SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Противно на всички теории

TaLoV

New member
Противно на всички сео теории виждам следното: на даден сайт е линквано над 50% от точната ключова дума, 30-40% синоними и останалите урл или нещо друго. Това беше доста време преди ъпдейта. Предположих, че след ъпдейта ще го свали, но това не се случи. Според теориите точната дума трябваше да е в пъти по-малка. Защо се получава това?
 
За: Противно на всички теории

За: Противно на всички теории

Не мисля че пингвина работи точно по начина, по който хората си представят. Не може да се каже, че ако имаш примерно Х% линкове с дадена дума в анкор текста, той ще те удари задължително. По-скоро тогава има риск от това да те удари. Но спокойно, има време ;)
 
За: Противно на всички теории

За: Противно на всички теории

Така е, но всички твърдят, че точната ключова дума трябва да ти в много малко %. Описаният в горното ми мнение пример не е само за 1 уеб сайт.
 
За: Противно на всички теории

За: Противно на всички теории

това е само един филтър, който не удря задължително всички подред. неша от рода на скорост на линкване, от къде е линкнат и подобни също са от значение
 
За: Противно на всички теории

За: Противно на всички теории

Определено този сайт е горе-долу линкнат от форуми и подобни и то всичко беше изсипано накуп.
 
За: Противно на всички теории

За: Противно на всички теории

Винаги има подобни гадорий и сайтове, които минават метър. Факт е, че и алгоритъма не работи на 100% по нашите представи :) Остава ни да се надяваме и молим да сме на прав път с действията, които прилагаме :)
 
За: Противно на всички теории

За: Противно на всички теории

Може да се дължи на качествени беклинкс или социални сигнали и обратното при теб и останалите
 
За: Противно на всички теории

За: Противно на всички теории

Са аз не мога да разбера, защо се впечатлявате от такива сайтове. Рано или късно няма да ги има, а линк билдинг се прави по същия начин както и преди, просто се увеличава броя на линковете с бранд, кл.дума+бранд, урл, тук, почетете още и т.н. :) не зная защо всеки толкова се стряска и забравя да прави линкове с кл дума. един малък процент такива линкове е много добро решение. Според мен пингвина анкор текста му е най-малкия кусур, той гледа за релевантност и качество на линкващия сайт.
 
За: Противно на всички теории

За: Противно на всички теории

Пингвин 2.0 не засяга само външни фактори. Изцяло е сменен алгоритъма, за километър си личи, че формулата няма нищо общо с преди.
От което към днешна дата само правя извод - най-малко в 60% от случаите не е до сайт проблема - алгоритъма се смени. Това, че серпа в момента прилича на мишмаш, е друг въпрос, за друга тема.

Тепърва започваме да правим експерименти за укротяване на животното.
 
За: Противно на всички теории

За: Противно на всички теории

Да, наистина анкор текста е един от най-малко 200 фактора. Но ако пратиш адреса на сайта, може да погледнем цялостната картина и ще разберем защо не е ударен.
 
За: Противно на всички теории

За: Противно на всички теории

така е може и да са 10000 фактора, но определения сайт и не само той (още няколко изследвах) имат линкове основно от кл. дума и до от доста време насам, които са изсипани горе-долу на един път. Съгласен съм с вашите мнения, но няма как аз да се моря за разнообразие и да имам всякакви линкове, а друг да ми изсипе една купчина с линкове от форумни подписи и коментари в блогове. Каква е логиката.
 
За: Противно на всички теории

За: Противно на всички теории

Съгласен съм с вашите мнения, но няма как аз да се моря за разнообразие и да имам всякакви линкове, а друг да ми изсипе една купчина с линкове от форумни подписи и коментари в блогове. Каква е логиката.

Виж от тази купчина дали няма авторитетни, тематични и прочие линкове. Също така, кога са вкарани тези линкове (може просто да не ги е хванал последния пингвин, той гледа известно време назад).
 
За: Противно на всички теории

За: Противно на всички теории

Противно на всички сео теории виждам следното: на даден сайт е линквано над 50% от точната ключова дума, 30-40% синоними и останалите урл или нещо друго. Това беше доста време преди ъпдейта. Предположих, че след ъпдейта ще го свали, но това не се случи. Според теориите точната дума трябваше да е в пъти по-малка. Защо се получава това?

За кой сайт става въпрос? :)
 
За: Противно на всички теории

За: Противно на всички теории

Талов, и да изсипе всякакви лайна после той ще си ги чисти, а ти оставаш с релевантни линкове и когато дойде страшния съд ти си чист и се качваш нагоре, аз така разсъждавам. :)
 

Горе