SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Проблем с 404 страница и пренасочване

wordi4

New member
Здравейте,
Имам един доста странен проблем с пренасочване към 404 страница. Имам чувството, че гугъл и фейсбук не оценяват моя редирект в htaccess файла към 404 страница. Например когато напиша нов урок и не му дам отметката активен, тоест само админа (аз го виждам), за публик пренасочва към /notfound страница, след като го активирам фейсбук споделянето ми дава 404 грешка и трябва да fetchвам през дебъгера на фейсбук отново за да даде конкретната информация. Също така през w3 валидатора, като задам линк някаква 404 страничка от друг сайт показва че резултата е 404 не е намерен, докато ако дам моята 404 страница - /notfound ми открива грешки по HTML кода. За сайта за онлайн уроци и книги в подписа ми говоря. Ако може да ми помогнете, надявам се, че сте разбрали проблема
icon_smile.gif
За фреймуърк съм ползвал CodeIgniter, ако има значение. Също така този сайт ми дава отговор HTTP/1.1 200 OK . Това нормално ли е?
 
Сигурен ли си, че въпросните липсващи страници връщат директно 404? Да не би първо да връщаш 301/302 и чак новия адрес след пренасочването да връща 404?

Защото ако първо пренасочваш и след това връщаш хедъра, това е груба грешка и реално нищо не става.
 
Сигурен ли си, че въпросните липсващи страници връщат директно 404? Да не би първо да връщаш 301/302 и чак новия адрес след пренасочването да връща 404?

Защото ако първо пренасочваш и след това връщаш хедъра, това е груба грешка и реално нищо не става.

Ами реално проверявам дали е активен поста и ако не е пренасочвам към 404 custom страничката, предполагам е от грубите грешки .... как мога да го оправя това нещо? Иначе в htaccess съм задал custom 404 страничката коя е. Благодаря предварително !
 
Не мога да разбера точно какво не е ясно, но пък е ясно, че notfound или каквато и да е custom 404 страница НЕ означава еднозначно HTTP 404 Not Found response, get this shit right !
Названието не е еднозначно свързано с прякия отговор на сървъра, и ми се струва че там стават бъкии. Виж през това какъв точно HTTP status code ти връща : http://rexswain.com/httpview.html ( можеш да ползваш само HEAD request а се не замааш у кодищата там )
 

Горе