SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Проблем

s33d

New member
Значи става проблем за прогнозитебг.ком . Когато се опитвам да го отворя или него или цпанела и ми изписва :

"Bandwidth Limit Exceeded
The server is temporarily unable to service your request due to the site owner reaching his/her bandwidth limit. Please try again later."

До сега не ми се е случвало, но явно ми е истекъл трафика месец до колкото разбирам, а това на практика е невъзможно?! Сайтът в последните дни прави по 50/80 уникални на ден, което не може да е толкова много, а на практика се получава така... Аз лично мисля, че е от тестовия блог който бях направил тест.прогнозитебг.ком да си изпробвам WP темите, но и бях инсталирал плъгин който да взема новини от рсс фийдове и да ги публикува. Да обаче на тези публикации всеки ден по 20-30 спам руски коментара се появяваха, и аз не предприех мерки на време и вече всичко се обърка... защото явно от тях идва този трафик. Та ако може да попитам дали това наистина е проблема, и има ли начин да се разреши, защото дори и достъп до цпанела, и не мога да направя нищо :( Благодаря предварително.
 
Re: Проблем

приключил си с трафика за месеца
обади им се на хостинга да го пускат пак


да не си на tophost
 
Re: Проблем

едно телефонче и си готов, но ще трябва да долпатиш края на месеца

може би си правил доста архиви на сайта
колко ти е лимита
 
Re: Проблем

Погледни си и Awstats на хостинг акаунта, там можеш да видиш трафика в мегабайти.
 
Re: Проблем

Не е задължително, да е превишен месечният трафик, има модули на апаша за временни ограничения срещу спамери, във всеки случай пиши(звънни) на подръжката, те ще ти кажат най-добре за какво става въпрос, особено след като нямаш достъп и до cpanel-a... ;)
Относно доплащания, има си тарифи, не би трябвало да ти позволят да надхвърлиш лимита на акаунта ти, но зависи от хостинг фирмата.

ПП. Също така има някои герои дето си пускат един телепорт про или алтернативна джаджа да си свалят офлайн сайта и... Ефекта е на лице... Имал съм проблеми с подобни хора та не е задължително в теб да е вината, консултирай се със подръжката те имат и логове и всичко и могат реално да ти помогнат. Успех!
 
Re: Проблем

Най-малкия план на колегите от СХ е 35 гб месечен трафик. Доста телепортиране ПРО ще трябва да е имало. Едва ли някой има блог с 35 ГБ контент. А отностно RSS агрегатора, виж на колко време се обновява информация, погледни си и базата данни колго е голяма, за да се ориентираш къде може да е отишъл трафика. Ако имаш много записи в wp_comments направо ги спри. Колко сайта имаш в един хостинг акаунт? Файлове за даунлоуд? Провери си в раздел FTP акаунти на cPanel-a дали не ти е активиран анонимния FTP достъп, може някой да те е надушил и да смуче трафика през FTP. Има 1001 възможности.
 
Re: Проблем

Най-малкия план на колегите от СХ е 35 гб месечен трафик. Доста телепортиране ПРО ще трябва да е имало. Едва ли някой има блог с 35 ГБ контент.
Не е задължително да е изхабен, има си модули за временни ограничения зависимост от хостинг компанията. А това с телепорта е от личен опит преди години с клиент на чиито сървър с форум бяха навъртяли 10 гб трафик от "телепортиране" на едни и същи статични страници по няколко пъти... Друг е въпроса как изобщо беше издържал сървъра, но така е като нямаш кой да ти поддържа vps-a. Във всеки случай тук гадаем на боб...

Напълно възможно е да е от плъгина, но както автора на темата спомена, той няма никакъв достъп до сайта си в момента, а трафикът на 10ГБ съдържание към базата данни при добавяне една по една доста би затормозила който и да било сървър на която и да било фирма(съответно акаунта спрян, или сървъра да крашне, или подръжката да спи на поста. :D ), затова и не изключвам просто умишлено злонамерено хабене на трафик. Както спомена колегата провери размера на базата си данни и какво е палувал плъгина и ще разбереш за какво става въпрос.

Има 1001 възможности.
=> 1 единствено решение => Свържи се с хостера.
 
Re: Проблем

Не е задължително да е изхабен, има си модули за временни ограничения зависимост от хостинг компанията.

Кой модул визираш специално? Bandwidth module или module_cband ? За да не му спрат хостинг акаунта за натоварване, вероятно целия този трафик не е минал през php/mysql изобщо, затова го насочих към FTP достъпа, тъй като при нас е имало случаи и на 100 GB трафик издърпан, през анонимно FTP. А при тебе, кой форум са ти изсмукали - да не е този на ggbit.info, май при нас беше по едно време?
 
Re: Проблем

Кой модул визираш специално? Bandwidth module или module_cband ? За да не му спрат хостинг акаунта за натоварване, вероятно целия този трафик не е минал през php/mysql изобщо, затова го насочих към FTP достъпа, тъй като при нас е имало случаи и на 100 GB трафик издърпан, през анонимно FTP.
Асла де, това имах в предвид със 10-те гигабайта новини ръгани в базата данни една по една.


А при тебе, кой форум са ти изсмукали - да не е този на ggbit.info, май при нас беше по едно време?
Не намерих коя е твоята фирма(не че съм и ровил все пак програмист = константен мързел ), но видях, че си от Сливен така че предполагам визираш хостбългарията, на евтините планове няма как посмъртно гигабита да бъде хостнат там, само субдомейни мисля имах някакви и аддон домейнчета. Иначе и гигабита се опитваха да го точат по едно време така с други глупости, но в случая беше форум на един клиент от америка с още по-голяма база данни.

ПП. С гигабита от доста време не съм се занимавал и не ми остава и време та ще видя да наваксам близките месеци, иначе нека се върнем на темата, ако има нещо пиши ми на лично да не цапаме тука. ;)
 

Горе