SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Продава се fingerbooks.com

bgkulinar

Меринджей
Продава се домеина fingerbooks.com. Регистриран на 15-Sep-05
изтича на 15-Sep-08. Основната му дейност е била продажба на книги втора употреба. И най-хубавото - домейнът присъства в директориите на гугъл. Поради тази причина и още добри връзки домейнът е с ПР3. Има и известен трафик.

Подходящ е за продажба на книги, DVD, Video. Идеален за МФА.

Цена - $80, без коментар.
 
Re: Продава се fingerbooks.com

Здрасти, може ли да те питам как работи комисионерската програм на АМАЗОН.
Като гледам този домейн редиректва направо към началната страница на АМАЗОН. Като при паркираните домейни ли работи или ...?!?
Ако може млако да ми поразясниш
 
Re: Продава се fingerbooks.com

Мерси, мисълта ми беше вместо да правя нов сайт дали може да си взема домейн и направо да го пренасоча към Амазон и след това да си го промотирам съответно. Малко не го обясних както трябва, ама предполагам си ме разбрал ;)
 
Re: Продава се fingerbooks.com

Може, аз така съм направил с този домейн (той си редиректва с моя афф в УРЛ), но този има трафик. Ако вземеш нов домейн и да го редиректнеш, какъв ще е смисълът без трафик.
 
Re: Продава се fingerbooks.com

Идеята е да му пусна реклама гугъл адуърдс и бидвертаизер и субмит в дир и т. н.
въпроса е дали не забраняват рекламата, ако не дай си реферал линка и ще се регна под теб и ще пробвам с еди два домейна.
 
Re: Продава се fingerbooks.com

Ами за реклама не знам как стои въпроса, за директории съм почти 100% сигурен, че няма да го приемат.

Амазон, май нямат реф програма.
 
Re: Продава се fingerbooks.com

Здрасти отново, значи имам нова идея (аз май съм само по идеите :) )
Ако например зема нов сайт и инсталирам една портална CMS система (може би гииклог ми се струва подходящ) и го построя целия от уиджети от ибей, за категории, продукти и т. н., вчера ги поразгледах - имат доста широк спектър от инструменти за афилиейт. Въпроса е дали ще имат нещо против вече като мой си сайт да си го промотирам и да го субмитвам?
И дали по този начин може да се изкара нещо - ти си по - опитен
Още един въпрос, ако взема bg домейн ще върви ли на запад, в щатите например?
 
Re: Продава се fingerbooks.com

за БГ домейна - ще върви, аз имам Австрииски и си излиза в БГ гугъла, ама има ли смисал от разправиите и разходите по бГ домейн??
 
Re: Продава се fingerbooks.com

Щото името което ми харесва и мисля че ще върши работа в случая е свободно само bg.
Пък и колко се харчи, нали се плащат едни 16 лв за година ми сля че не много
 
Re: Продава се fingerbooks.com

Щото името което ми харесва и мисля че ще върши работа в случая е свободно само bg.
Пък и колко се харчи, нали се плащат едни 16 лв за година ми сля че не много

хехехе ;)
къде видя за 16 лева?? толкова е за домейн на кирилица !!!
иначе е около 70 лева - трябва да имаш регистрирана фирма с това име, а ако нямаш има разни посредници и искат 200-300 лева за БГ домейн ;)
 
Re: Продава се fingerbooks.com

Малее грешката е моя, извинявам се, вярно до сега нямам бг домейн е тоя въпрос отпада :)
Остава въпроса с построяване на сайта от афилиате уидхети само. Дали ще стане?
 
Re: Продава се fingerbooks.com

Става, но няма да продава. Направи си проблог с ревюта и във всяко ревю/статия слагай уиджет. Или си купи стар домейн с тагетиран трафик и го насочи към сътветната секция на Амазон. Фингърбуукс беше сайт за продажба на книги втора ръка и беше отличен за тази работа.
 
Re: Продава се fingerbooks.com

Добре ще го питам. Щото до сега съм понаправил някой и друг сайт и с адсенсе се занимавам, обаче като чета тоя форум а и предприемача ми се струва, че ако се понапънеш афилиейта май носи най - добри дивиденти. Обаче не знам от къде да започна, просто трябва да видя как са организирани такива сайтове :)
 
Re: Продава се fingerbooks.com

Едно птиче пропя че са ти го изкарали от Google Directory :-(
 

Горе