SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Професионален Seo инструмент

web.seo

web design seo
Представям ви разработен от нас професионален Seo инструмент, нарича се Wordpress Aggregator Pro. Основната му цел е генериране на уникално съдържание на зададена от вас тематика и автоматично постване на съдържанието във ваши сателитни блогове. Агрегатора е добавка-компонент за джумла.

Имайте предвид че методите които използва инструмента - постване на съдържание което не е ваше и сателитни блогове, се причисляват от търсачките като Black Hat seo.

Тази схема описва принципа на работа:
wordpress-aggregator-seo.png


На картинката е написано:
Seo processing of content to 30-50%.
Това беше в първата версия когато разработвахме добавката преди 3 месеца. В последната версия вече може да получите на до 90-100% уникално съдържание на изхода.

Какво може да прави Seo инструмента:

- Може да взима съдържание от която и да е Rss емисия
- Да превежда Rss емисии от/на 80 езика през Google translate
- Може да променя съдържанието от Rss-а - вие задавате правилата по които да го прави (заместване със синоними или заместване с цели изречения, случайно заместване - вие въвеждате няколко варианта, на случаен принцип се вкарва един от тях)
- Може да добавя текст или HTML код преди и след всяка новина в Rss емисията
- Може да добавя случаен текст или случаен HTML код преди и/или след всяка новина - вие въвеждате няколко варианта, на случаен принцип се вкарва един от тях.
- Инструмента може да поства автоматично съдържанието в неограничен брой сателитни блогове като го изпраща по емайл (post by email).
- Всичко това се извършва автоматизирано след еднократна настройка. За всяка отделна rss емисия си задавате график на стартиране - работи през cronjob

Къде може да поства съдържанието:
Съдържанието може да се поства в Joomla, Blogger, Wordpress, Typepad, Status.net, Identi.ca, My.Opera.com или във всеки друг CMS или блог който поддържа post by email.

Бързи линкове:
Описание на функциите на Wordpress агрегатор
Гайд за генериране на уникално съдържание

Цени:
Стандартната цена е $70 - в момента около 110 лева.
Специално за потребителите на webmasterbg.org цената е 80 лева - около 48 долара. Промоционалната цена е валидна само до деня на Seo конференция 2010 - до 11 Юни включително.

Ако желаете да закупите Wordpress Aggregator Pro: напишете ми лично съобщение, през сайта ни таксува $70.

Имайте предвид че гарантираме че никога няма да бъде разкрито кой е закупил инструмента освен ако изрично не посочите че Вие го искате.

Тук, във форума, има потребители които вече го използват. Не вярвам да пожелаят да кажат кои са, но за всеки случай да напиша: ако споделите впечатленията си от работата с нашия инструмент ще съм ви много благодарен. Тъй като сте го закупили на стандартната по-висока цена, свържете се с мен за да ви компенсирам - ще получите бонус - добавка за wordpress която направихме специално за работата с Wordpress Aggregator и ще ви улесни живота много.
 
Последно редактирано:
Re: Професионален Seo инструмент

Интересно ми е защо си го кръстил така, след като агрегатора няма нищо общо с WordPress, освен че може да поства с e-mail?
 
Re: Професионален Seo инструмент

Тук е линка към админ панела:
http://wordpressaggregator.site-design.org/administrator/

Username: demo
Password: demo123

Можете да видите функциите на компонента и да го тествате от: Components-> Wordpress aggregator.

Имайте предвид че:
- базата данни на сайта се занулява и връща в изходно положение на половин час, тоест каквото и да тествате и правите в сайта най-много до 30 мин. ще бъде изтрито.
- Google Translate в демото не работи

Интересно ми е защо си го кръстил така, след като агрегатора няма нищо общо с WordPress, освен че може да поства с e-mail?
wbg, първоначално смятахме да правим версия и за Wordpress, затова. Засега изчакваме, не е сигурно дали ще правим такава.
 
Re: Професионален Seo инструмент

Мисля, че трябва да е в "Пазар"
Говорил съм със собственика на webmasterbg.org, той каза да бъде тук, в този раздел.


Важно Допълнение: Капацитет на добавката работеща на един сайт - 2000 до 6000 поста дневно ако съдържанието се превежда през Google Translate. Ако не се превежда - ограничението е само броя на изпращани емайли на час на вашия хостинг доставчик. Тестовете на VPS показаха че инструмента работи чудесно с до 10000-15000 поста за 24 часа!

