SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Проблем с WMT след смяна на адрес на домейн

w1ck3dgam3

New member
Здравейте

Имам 2 домейна

example.com и example2.com

Трябваше да се направи 301 пренасочване на example.com към example2.com

С 301 редиректа се справих, но ме притеснява нещо в WMT.

Първо добавих и двата сайта посредством html удостоверяващ файл. След това зададох в настройките на example.com да пренасочва към example2.com.

Редиректа си хвана, но след като целия серп се прехвърли, в WMT example.com ми казва, че не е удостоверен :confused:

Сега се чудя първо защо е станало така и второ дали ще има проблем в пренасочването, къй като има проблем с удостоверяването :confused:

Предполагам, че и вдвата случая ми е дало един и същи html файл, който може би се дублира и в двата сайта или пренасочва първия към втория :confused::confused::confused:

Сега на example2.com му промених удостоверяващия метод с вграждане на код в <head>.

Посъветвайте ми какво да правя?
 
За: Проблем с WMT след смяна на адрес на домейн

За: Проблем с WMT след смяна на адрес на домейн

Обърни внимание, кое точно не е удостоверено. При мен се оказа, че не съм удостоверил (WWW).example1.com, а не чистия example1.com (от какъв зор искаше непременно да удостоверя и www домейна, така и не проумях, но явно има причина).

Може и да не помогне съвета ми, но поне обърни внимание.
 
За: Проблем с WMT след смяна на адрес на домейн

За: Проблем с WMT след смяна на адрес на домейн

Тъй като явно оставам неразбран ще го напиша по-елементарно :)

Име ли начин след 301 пренасочване от един домейн към друг, двата такива да останат верифицирани в Google Webmaster Tools?

С мета маркер, който се поставя в <head> и с html документ, който се поставя в основната директория на домейна не става.

Защо ми е необходимо и двата домейна да останат верифицирани в Google Webmaster Tools? Там има настройка в която указваме на Google, че един сайт се мести на друг сайт и трябва и двата да са верифицирани за да действа. Това е като допълнение към чисто техническото 301 пренасочване, което мисля, че е важно.

Преди да бях направил пренасочването в htaccess на първия домейн ги имах верифицирани и двата домейна в WMT. След като направих пренасочването, все още ги имах и двата домейна в WMT и в първия зададох като настройка да насочва към втория домейн.

След няколко дена, след като всичко се пренасочи, първия домейн, който беше верифициран в WMT вече не е верифициран и се опасявам да не стане беля.
 
За: Проблем с WMT след смяна на адрес на домейн

За: Проблем с WMT след смяна на адрес на домейн

Cloxy, благодаря. А според теб проблем ли е ако оставя домейна неверифициран?
 
Re: Проблем с WMT след смяна на адрес на домейн

Не, Анди, не е проблем.

Но този метод на верификация е много ценен от Гугъл и го препоръчват - като най -силен.

Но ако не може - и с другите става.
 
За: Проблем с WMT след смяна на адрес на домейн

За: Проблем с WMT след смяна на адрес на домейн

Сега следват серия тъпи въпроси :)
Този txt запис се мъчих да го добавя в домейна, но не ми разрешава. Домейна е в dynadot.
Пробвах и последната алтернатива с добавянето на cname, но гугъл отново не го приема.

Някакви идеи как да добавя txt запис в dynadot?
Ако txt запис е невъзможно да се добави, то с cname трябва ли да чакам да минат 48 часа и тогава да пробвам да верифицирам домейна пред гугъл? Защото ако пробвам веднага не приема верификацията.
 
За: Проблем с WMT след смяна на адрес на домейн

За: Проблем с WMT след смяна на адрес на домейн

Така и така никой не ти отговаря .. каква грешка ти дава при опит да вкараш тхт файла ? Следваш ли инструкциите в dynadot? Като им гледах ръководството - става за 1 минута.
 
