SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Разлика между малки и големи букви за Google

Re: Разлика между малки и големи букви за Google

Вярно, че има разлика.
В един от сайтовете ми при малка и голяма буква разликата е една позиция.. :)
Значи имало значение..
 
Re: Разлика между малки и големи букви за Google

Аз до колкото знам от тестове удебелен текст и уголемен текст се ловят по-добре от ботовете
 
Re: Разлика между малки и големи букви за Google

Аз до колкото знам от тестове удебелен текст и уголемен текст се ловят по-добре от ботовете
и <h1>
 
Re: Разлика между малки и големи букви за Google

Разбира се че структурата е важна. Но това с малка и голяма буква направо ме учуди.
Гледам статистиките в analytics-а една ключова дума с главна буква не видях.
 
Re: Разлика между малки и големи букви за Google

и аз бях забелязал такова нещо преди време, но предполагам идва от различни dc-та и ъпдейт на данните в тях - ето моето мнение за case sensitive
 
Re: Разлика между малки и големи букви за Google

и аз съм го забелязал,

малки букви - http://www.google.bg/search?q=храни...07BG307&ei=gDQfTJ6-IYWkOKSj9PQL&start=10&sa=N

големи букви - http://www.google.bg/search?hl=bg&r...ИТЕЛНИ+ДОБАВКИ&aq=f&aqi=g10&aql=&oq=&gs_rfai=

в единия случай (с малки букви засега съм 2-ра стр.) а във втория случай с големи букви на 1-ва, на какво ли се дължи това, няма никаква логика, нито в заглавието имам големи букви някъде ?!?!?! ......много странно, има ли някой друг обяснение за това?!
 
Последно редактирано:
Re: Разлика между малки и големи букви за Google

Нормално е. Въпреки че от Г. казват, че няма значение за тях. Реално вие търсите фрази. От лингвистична гледна точка те трябва да се търсят в текста като обекти, ако са такива, а не просто като няколко думи една до друга. А точно при определянето на обектите в един текст (това са 2-3 думи, които се разглеждат като едно, примерно Coca Cola), тогава има значение дали са написани в текста с големи или с малки букви. Трудно ми е да го обясня, но точно по големите букви се разпознават много от обектите в текст. В случая се търсят различни обекти, поне според Г.
 
Re: Разлика между малки и големи букви за Google


При мен няма разлика. Единствената разлика е в сродните търсения, но не и в самия резултат :)
Иначе логично е да има някакво значение. Ако всичко друго е еднакво, нормално е да се покаже това, което отговаря едно към едно с търсената заявка.
 
Re: Разлика между малки и големи букви за Google

в единия случай (с малки букви засега съм 2-ра стр.) а във втория случай с големи букви на 1-ва, на какво ли се дължи това, няма никаква логика, нито в заглавието имам големи букви някъде ?!?!?! ......много странно, има ли някой друг обяснение за това?!

серп'а е едно към едно, което е добре. И в двата случая сайта ти е на втора страница с разлика = 1 позиция.
 
Последно редактирано:

Горе