SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Проблем с wordpress и хостинг

Syncro

Active member
Предварително се извинявам, че не обяснявам като хората, но толкова са ми познанията.
Имам 2 различни сайта на 2 различни хостинга. И двата са на WP 3.2.1.
При единия ъпдейта на плъгин трае 2-3 секунди.
При другия ъпдейта на плъгин трае около половин час и в 50% от случаите не се получава.
"Бързия" е с контрол панел и е ENG версия.
"Бавния" няма контрол панел, WP е на BG и цената му е такава, че няма как да тормозя администратора. Запознат е все пак и мисли по въпроса (уж:D)
Бавния иска фтп парола при ъпдейт, а другия не (това се сещам като разлика)
 
Re: Проблем с wordpress и хостинг

Виж си правата на файловете. В новия WP забелязвам, че когато системата няма права над файловете си, се опитва да прави промени чрез FTP, което си е много бавно. Просто дай на системата права за писане в съответните директории.
 
Re: Проблем с wordpress и хостинг

Преди известно време имах подобен проблем с инсталация на wp на локална linux машина. Изобщо не можех да направя ъпдейт и ми искаше самия wp данните за ftp достъп. Тъй като това беше, на бързо скалъпен LAMP, нямах изобщо ftp.
След много ровене из нета се оправи, имаше разни промени по правата на папките, както cloxy е написал по-горе. Само, че не бих ровил и човъркал по работещ сайт. Може човек много лесно да му развали защитите. А знаем wordpress и без това не е от най-сигурните.
 
Re: Проблем с wordpress и хостинг

Аз имам същия проблем със версията на БГ. Иска фтп като му го задам нещо пак не се получава, затова и спрях да го ъпдеитвам. Ползвам го за сателитка. Предполагам че това си е от самия WP на БГ с другите нямам проблеми. Българската версия съм я свалил от bg.wordpress,
 
Re: Проблем с wordpress и хостинг

То не е проблем да се ъпдейтва каквото и да е през ftp клиент, но е трудоемко.
Би ли споделил в wp-config след DB_HOST, localhost ли е записано или нещо друго. Засега това си мисля, че е причината.
 
Re: Проблем с wordpress и хостинг

И аз съм имал същите проблеми преди време и ползвах следната добавка - цък тук. Пише, че при WP 3.2 проблема е решен, но нищо не пречи да се тества.
 
Re: Проблем с wordpress и хостинг

Пробвах с 775 и 777 на всички замесени папки. Проблема си остава.

Провери и дали узера с който се мъчи да пише WP има необходимите права.
 
Re: Проблем с wordpress и хостинг

При мен пък при генериране на на ситемап с Google XML Sitemaps единият WP ми генерира зеднаква като големина.
 
Re: Проблем с wordpress и хостинг

И аз съм имал същите проблеми преди време и ползвах следната добавка - цък тук. Пише, че при WP 3.2 проблема е решен, но нищо не пречи да се тества.

Казва, че вече имам 3.2 и този плъгин не ми е необходим. Въпреки това и с него иска фтп парола и се "мандахерца" по половин час
 
Re: Проблем с wordpress и хостинг

Би ли дал информация, какъв е ftpd сървиса работещ на машината? Стартирай filezilla и се свържи към сървъра, а след това най-горе пейстни част от информацията като тази:
Код:
Състояние:	Връзка установена, очаква се приветствие...
Отговор:	220---------- Welcome to Pure-FTPd [privsep] [TLS] ----------
Отговор:	220-You are user number 1 of 50 allowed.
 

Горе