SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Проблем с дублирано съдържание в резултатите на Google

NeZiRuS

New member
Здравейте колеги.

Казусът ми е следния: Публикувам абсолютно 100% уникално съдържание. 20 часа по-късно даден сайт копира съдържанието от мен и го публикува.
Резултат: Крадеца излиза по-добре в търсачката от мен, като дори понякога мен ме деиндексира и оставя само крадеца, като се има в предвид, че дори е сложил активен линк в който е посочил първоизточника. Човекът копира дадената статия 1 към 1 - заглавие и текст.

Потвърдил съм, авторство, домейна ми е с няколко години по-стар от на въпросния сайт, ПР ми е 3 при положение, че на дадения сайт който копира моето съдържание е 0. Към моят сайт има изключително много авторитетни беклинкове от сериозни сайтове, като към крадеца няма.

Е как по дяволите той се класира преди мен ? Нямам претенции към човека който копира. За мен е по-важно да разбера защо Google действа така ? Нали уж би трябвало да разбира кои е автора и кой е крадеца, особено при потвърдено авторство в G+ ?!? В крайна сметка къде е ползата от цялото това СЕО при положение, че толкова лесно някой прескача правилата и без никакви усилия пак се класира по-добре ?

Всяко мнение което дадете по темата ще е ценно за мен. Предварително благодаря !
 
За: Проблем с дублирано съдържание в резултатите на Google

За: Проблем с дублирано съдържание в резултатите на Google

Това с авторството и дублираното съдържание не е ли само теория за бъдещето? В момента не действат такива алгоритми до колкото знам.
ПР се обновява супер рядко. Сайта пак може да е по-авторитетен от твоя и да има ПР 0.
В много от случаите Гугъл успява да разбере правилния източник, но не винаги. За това трябва периодично да ровиш из мрежата за дублирано съдържание и да предприемаш мерси по премахването. Просто една част от работата на уебмастъра...
 
За: Проблем с дублирано съдържание в резултатите на Google

За: Проблем с дублирано съдържание в резултатите на Google

Имах подобен случай. Крадеца излизаше известно време в резултатите и след това изчезна. Вероятно е нужно някакво време на Г за да оценят ситуацията, кой е първоизточника и кой крадеца.
 
За: Проблем с дублирано съдържание в резултатите на Google

За: Проблем с дублирано съдържание в резултатите на Google

Гугъл гледа много фактори при определянето на ранкинг-а, като посещения, социални маркери, честота на ново съдържание, он-пейдж, тръст маркери, скорост на зареждане, H1,2,3... и т.н. Също така се дава предимство на новопоявилите се сайтове/статии (за кратко - силата на блекхат е точно тук). Обърни внимание на цялостното съдържание на конкурента и виж с какво е по-добър (а не с какво е по-слаб) и дали след 1-3 месеца пак е пред теб по дадено съдържание. Също така си направи цялостен анализ на бек-линковете, може освен качествените, да имаш и лоши линкове, които да те дърпат назад. Името на домейна също е от голямо значение, както и релевантността на цялостното съдържание на сайта, спрямо дадена публикация. И за капак, теглото на всеки един фактор се променя постоянно.
 
Re: Проблем с дублирано съдържание в резултатите на Google

Сигурен ли си, че пингваш и Гугъл намира съдържанието първо при теб?

Понякога наистина е необходимо време, за да разпознае и класира първоизточника. Но щом има връзка към оригинала, рано или късно ще стане.
 
За: Проблем с дублирано съдържание в резултатите на Google

За: Проблем с дублирано съдържание в резултатите на Google

След като публикуваш нещо ЗАДЪЛЖИТЕЛНО го пингни към търсачките. Така си гарантираш по-бързо влизане в SERP-a, а после нека копират.
 
Re: Проблем с дублирано съдържание в резултатите на Google

Сигурен ли си, че пингваш и Гугъл намира съдържанието първо при теб?

Понякога наистина е необходимо време, за да разпознае и класира първоизточника. Но щом има връзка към оригинала, рано или късно ще стане.

Васко, отговорът е да. По-малко от минута след като пусна публикацията тя вече е видима и индексирана от търсачката, но 20 часа по-късно това се променя. Именно това ме озъдачава. Защо след като вече гугъл е индексирал и видял моето съдържание, 20 часа по-късно маха него от търсачката и вади крадеца на мое място.... просто няма логика !

Логичното според мен е гугъл да види, че това съдържание вече го има и да не го индексира повторно, камо ли да премахне първоизточника за сметка на крадеца !
 
Последно редактирано:
Re: Проблем с дублирано съдържание в резултатите на Google

Споделяш ли материала си в социалките? G+, Twitter . .....

И хитрината на копиралия е - може да слага дата преди твоята - да лъже гугъл, че той го е пуснал преди теб - обърни внимание на това.
 
