SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Първа позиция на ключовата ми дума е "Local Pack" - какво мога да направя?

Gunpowderurn

New member
Здравейте,
Първата ми позиция на ключовата дума, по която искам да си таргетирам сайта е т.н. "Local Pack" - т.е. резултатите от Google Maps. Съответно сайта ми остава реално на втора позиция. От там посещенията са мижави.
Сайта, за който питам е https://zanimani.com/, а ключовата дума е детски център.
Ето и скрийшон:
1704604236409.png

Като за начало - до колко мога да разчитам на Ahrefs за достоверност?
Другият сайт през който проверявам е https://www.serprobot.com/serp-check - но там положението е същото.

Дневните посещения са средно около 15. А на теория по тази ключова дума трябва да има много повече посещения:
1704604403019.png

(пс: По принцип са около 1400 на месец, но Декември е слаб месец в тази ниша).

Съмнявам се че без реклама Гугъл ще ме изкара преди т.н. Local Pack.

1. Kакви са ми вариантите за получаване на органичен трафик в този случай?
2. Струва ли си да инвестирам още усилия в SEO?


пс: знам, че сайта към момента дублира като фунцкионалност това, което дава на потребителите и Google Maps, съответно те нямат причина да отварят моят сайт. Но моят план беше да видя дали ще мога да получавам добър органичен трафик към сайта, и ако мога - имам много идеи как мога да го направя много полезен за потребителите.
 
Последно редактирано:
Google Maps реално не е ли точката? За да излиза добре е нужно да бъде развита повече. И да, това е част от SEO процеса, развиване на такива ресурси, които влизат в микса.


Много хора я пренебрегват, но тя може да доведе сериозен трафик, ако бъде добре засилена. Имам няколко примера, които дори сайта не излиза на първа страница, но за сметка на това развитата точка (бизнес профила в Google) успява да обира от първа страница доста голям трафик.
 
Google Maps реално не е ли точката? За да излиза добре е нужно да бъде развита повече. И да, това е част от SEO процеса, развиване на такива ресурси, които влизат в микса.


Много хора я пренебрегват, но тя може да доведе сериозен трафик, ако бъде добре засилена. Имам няколко примера, които дори сайта не излиза на първа страница, но за сметка на това развитата точка (бизнес профила в Google) успява да обира от първа страница доста голям трафик.
За момента нямам локация в Google Maps (и по-точно Google My Business).
Смятам да е платформа за цялата страна и не знам как ще се върже локацията в Гугъл мапс със тази цел.
 

Горе