SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Процесорно време

micobg

New member
От няколко месеца ме тормози това процесорно време. Имам 3 сайта на хостинга си. До октомври си живях спокойно с по 8-10 минути на ден, когато ненадейно скочиха на около 30. От там се започнаха едни непрекъснати скокове до около 80 минути на денонощие, а през останалото време вървя по ръба на позволените 47 минути. Направих сериозно почистване на разни забравени странички, закрих си една CMS галерия и куп други подобни неща, но резултат няма. Скоковете в почти всички случаи не са обвързани с посещенията. Имам един сайт, мое производство, който го пуснах месец преди да започнат проблемите, но в два поредни дни, при почти еднакви посещения и импресии (и хитове според awstats), процесорното време скача до 2.5 пъти. :(
Някакви идеи? Как да открия проблема?
Имам едни 20-30GB поместени файлове на хостинга точно от момента, когато започнаха проблемите, но те не могат да са причина, при положение, че никъде няма връзки към тях и никой не ги отваря, нали? Стоят един вид на склад там. Вече започнах да търся под вола теле май, ама... ;)
 
Re: Процесорно време

Такива скокове обикновено са заради сериозно налазване на гугъл бота.
Ограничи малко честотата на обхождане , ограничава се от уебмастър тула.
Вече друг е въпроса дали си струва да намалиш честотата на обхождане на бота заради процесорното време.
 
Re: Процесорно време

При мен нещата се оправиха /от 80-100 мин. на 20 мин./ след инсталирането на плъгина "Hyper Cache Extended" и ограничаване на безбройните китайски ботове - Deny From 180.76.6 ; Deny From 180.76.5 . Гугъл бота също трупа време, но не е фатално. Ако си с WP ограничи си и wp-admin папката, хилядите опити месечно за пробив също трупат процесорно време.
 
За: Процесорно време

За: Процесорно време

Човека е споделил, че става въпрос за почти еднакъв брой импресии и хитове според awstats - ако това е така в действителност забавянето в изпълнението на скриптовете може да се дължи на бавни заявки в базата (проверява се базата в phpmyadmin) или на зареждане на съдържание от външен сайт, който към момента е натоварен.
 
Re: Процесорно време

s1yf0x, страниците в сайта, които правят близо 90% от трафика имат iframe, с който зареждам външни страници. Ако те са проблемът какво мога да направя, при положение, че са ми важни и не мога да ги махна?
Как се проверява чрез phpmyadmin дали нямам бавни заявки?

irgy.net, не ми се иска да го правя. В момента сайтът печели позиции в Google и трафикът се увеличава, което ме радва. Не съм сигурен дали, ако огранича бота няма да повлияе зле на класирането. :confused: Но пък от друга страна нямам почти никакво обновяване на съдържанието на сайта, или ако променя нещо, то е за постоянно. Така че не знам дали изобщо ще се отрази една промяна в честотата на обхождане. В същото време съм поставен в неудобно положение, че системно си надхвърлям лимита, а не мога да си позволя по-висок план на този етап.

Странникът, благодаря! Вече го четох, но не откривам решение там.

bulram, довечера пак ще прегледам IP-тата, но при положение, че имам само две-три ip-та с по 100-200 посещения за месеца (и едното е със сигурност Googlebot), а всичко друго е с по има-няма 10-15, ми е трудно разбера кое може да е лош бот.
 
За: Процесорно време

За: Процесорно време

Щом са ви ти важни вземай VPS. Нищо не можеш да направиш. Зареждаш външно съдържание, твоя скрипт чака отговор, докато не зареди пълното съдържание стои активен. Това е положението, трябва да се сърдиш на източниците на съдържание :)
 
Re: Процесорно време

Сърдя им се вече. :D Има ли някакъв начин да спирам зареждането на рамката след определен период от време?

И малко встрани, но видях, че Jump.bg налага ограничение на използваната RAM памет, вместо CPU time. Интересно ми е как да разбера колко RAM използвам в момента, за да си направя сметката? Има ли някакъв начин да го преценя на базата на процесорно време, хитове или нещо друго, за което имам информация в момента?
 
