SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Проблем с Apache на локален компютър

ted

New member
Здравейте.
От сутринта се боря с един проблем на който за сега не виждам решение.
Оказа се, че от 2.07 Apache на локалния ми компютър не се е стартирал и дава следната грешка:

------------------------
[Mon Jul 06 17:22:28 2009] [crit] (2)The system cannot find the file specified: Parent: Unable to create null output pipe for child process.

[Mon Jul 06 17:22:28 2009] [error] (2)No such file or directory: master_main: create child process failed. Exiting.
-----------------------------------
Това са първите 2 записа в error.log файла след нова инсталация. От няколко години ползвам версия 1.3.27 на апача на локалния компютър без никакви проблеми досега (само за собствена употеба).
Днес пробвах и версия 2.2.и нещо си ... и пак същото ...
Компютъра е с WinXP - което се ъпдейтва редовно, но окло датата на която е спрял да се стартира сървъра няма нови ъпдейти на системата.
На тази дата единствено съм инсталирал Google Chrome - последната версия ...
Потребителя под който работя е администратор, пробвах и с нов потребител с администраторски права - същото и същата грешка.
Пробвах да спра антивирусната (avast), няма разлика, защитната стена на Win-а не е включена.

На няколко места в нета намерих дискусии по въпроса с подобна грешка, но не намерих решение което да сработи при мен.

Някой да има идея какво става?
 
Re: Проблем с Apache на локален компютър

Провери с какъв потребител се стартира апаша провери също да не би да има друг демон който да резервира 80 порт.
 
Re: Проблем с Apache на локален компютър

Скайпа ползва порт 80 - но досега нямаше проблеми - иначе когато не е стартиран скайпа порт 80 не е отворен но Апачето пак не се стартира ...
 
Re: Проблем с Apache на локален компютър

Ъъъъм дръпни 2.2 от тук http://httpd.apache.org/download.cgi , опитай и на друг компютър да не би да му липсва некой сървис или библиотечка .

[offtopic] Извинявам се, че малко така на посоки, но апаш с WIN не съм пускал никога, а и се моля да не ми се налага [/offtopic]
 

Горе