SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Проблем с микрофон и мишка

muteki

New member
Ето какъв е проблема с микрофона. Лаптопа си има звук, обаче като че ли не разпознава микрофона, т.е. отсрешната страна не чува нищо. Когато правя speech теста компютъра също не го чува. Не видях никъде да е на "mute" микрофона. Къде може да е проблема?

С мишката проблема е подобен, пускам безжична мишка към лаптоп и сякаш не я разпознава. Притесняваме, че ако сложа disable на тъч пада без да е сигурно, че другата мишка ще проработи ще си докарам по-големи проблеми. Не би ли следвало поне подвижната мишка да свети отдолу когато е пусната? Може би някакви драйвери трябва да и свалям или друго?

ОС е Виста ако има значение.
 
За: Проблем с микрофон и мишка

За: Проблем с микрофон и мишка

Често калпавите лаптопи имат подобни проблеми с туй-унуй :). Ако мишката е оптична от долу свети червено. Ако е лазерна може нищо да не свети.
 
Re: За: Проблем с микрофон и мишка

Re: За: Проблем с микрофон и мишка

Често калпавите лаптопи имат подобни проблеми с туй-унуй :). Ако мишката е оптична от долу свети червено. Ако е лазерна може нищо да не свети.

HP е и за времето си беше ок, що път и работа е видял само той си знае :), не мисля, че проблема е в самата машина. Подозирам вистата, някакви настройки в нея или липса на драйвери. Досега не е ползван с микрофон и отделна мишка, но го подарих и човека иска да си говори по скайп.
 
За: Проблем с микрофон и мишка

За: Проблем с микрофон и мишка

Аз до сега драйвери за мишката и за микрофона никога не съм си слагал. Но и виста не съм ползвал. :)
Пъхнете мишката в друг USB порт да видим.
 
За: Проблем с микрофон и мишка

За: Проблем с микрофон и мишка

Вистата има подобни проблеми. Купих на сина и дъщеря си лаптопи НР и им взех Майкрософтски мишки - да, ама НЕ! На Уинбоз ХР мишките работят, а на Виста така и не тръгнаха дори със специален драйвер писан за тях. Накрая купих на децата обикновени китайски мишки и проблемът се реши. :happy:
 
Re: Проблем с микрофон и мишка

Погледни в аудио устройствата да нямаш втори микрофон и да е активиран той. На един лаптоп ми се получи същото - в момента, в който се включи външен микрофо в жака, се активира някакъв втори микрофон и основния микрофон остава изключен. И след това ако искаш да го ползваш, трябва ръчно да го активираш в аудио настройките, иначе е мютнат
 

Горе