SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Проблем с Google+ page verifycation

NeZiRuS

New member
Здравейте.

Имам следния проблем.

Реших да се идентифицирам пред Г като издадел и мисля, че успях, Но когато тръгра да идентифицирам страницата си в Г+ и направа проверка с Google Structured Data Testing Tool излиза следния проблем:

Издател: Warning: based on data collected from your profile, you contribute to www.example.com while your website seems to be example.com.

Може ли някой да ме насочи къде бъркам ? Следвах точка по точка оказанията на Г и въпреки това ми излиза този error. Сложил съм rel=”author” tag , но грешката не спира да излиза.

Example.com е пример разбира се. не забравям там да си въведа моето url :)

gplus.jpg
 
Последно редактирано:
Re: Проблем с Google+ page verifycation

Трябва да направиш canonical на адресите си, т.е. да пренасочиш www.example.com към example.com защото в противен случай за Google това са два отделни адреса.
 
За: Re: Проблем с Google+ page verifycation

За: Re: Проблем с Google+ page verifycation

Е то уж всичко е пренасочено ? Явно аз някъде имам пропуск.... www е пренасочено към domain.com

Ако ти си авторът на Razbirach.com точно от твой пост почнах да ги правя тези неша :) ама нещо май не правя като хората :)
 
За: Re: Проблем с Google+ page verifycation

За: Re: Проблем с Google+ page verifycation

Потвърдено !!! :) Открих грешката си :)

Благодаря за бързия отговор :)
 
Re: За: Re: Проблем с Google+ page verifycation

Re: За: Re: Проблем с Google+ page verifycation

Потвърдено !!! :) Открих грешката си :)

Благодаря за бързия отговор :)

При пренасочването ли беше? Можеш да кажеш защото ако има някой проблем като твоя да си вземе поука :)
 
За: Re: За: Re: Проблем с Google+ page verifycation

За: Re: За: Re: Проблем с Google+ page verifycation

Проблема беше в това, че описания сайт в страницата беше example.com а не www.example.com. В момента в който описах линка с www отпред го потвърди. Лошото е, че ако после го провериш без www пак излиза непотвърдено, т.е избираш дали да опишеш сайта в Г+ и профила си с www или без www, но не може и 2те. Предполагам Г е достатъчно умен за да потвърди все пак авторството и издателството правилно :)
 

Горе