Какъв беше върхът - стигнах до системата за бекъп. Слава богу записа ми на 3 ДВД целия сервизен пакет, който иначе е на малък дял от харда и от него се инсталира всичко при първо включване. Това ще позволи възстановяване, ако гръмне харда и ще запази лиценза на бозата.

И с това се приключиха екстрите. Системата им за "бекъп" позволява да си правиш ръчно (без задаване на график) архиви на снимки, документи и още 2-3 неща, които влизат обикновено в папката "Моите документи". Дори не е активна опцията за график.
Опитах да направя системен бекъп и получих отговор, че трябва да си платя 40 евро за Премиум бекъп система. С нея ще мога да си правя бекъпи на системата дори на външен хард или онлайн, но без нея - няма бекъп на системата.

Патилата не свършват тук. Реших да си направя собствена бекъп система. Разделих харда, което новия уин позволява в негова среда и без рестарти и т. н. Дори смених буквите на дяловете, за да станат поредни. Инсталирах Макриум Рефлект - програма, която искрено препоръчвам. Тя прави бутващо СД, с което се подкарва компа при авария и се възстановява системата от предварително направен имидж за около 10-15 минути.

Записах диска и реших да го пробвам - лаптопът не реагира на бутване от него и зареди уиндоуса. Влязох в бут менюто и видях, че има някакво секюрити бутване на Дел, но може да бъде изключено. Изключих го и се появи "легаси" бут меню, което подредих по закон божи - 1 - СД-ром, 2 - хард диск, 3 - лан. Дотук ОК.

Стартирах компа с диска в СД-рома, зареди се макриум в линукс среда, както и очаквах. Понеже нямаше какво да възстановявам, спрях програмата и рестартирах, за да се зареди от харда самия уиндоус. И тук онемях - компютърът изписа, че няма бутващо устройство и да натисна някой бутон за рестарт. Натиснах, рестартира и се върна на същото място. Цял след обяд се борих и се оказа, че говедата от Дел, за да ти извият ръцете и да им купиш софта за 40 евро, не ти дават да направиш бутване като на всеки нормален комп. Кефти тяхното "секюрити", кеф ти - загаси компа.

Смених Макриум с Акронис тру имидж (позволява да се стартира с Ф11 при зареждане на компа и без СД) и се оказа, че тя не поддържа този тип "динамични" хард драйвове, така че нямах друга алтернатива освен бутване през СД рома.

Сега имам две алтернативи - или да мрънкам на приятелите си да се набутат още 80 лв, заради моя съвет да го купят тоя Дел, или да напиша подробна инструкция за кормуване из бут менютата, за да могат чрез диска на Макриума да си възстановят системата при тежък проблем и моето отсъствие в момента. След това трябва отново да се върнат чрез инструкцията ми към "секюрити" бутването.

Аз не мога да коментирам, вие си направете изводите. Повече никога няма да препоръчам Дел някому. :mad:

П. П. Пропуснах да напиша, че купих лаптопа от представителството на Дел в България, беше запечатан и го отворих пред мен, така че няма шашми от страна на фирмата тук.
 
Последно редактирано:
За: Препоръчайте лаптоп

За: Препоръчайте лаптоп

Бюджет - около 1000... обаче повечето предложение в темата са за 1100+++. Може ли по-ясно да се посочи какъв е бюджета... иначе мога просто да дам линковете на дилърите и човекът да ходи да си избира от там :)
 
За: Препоръчайте лаптоп

За: Препоръчайте лаптоп

Това е! Всичко е повече от това което си избрал: LENOVO IDEAPAD G780AR 59358158 :: Лаптопи :: Лаптопи :: Лаптопи :: IT Продукти :: Technomarket Bulgaria
по як процесор, повече рам, по голям дисплей, по голям хард, усв3 и с уин 8 и ... леново все пак.

Този лаптоп как мога да го намеря в официалния сайт на Леново? Изобщо никаква информация не откривам освен тази от сайта на техномаркет.
 
За: Препоръчайте лаптоп

За: Препоръчайте лаптоп

с малко въображение Lenovo G780 Specs | Lenovo Laptop Tech Specs | Lenovo (US)
не гледай какво ти предлагат в бг версията на сайта ... явно, първо тукашните търговци трябва да продадат по старата стока
 

Горе