По този начин може да пълните със съдържание без проблем до 100 сателитни блога с по 20-на поста дневно за първия вариант и неограничен брой сателитни блогове за втория вариант.
 
Re: Професионален Seo инструмент

Изглежда доста любопитно и вероятно би било от полза за голяма част от SEO специалистите ;)

Сега ако помислите и за подобен plugin за wordpress, цена няма да имате :)
 
Re: Професионален Seo инструмент

Ако дава смислени текстове на български, ще го взема да го пробвам!
 
Re: Професионален Seo инструмент

Изглежда доста любопитно и вероятно би било от полза за голяма част от SEO специалистите ;)
Сега ако помислите и за подобен plugin за wordpress, цена няма да имате :)

За съжаление подобна добавка работеща във wordpress скоро няма да има освен ако не се предплатят поне две бройки. Седмица разработка не се избиват с 1-3 продажби.

Ако дава смислени текстове на български, ще взема да го пробвам!
Целта не е да дава смислени текстове, а съдържанието да е уникално. Ако пък толкова държиш на смислеността задаваш си добре измислен списък със синоними. Ако държиш мога да дам и конкретен пример - всеки може да го направи, но би ви спестило време за опити.

Други две важни неща които вече ме питаха на няколко пъти, затова ще ги напиша тук:

Агрегиране по ключова дума - защо не е включена в опциите?

Нарочно не е включена опцията от rss емисията да се филтрират и включват новините които съдържат някаква дума защото няма смисъл да товарите сайта си с такова филтриране. За обединяване на рсс емисии и за филтър по ключова дума се ползват главно рсс емисиите от google blogsearch или yahoo pipes. blogsearch предполагам е ясен на всички как да вземете rss емисия от него.

За yahoo pipes има гайд - написал съм как може да си направите от няколко rss емисии от избарни от вас сайтове една и след това да извлечете от нея само съдържание на тематика която ви е необходима. Дал съм линк към пример който може да модифицирате и размножите за собствени нужди тук:
http://3dwebdesign.org/forum/index.php?showtopic=107

Самия примерен код в примера за обединяване на рсс емисии и за филтър по ключова дума е тук: http://pipes.yahoo.com/rssnews/ipotpal
(Първо се регистрирате в yahoo, след това кликате на Clone и след това View Source)

Друг важен момент - Конфиденциалност
Никога на никого няма да бъде предоставена информация на кои сайтове работи добавката. Имайте предвид че по принцип се генерира лицензен ключ и лиценза е за име на домейн и съответно добавката ще работи инсталирана само на този домейн (нашата защита срещу пиратстване).

Данните ги има само при мен, дори другите хора в нашата фирма нямат достъп до тях. Важно е да знаете, че дори и някой да знае на кой домейн има такава работеща добавка никота не може да разбере къде пращате съдържанието. Например хостинг компанията може да вижда че разпращате емайли на кило, ще вижда към какъв емайл адрес отиват, но от това не може да се разбере на кой сайт отива съдържанието.
 
Последно редактирано:
Re: Професионален Seo инструмент

Освен да взема съдържание, взема ли и снимката например? Извинявайте, но не видях никъде да пише.
 
Re: Професионален Seo инструмент

nobreak, Взима се html кода на новината, ако в него има снимка, тя разбира се ще влезе и в новия пост. Не може обаче да тегли снимките и да ги записва локално в сайта както могат да го правят някои други от агрегаторите ни.

Пропуснах още един важен линк: Сравнение на функциите на всички агрегатори, там има описани още доста неща които може да не сте се сетили да попитате има ли ги или не.

На английски е, Извинявам се че го няма на Български език, но 90% от клиентите ни са англоезични и още не съм успял да го напиша.
 
Re: Професионален Seo инструмент

Аз го взех преди 2 седмици, но веднага след това заминах на море и нямах време да го пробвам. Обещавам да споделя впечатленията си като тръгне, но от преди това съм 95% сигурен, че е много перспективна идеята :)
 
Re: Професионален Seo инструмент

fridge, прочете ли това:
Тъй като сте го закупили на стандартната по-висока цена, свържете се с мен за да ви компенсирам - ще получите бонус - добавка за wordpress която направихме специално за работата с Wordpress Aggregator и ще ви улесни живота много.

Та въпроса е: на същия емайл ли да ти изпратя бонуса?
 
Re: Професионален Seo инструмент

А някакво демо има ли на някой блог или сайт, който се пълни от агрегатора? Може и на лс.;)
 
Re: Професионален Seo инструмент

заместване със синоними или заместване с цели изречения

База данни със синоними има ли? Ако има бих го купил само заради БД.