Re: Проблем с дублирано съдържание в резултатите на Google

Точно там е работата. Споделям съдържанието навсякъде - ФБ, Г+, Twitter - веднага след като бъде публикувано. Крадеца не хитрува с датата, публикува статията чак на другия ден, поне 20 часа след мен.... Сайта който краде е създаден началото на тази година... от към оптимизация е "гола вода и кал по ушите"... и въпреки това гугъл показват друго...
 
Re: Проблем с дублирано съдържание в резултатите на Google

Ставал съм свидетел на същото нещо.
Доста съм си блъскал главата, и единственото, което съм намирал за себе си като обяснение е, че сайтът на "крадеца" е по-оптимизиран като бързодействие. Тоест в моя случай има сайт-оригинал, който е сравнително тромав (осезаемо и за потребителя), а сайтът-копиращ е доста по-бърз (и с много по-малък обем съдържание, но...).

Защо след като вече гугъл е индексирал и видял моето съдържание, 20 часа по-късно маха него от търсачката и вади крадеца на мое място.... просто няма логика !
 
За: Проблем с дублирано съдържание в резултатите на Google

За: Проблем с дублирано съдържание в резултатите на Google

@NeZiRuS, не можеш ли да се свържеш с човека и учтиво да го помолиш да не те копира. Въпреки, че реално той не те краде, защото ти връща линк, но все пак. Ако можеш му обясни ситуацията културно, може пък да се окаже разбран човек.

Ако отговора му е НЕ, тогава поне ще разбереш с какъв човек си имаш работа. Тогава методите за лекуване стават по-различни.

Но първо пробвай с добро.
 
Re: Проблем с дублирано съдържание в резултатите на Google

Моят съвет е да изчакаш около седмица, за да се види дали няма Гугъл да се усети. И аз съм имал такива случаи, но при мен след една седмица отново го отчита при мен.
 
За: Проблем с дублирано съдържание в резултатите на Google

За: Проблем с дублирано съдържание в резултатите на Google

Въпреки, че реално той не те краде, защото ти връща линк, но все пак.

С това не съм съгласен. Няма значение дали има или няма линк. Важното е дали има разрешение. Наличието на линк е "измиване на очите", "да мине номера, пък той другия, от който крада съдържанието, може да излезе балама, идиот и да ме остави да го правя безнаказано".

Такъв човек се осъжда в съда, защото и закона не позволява това. Впрочем вече има осъдени за крадено съдържание в сайтовете, така, че внимавайте в това отношение.
 
За: Проблем с дублирано съдържание в резултатите на Google

За: Проблем с дублирано съдържание в резултатите на Google

Въпреки, че реално той не те краде, защото ти връща линк, но все пак.
Пак си го краде. Това с линка помага само ако съдържанието е под лиценз от тип безплатно за копиране при положение че се постави линк. Но за нормалното "всички права запазени" си е абсолютно нормална кражба.
 
Re: Проблем с дублирано съдържание в резултатите на Google

Благодаря на всички за отговорите. Ще проследя ситуацията и ще видим в крайна сметка какъв ще е резултатът...
 
За: Проблем с дублирано съдържание в резултатите на Google

За: Проблем с дублирано съдържание в резултатите на Google

Странникът, Скуби, искате да кажете, че ако съм обозначил в сайта си - всички права запазени и нямам примерно creative commons license, то мога да осъдя някой ако ми го краде, така ли?
Наистина не съм запознат с лицензите и копирането на съдържание.
 
За: Проблем с дублирано съдържание в резултатите на Google

За: Проблем с дублирано съдържание в резултатите на Google

Странникът, Скуби, искате да кажете, че ако съм обозначил в сайта си - всички права запазени и нямам примерно creative commons license, то мога да осъдя някой ако ми го краде, така ли?
Наистина не съм запознат с лицензите и копирането на съдържание.

Да, така е, може да го осъдиш, ако ти се занимава с това. Само трябва да си решиш какви права ще предоставяш на другите и който ги нарушава - да му мисли. Щом си написал нещо, публикувал си го и си го означил като твое, независимо къде - вестник, списание, сайт, ти вече имаш права над него. Все повече установявам, че хората в интернет, които правят сайтове не си знаят авторските права (а може би нарочно се правят, че не ги знаят). Примерно - всеки може да ползва цитат от произведение, в това число и статия от сайт, без да иска разрешение за това, но това трябва да е една малка част от материала и задължително трябва да се посочи авторството и точното място от къде е взет цитата (не само сайта, но и самата статия)... . За повече подробности прочети Законът за Авторското право и сродните му права: чети тук.

А ето и какво имам предвид, като казвам, че вече има осъдени по точно този проблем. Ето една хубава статия, която е написана и от съдия и дава практически съвети как да се справим ако имаме такива проблеми: чети тук

Много са решили да си правят "новинарски" сайтове и си мислят, че като са написали сайта от където са копирали някоя новина и са сложили линк, то не са извършили нарушение, но не е така, ако пожелаят, собствениците могат да им търсят сметка за това, да ги съдят, защото не са разрешавали това.
 
Последно редактирано:

Горе