SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Проблеми с чичо гошо

lqlqlq

New member
Преди около 3 седмици и нещо ми резнаха пейджранк-а, малко след това почнаха да ми изпращат някакви писма в профила:

Dear site owner or webmaster of CS PhenomSquad - CS 1.6 сървъри под линукс - CS 1.6 Servers,

We received a request from a site owner to reconsider CS PhenomSquad - CS 1.6 сървъри под линукс - CS 1.6 Servers for compliance with Google's Webmaster Guidelines.

We've reviewed your site and we believe that some or all of your pages still violate our quality guidelines.

In order to preserve the quality of our search engine, pages from CS PhenomSquad - CS 1.6 сървъри под линукс - CS 1.6 Servers may not appear or may not rank as highly in Google's search results, or may otherwise be considered to be less trustworthy than sites which follow the quality guidelines.

If you wish to be reconsidered again, please correct or remove all pages that are outside our quality guidelines. When such changes have been made, please visit https://www.google.com/webmasters/tools/reconsideration?hl=en and resubmit your site for reconsideration.

If you have additional questions about how to resolve this issue, please see our Webmaster Help Forum for support.

Sincerely,

Google Search Quality Team

А ето и откъде тръгна всичко:
Код:
Dear site owner or webmaster of http://www.cs-phenomsquad.com/,

We've detected that some of your site's pages may be using techniques that are outside Google's Webmaster Guidelines.

Specifically, look for possibly artificial or unnatural links on your site pointing to other sites that could be intended to manipulate PageRank. Examples of unnatural linking could include selling links to pass PageRank or participating in link schemes.

We encourage you to make changes to your site so that it meets our quality guidelines. Once you've made these changes, please submit your site for reconsideration in Google's search results.

If you have any questions about how to resolve this issue, please see our Webmaster Help Forum for support.

Sincerely,

Google Search Quality Team


Имам смс линк реклама (текстови линкове), дали там е проблема ? Не бях сложил nofollow таг, дали са счетени за продажни наистина ? (то си е така, ама де да ги знам как го мисли тъпия им бот...)

Иде реч за този сайт CS PhenomSquad - CS 1.6 сървъри под линукс - CS 1.6 Servers - кара втора година / 15к мнения близо / 2600-700 теми / 600-700 уникални на ден.
В сайта има доста материал, около 70-80% от съдържаниеот му са кажи-речи уроци (от части копирани - от части - не)
Уникалното съдържание е по-малко от копираното, но е доста и то.

Всеки ден има по над нови 10-15 регистрирани потребителя. Смея да твърдя, че се развива добре.
Има нещо което обаче ме притеснява и е именно класирането му.

По ключова дума "Cs" излиза на 4-то място, а пред мен са следните сайтове:
cs-plovdiv.info/ (последната му година - след 2013 няма да бъде подновяван)
counter-strike.net (сайт без никакво съдържание - не знам какво прави в гугъл bg - в него няма нищо българско
cs-escom.com/ - без коментар - на 4 години е близо ама е толкова зле, че нямам думи - форума му е затворен, но преди 2 месеца в този форум бяха регистрирани над 3000 бота и имаше над 50 000 мнения с реклами (пoрно, магазини, ptc и т.н.)
Тези 3 сайта по-съдържание (като съдържание как да го обясня - търсещо се от хората в тази ниша - няма как да надминат моя сайт).
Вероятно беклинковете им са повече, възрастта на домейните е повече, но като гледам е само това...
CS-escom вече няма форум, а администратора му като гледам го е захвърлил (една новина нова няма от 1 година в индекса), counter-strike.net се надигна от нищото (щом стана дума за новия CS - Global offensive) - хоп той изкочи пред мен (а преди това го нямаше и бях на 3-то място)
CS-plovdiv няма какво да ги коментирам, там освен "Здравей как си, елате в сървърите има хакер, какво правите и т.н." - това им е съдържанието.
Целта ми е сайта да отиде на 2-ро място под cs-bg.info.

Задавам въпроса си, защото това ми изскочи вчера в главата... Нервирам се като гледам какви жалки сайтове са пред моя.
CS-plovdiv беше купен от някакви новаци и вместо да сложат 301 редирект - те нищо не правят, купиха си нов домейн и си лепнаха съдържанието и датабазата направо там и това е... (та именно за това казвам, че този домейн е до 2013 и свършва с неговата позиция и прочие)
- новия домейн надали ще има шанс срещу моя сайт...

Дали съм правил сео ?
- Ако това да обиколиш всички намерени актуални български и няколко англоезични директории е сео - да.
Беше преди 7-8 месеца.

Оттам нататък разчитах само на съдържанието.
По-доста ключови думи излиза на първа страница, но не ме устройва да излиза на 9-та или 8-ма позиция. (при всеки е така предполагам)
Въпроса е, че сайтовете пред мен са изключително некадърни сайтове. (вероятно всичко идва от беклинковете - защото са по-стари от моя)

Вие какво мислите по въпроса ?

PP: една снимка от webmasters панела:
2875eb5ff1f65bf4.PNG
 
Последно редактирано:
За: Проблеми с чичо гошо

За: Проблеми с чичо гошо

Нали се сещаш че администраторите на конкурентните ти сайтове е възможно да са и те членове на форума. Не е нужно да ги обиждаш тях или сайтовете им колко били зле и т.н.

Гледай си в твоята чиния. Анализирай им бековете и действай.

Те не са ти виновни за това че ти самия не можеш да си вдигнеш сайта.

Сядай и действай. С бездействие и хейт нищо няма да постигнеш.
 

Горе