SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Промени в резултатите на Google от тази нощ/сутрин ?

android

New member
Някой да е забелязал промени в позициите си настъпили тази нощ/сутрин? Задавам този въпрос поради внезапно едновременно спадане в позициите на няколко сайта, като общото между тях, е че имат малък брой линкове от Sape(по около 6,7 на сайт).
 
Re: Промени в резултатите на Google от тази нощ/сутрин ?

А при вас забелязва ли се стопяване на резултатите в SERP-a? В големи ниши като например имоти, парфюми, самолетни билети, а дори и при търсене на дума статии също показва едва по 20-25 страници, а до вчера бяха над 70-80стр. Някой дали има идея защо Гугъл полудя по този начин?
 
За: Промени в резултатите на Google от тази нощ/сутрин ?

За: Промени в резултатите на Google от тази нощ/сутрин ?

Някой да е забелязал промени в позициите си настъпили тази нощ/сутрин? Задавам този въпрос поради внезапно едновременно спадане в позициите на няколко сайта, като общото между тях, е че имат малък брой линкове от Sape(по около 6,7 на сайт).

При мен вчера сутринта забелязах покачване с около 30% на трафика,. Още не съм анализирал причините, но най-вероятно е от промяна в позициите. Днес, засега, задържа вчерашното ниво.
 
Re: Промени в резултатите на Google от тази нощ/сутрин ?

По интересното е, че нищо не се чува както ще е това голямо нещо, което е станало вчера, а резултата е на лице. Първоначално реших, че може би има нещо общо с последното изказване на Мат Кътс за показване само на 1 резултат в СЕРП-а от един и същи домейн и затова да са намелели страниците, но не е точно това, защото все още има на първа страница по 2-3 резултата от 1 домейн. Какво ще се окаже май ще трябва да почакаме и да видим. Само да не се окаже, че са пуснали ново животно, което е изцяло половината резултати :D
 
За: Промени в резултатите на Google от тази нощ/сутрин ?

За: Промени в резултатите на Google от тази нощ/сутрин ?

Ако е станало нещо голямо би трябвало глобално да се е отразило на много сайтове, и да има повече жертви сред нас, които да споделят впечатленията си. Ако съдя по това, че при мен е ударило само сайтове ползващи " непозволени " средства за набавяне на линкове, може да е удар срещу линк борсите, и линк схемите.
 
Re: Промени в резултатите на Google от тази нощ/сутрин ?

От известно време се чудя дали да споделя този резултат:
От преди повече от година, сайта ми по една ключова дума /може би най-важната за мен/, от 3-4 страница изпадна след 15-16 страница. И не е мърдал по-напред. От 1-2 седмици е на първа страница по тази ключова дума. Нишата е мебели - натоварена. Сайта е фирмен, статичен и за този период, който споменавам, съм сложил само 2-3 статии и 4-5 снимки, малко дизайн - това беше през февруари. Имам само един линк към друг сайт /форум/. Не се грижа много за него, защото не съм уеб-мастър, но все пак е любопитно. Може би.
 
Последно редактирано:

Горе