SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Програма за работа с отдалечен компютър

nikkola

Member
Търся програма за отдалечен достъп в домашната мрежа. Нищо особенно като изисквания, освен да работи добре между уиндоус 7 и линукс. Уиндоус и линукс си имат вградени тулуве, само че нещо не работят в чуждата среда. Какво ще препоръчате?
 
Re: Програма за работа с отдалечен компютър

Real VNC например - работи и под Линукс и под Windows в безлпатната си версия.
 
Re: Програма за работа с отдалечен компютър

www.logmein.com
Безплатната им услуга е предостатъчна за управление на отдалечен компютър .. ползвам ги вече може би 3-4 години .. ужасно е удобно .. за да влезеш в компа си от където и да е ти е необходим просто интернет достъп и браузър.
Не го бъркат маскировъчни мрежи, динамични IP адреси и подобни .. ако му е отпушен порт 2222 (който ако не сте под някой сис админ параноик винаги е отворен) всичко си върви перфектно ..
 
Re: Програма за работа с отдалечен компютър

www.logmein.com
Безплатната им услуга е предостатъчна за управление на отдалечен компютър .. ползвам ги вече може би 3-4 години .. ужасно е удобно .. за да влезеш в компа си от където и да е ти е необходим просто интернет достъп и браузър.
Не го бъркат маскировъчни мрежи, динамични IP адреси и подобни .. ако му е отпушен порт 2222 (който ако не сте под някой сис админ параноик винаги е отворен) всичко си върви перфектно ..

Потвърждавам - най-удобното нещо, което съм ползвал! Дори в Про версията (има някакъв траял при добавянето на всеки нов компютър към акаунта, мисля 1 месец) можеш да активираш камерата и микрофона на другия компютър и да гледаш и слушаш :D
 
Re: Програма за работа с отдалечен компютър

Потвърждавам - най-удобното нещо, което съм ползвал! Дори в Про версията (има някакъв траял при добавянето на всеки нов компютър към акаунта, мисля 1 месец) можеш да активираш камерата и микрофона на другия компютър и да гледаш и слушаш :D

Тая програме не е ли за уиндоус и мак само, или аз нещо пропускам? Не мога да видя фаил за линукс.
 
Re: Програма за работа с отдалечен компютър

Тая програме не е ли за уиндоус и мак само, или аз нещо пропускам? Не мога да видя фаил за линукс.

Май да. За линукс не виждам, но това е за управлявания компютър. На твоя компютър не инсталираш нищо - управляваш компютрите през браузър от който и да е компютър...
 
Re: Програма за работа с отдалечен компютър

Май да. За линукс не виждам, но това е за управлявания компютър. На твоя компютър не инсталираш нищо - управляваш компютрите през браузър от който и да е компютър...

Ами то и на Teamviewer-a го има това на сайта им. Освен това не ти трябват никви отворени портове, никакви реални IP-та. Просто пускаш и ползваш. Прекрасно е. Само при инсталацията трябва да се избере non-commercial use иначе слага trial версия.
 
Re: Програма за работа с отдалечен компютър

Най-лесно и удобно се работи с VNC. Повечето линукс дистрибуции си идват с клиен/сървър. Примерно в Gnome - Desktop sharing е VINO сървър за VNC. Под Win можеш спокойно да исталираш RealVNC (има безплатна версия). Имай предвид че дефаултния клиент в Ubuntu има проблем когато са пуснати ефектите. Съветвам те да ги спреш преди старт на сесия.
 
Re: Програма за работа с отдалечен компютър

....Освен това не ти трябват никви отворени портове, никакви реални IP-та. Просто пускаш и ползваш. Прекрасно е. ...

Да, определено тиимвиюъра е доста удобен за работа, много удобно решение за отдалечен достъп до Windows PC-та ... особено за PC-та, на които НЯМА нищо ценно и важно.

Ако става въпрос за достъп до важни ресурси (например достъп до сървър огледало на WikiLeaks) аз лично бих се замислил много сериозно как точно е направен да работи така прекрасно и лесно "Просто пускаш и ползваш" тиймвюъра :)

Въпроса според мен е дали на създателите на тиймвюър и на техните господари може да им се има доверие? :rolleyes:

Аз лично бих изрекламирал отново TightVNC има и Вин и Линукс версия и е под GPL.
 

Горе