SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Проблем с mySQL connection през CRON Job

bgvisit

New member
Здравейте, имам следният проблем и се чудя дали някой от вас е попадал на такъв:
Имам PHP скрипт, който искам да върви и като CRON Job. В скрипта се прави connection към mySQL DB. През бразуер всичко е ок но като cron дава:

Warning: mysql_connect(): Can't connect to local MySQL server through socket '/var/lib/mysql/mysql.sock' (2) in ...... filename.php on line ???

Сървъра е с localhost. Пробвах с IP но тогава ми дава че user вече не отговаря:
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'myuser'@'???.???.???.???' (using password: YES) където ???.???.???.?? е ИП-то
 
За: Проблем с mySQL connection през CRON Job

За: Проблем с mySQL connection през CRON Job

mysql прави разлика между ип и хост, ако си сложил връзката да е през ип, а не юникс сокет, трябва и в настройките на достъпа до базата данни да разрешиш достъпа за локал ип-то нищ0, че си разрешил локалхост.

а за юникс сокета като нищо юзера ти няма права да пише в директорията, не забравяй, че като стартираш през уеб сървър работиш през юзер на уеб сървъра.
 
За: Проблем с mySQL connection през CRON Job

За: Проблем с mySQL connection през CRON Job

Да, с IP стана след като от CPanel-a дадох access на IP-то. Благодаря!
 

Горе