Re: Процесорно време

Много е относително от това какви CMS имаш, какво правят точно, тези iframes какво точно зареждат, колко потребители има онлайн и така нататък. Стартираш минимум с 256 рам (гарантирана не пикова)и гледаш какво става с нещата. Ако се налага ъпгрейтваш на повече и така. Ако парите не са чак толкова проблем скачаш на по-голямото, защото ако се надяваш виртуалката ти да работи постоянно на максималните ресурси няма да си доволен и ще се оплакваш от хостинга ти :)
 
За: Процесорно време

За: Процесорно време

Няма CMS-и, освен един форум, по-стар от мен :D, но той проблеми не прави. iframe-овете зареждат цели страници от сайтове, които за мой ужас вървят с куп flash реклами и какво ли не още. Сайта аз съм си го правил, което е нож с две остриета, но поне знам къде какво да пипам. Парите са проблем, не мога да изляза на зелено и за това са всички тези маймунджълъци, които се опитвам да направя. Най-лесното е по-висок план, ама...
 
Re: Процесорно време

Сърдя им се вече. :D Има ли някакъв начин да спирам зареждането на рамката след определен период от време?

И малко встрани, но видях, че Jump.bg налага ограничение на използваната RAM памет, вместо CPU time. Интересно ми е как да разбера колко RAM използвам в момента, за да си направя сметката? Има ли някакъв начин да го преценя на базата на процесорно време, хитове или нещо друго, за което имам информация в момента?

Това ограничение ще ти повлияе по-скоро при изпълнението на тежки кронове, рсс емисии, или някакъв вид кофти написани агрегатори. Разбира се всичко зависи от кода на самия сайт и посещенията му, но най-големите фактори са тези неща, които ти описах.

За да си направиш по-добре сметката, може да споделиш кой е сайта ти тук или на лично, за да бъда по-конкретен. Успех!

П.С. Имай предвид, че ако нещо товари или ползва повече ресурс от допустимото се изваждат статистики. (М/у другото предоставяме статистики и за CPU time и Mysql time, за обща представа. Все пак всеки трябва да е наясно, какво се случва и какво употребява.
 
Последно редактирано:
Re: Процесорно време

Прегледай си кода на сайта за разни допълни функции(може да са компресирани).

Имал съм два пъти проблеми:

Първия път само смених хостинга и нещата станаха стабилни от 140 мин на 20 мин. Да ли проблема е бил само в хостинга - не знам, може да съм имал проблеми с кода(вируси, които след като съм го преместил да не са могли да работят)

Втория път във всеки един php файл се беше намъкнал допълнителен код, който е компресирана и всяко едно изпълнение товареше по малко cpu то(ама на всяка импресия, като минат 100 php-та)

При мен бяха влезнали чрез пропоски в приложения за joomla-та.
 
За: Процесорно време

За: Процесорно време

Сетих се да споделя нещо друго. 10-20 хиляди изпълнени php скрипта на денонощие нормално ли е или е много. Касае се за 3 сайта - phpbb2 форум с малко посещения, и два други сайта мое дело. Общо около 3600 импресии дневно на всички.
 
За: Процесорно време

За: Процесорно време

Нещо аритметиката не се връзва, обикновено презарежданията са равни на имресиите.
 
Re: Процесорно време

3600 импресии дневно не са много но не са и малко wallpapers3.com(joomla 1.5) с около 1000 импресии дневно харчи около 30 мин.(при superhosting) Разбира се разглеждането на снимките брояча не ги хваща.

Според мен има такъв момент, че ако сървъра е натоварен(на 100%) 1 импресия ще ти изяде много повече време от колкото ако е на 40-50-80%. И в даден, момент ако сървъра на който хостваш е на 100% на теб минутите бързо ще ти се натрупат.
 
За: Re: Процесорно време

За: Re: Процесорно време

saitbg.com, на споделен хостинг съм. :/

s1yf0x, да, ама една заредена страница води до зареждането на няколко php скрипта - 1-2 класа, контролер, view. :)

Днес падна под границата, но и посещенията намаляха драстично - почти 10 пъти. :eek:
 

Горе