За агрегатора кво да кажа - за тези които въобще не знаят какво е PHP ще им свърши най вероятно работа, иначе скрипта за RSS е буквално 30 реда код,
за превод през гугъл още 10 реда :).
Изпращането на поща е елементарно, а пък постването от емайл е още по лесно. По моя преценка всичко мога да го събера в не повече от 100 реда макс, и то с някоя и друга екстра за по удобно боравене.
Да няма да е с някакви бутончета но ще върши същата работа като този агрегатор.
 
Последно редактирано:
Re: Професионален Seo инструмент

База данни със синоними има ли? Ако има бих го купил само заради БД. иначе скрипта за RSS е буквално 30 реда код,
за превод през гугъл още 10 реда :).... По моя преценка всичко мога да го събера в не повече от 100 реда макс, и то с някоя и друга екстра за по удобно боравене.... Да няма да е с някакви бутончета но ще върши същата работа като този агрегатор.

krapo, такива като теб сме ги виждали и чували дето разбират от всичко. Дай да видим твой такъв продукт и аз лично ще ти ръкопляскам. 10 реда... 100 реда макс: това наизуст не се говори! Откъде знаеш какво точно има в него само по описание на функциите?

То хейтърите по форумите лесно и безпогрешно се разпознават от всеки, като направят някаква неаргументирана критика на продукт който не са виждали, да не говорим да са го изпробвали :)

А някакво демо има ли на някой блог или сайт, който се пълни от агрегатора? Може и на лс.;)

Демо сайт си има и той не се крие - ето тук има пример
 
Re: Професионален Seo инструмент

Демо сайт си има и той не се крие - ето тук има пример[/QUOTE]

Мен съдържавние ме интересуваше да видя вкарвано от агрегатора или то не е задължително да е достъпно до четателя?
 
Re: Професионален Seo инструмент

3dweb не се обиждай, не виждам за кво само се палиш. Аз не говоря наизуст, имам собствен агрегатор, който не е с 100 реда а с доста повече и доста по сложен от това само да взима RSS и да превежда. Казвам само че ако трябва да напиша агрегатор за RSS поне за мен ще е елементарно.

М/у другото има или няма БД със синоними? Ако има пак казвам че ще си купя един лиценз.
 
Последно редактирано:
Re: Професионален Seo инструмент

Не са паля, не е със 100 реда код. БД със синоними няма. В редовете отдолу ще се аргументирам за да разбере всеки за какво говоря.

240 к е в зип архив, 578 к разкомпресиран. 90% от тях е php, колко реда е ще оставя на теб да пресметнеш.

Няма да говоря за това доколко е оптимизиран кода, но щом добавката работи безпроблемно на хостинг от 2-3 лева на месец с огромен брой разпращани имейли можеш и сам да се досетиш. Досега не е имало момент в който някоя хостинг компания да каже дори веднъж че товарим сървърите им.

Тествали сме я до момента на най-ниските хост пакети на Host Bulgaria, Супер Хостинг и на ICN.

Всичко това не е тествано ден и два - добавката работи повече от 4 месеца, дори успяхме да класираме три клиента с нейна помощ.

За агрегаторите - за добро и ли за лошо ние сме признати за най-големия разработчик на такива добавки в севта (колкото и нескромно да звучи) - имаме над 15 модела разработени включително три по поръчка - без да са общо достъпни за покупка от всеки, специализирани са за определени сайтове, работят само на тях. Само чуждестранните сайтове на които се ползват агрегаторите ни са над 1100.

Ако допускаш че всички тези хора са се излъгали и не знаем как да ги правим - значи добре сме ги излъгали. Ако пък не ми вярваш - идваш на място в офиса ни и ти показвам доунлоуд логовете.

Не исках да пиша някои от тези неща публично, но просто не ми оставихте вратичка да избягам ;) Наздраве и се надявам да не съм обидил и аз някого без да искам.

Съжалявам, но срока на промоцията приключи и промоционалната цена вече не е валидна (освен ако не сте някой от хората с които се черпихме в кръчмата след конференцията). Хората които заявиха желание за покупка (както им писах) би трябвало да преведат парите до вторник включително.
 
Последно редактирано:
Re: Професионален Seo инструмент

Подкарах агрегатора и вече праща мейли (до публикуването им още не съм стигнал). В момента експериментирам с различни преводи :) Като има резултати ще кажа.
 

Горе