За: Проблем с WMT след смяна на адрес на домейн

За: Проблем с WMT след смяна на адрес на домейн

  1. В момента всичко от example1 пренасочва към example2, включително и HTML файла за верификация. Ако изключиш въпросния файл от 301 редиректа проблема би трябва да се реши. Естествено, когато всичко приключи можеш да добавиш и HTML файла да пренасочва към новия домейн.
  2. Предполагам си погледнал този: How do I enter a TXT record for my domain? - Dynadot.com и този линк: Verification: Domain name provider - Webmaster Tools Help - обяснено е как да настроиш TXT запис. Убеден съм, че ще се справиш сам. На Васко статията също е много добра. Както ти каза и Jordan Manchev по-нагоре, верифицирай и WWW и non-WWW.
  3. Ако си го направил както е описано... Из DynaDot-ските хелпове пише, че понякога обновяването на записите отнема 5 минути, а понякога и цял ден. Имай предвид, че това е много възможен проблем Google да не отчита верификацията веднага. Изчакай 48 часа и опитай да верифицираш.

Според мен най-лесен и логичен за прилагане е първия вариант. :eek:
 
Re: Проблем с WMT след смяна на адрес на домейн

Предполагам проблема идва от там, че когато удариш 301 редирект към новият домейн, бота на google бива пренасочен към example2.com и затова не иска да се верифицира. Вариант-а е както каза Васко, вторият @Poltargaista ти подсказа, а третият е при самите правила в .htaccess файл-а да укажеш, че редирект-а не се отнася за верифициращият файл.
 
За: Проблем с WMT след смяна на адрес на домейн

За: Проблем с WMT след смяна на адрес на домейн

Още питанки:

Вариант 1 с пренасочването не се получава.
В момента пренасочването в example.com ми е по този начин:

Код:
Redirect 301 / http://example2.com

Добавих:

Код:
RewriteRule ^/?google92e434f1d1a47761.html$ - [L]

с цел да укажа само верифициращия html файл да не се пренасочва, но го пренасочва и него :mad:

Вариант 2 също ми е малко тъмна Индия. Обеснявам:

Домейна example.com е регистриран в Dynadot. Като се опитам да му добавя TXT записа, който гугъл ми дават, Dynadot ми казва:

Please note: You must enter a Domain Record type (A/AAAA/CNAME/Forwarding) if you want to use a TXT Record.

Ще помоля някой да ми обесни или как да накарам само един файл да не се пренасочва в .htaccess или да ми обесни какво друго да сложа като настройка в домейна освен TXT запис.

Това е скрийншот където въвеждам TXT записа:

dynadot txt record.jpg

А това е какво ми изписва като грешка:

dynadot error.jpg


Please enter at least one A/AAAA/CNAME/Forwarding record.
 
За: Проблем с WMT след смяна на адрес на домейн

За: Проблем с WMT след смяна на адрес на домейн

Вариант 1:
Код:
RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_HOST} example1.com [NC]
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/GOOGLE-VERIFICATION-FILE.html$
RewriteRule ^(.*)$ http://example2.com/$1 [R=301,L]

Вариант 2:
От DynaDot го обесняват така:
You must select "A, AAAA, CNAME, or Forwarding" for the base Domain Record type. Once you add that, you can add the TXT record and then save your changes.
Аз го разбирам така - първо да сложиш един forwarding от стария към новия домейн и като втора опция да сложиш TXT.
 
За: Проблем с WMT след смяна на адрес на домейн

За: Проблем с WMT след смяна на адрес на домейн

@Poltargaista е велик! Вариант 1 стана и гугъл прие верификацията. :clap:
 
Re: За: Проблем с WMT след смяна на адрес на домейн

Re: За: Проблем с WMT след смяна на адрес на домейн

@Poltargaista е велик! Вариант 1 стана и гугъл прие верификацията. :clap:

Този вариант обаче нарушава идеята, че правиш пълно пренасочване на всички страници, защото остава една страница, която не е пренасочена. Аз лично не бих рискувал така.

TXT DNS запис в твоя конкретен случай се прави през cPanel -> Advanced DNS Settings, избираш домейна, от падащото меню "TXT" и така нататък...
 

Горе