SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Проблем с HOSTING CONTROLLER и MySQL

Sergei-Cho

New member
Някой знае ли как се прави копие (backUp) на база данни в HOSTING CONTROLLER? Имаме такъв хостинг от Дейтаком.
Цял живот работя само с MyPhpAdmin, ама тука го няма или не мога да го намеря (т.е. физически виждам папка MyPhpAdmin на сървъра ама не ми отваря).
Пиша на тях - Помогнете

Отговор -
Бекъп на БД за да се направи трябва да се спре базата и само тогава може да се стартира.
В работещ режим не може да се направи.

Добре, съгласен съм. Пуснах им въпроса как се спира и как се прави по-подробно. Ама отговор го няма. Спешно ми трябва.
Може ли да се направи по принцип без MyPhpAdmin? Или не?
Как се спира базата?
 
Re: Проблем с HOSTING CONTROLLER и MySQL

Нямам ssh , би било много лесно .
- дъмпнеш със скрипт ? как ? какъв? Трябва ли да спирам ?
 
Re: Проблем с HOSTING CONTROLLER и MySQL

Не съм ползвал "хостинг контролер". Обикновено хостингите идват с cpanel (controll panel). Там си има BackUp секция от където се правят тези неща.

Какво да се прави в случаи, когато всичко е "Обикновено" и аз го знам :):):) въпроса е малко друг
 
Re: Проблем с HOSTING CONTROLLER и MySQL

Тук намерих скрипт:
http://www.webmasterworld.com/forum88/6943.htm
Който пробвах и работи, с тази разлика, че трябва да си пипнеш енкодингите ако се омаже нещо.
Може и да се модифицира да пише във файл, ако е много голяма базата, че браузъра така ще хване къра. :)
 
Re: Проблем с HOSTING CONTROLLER и MySQL

Направи си един cronjob който да ти изпълни командата mysqldump -u..... -p.... и т.н.
 

Горе