SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Регистрация в Google Play като разработчик

vlad

New member
Здравейте, имам проблем с регистрацията в market.android.com/publish/ като разработчик. Регистрацията струва $25, платил съм дори в два акаунта - в единия с дебитна, в другия с кредитна карта, но резултат няма. Като се опитам да вляза в акаунта ми казва следното:
"The payment for the registration fee has failed" и ме подканва да си платя. Ходих до банката, от там ми казаха че има блокирани $25 от Гугъл и могат да си ги дръпнат когато пожелаят. Но това не се случва, парите си седят блокирани, а аз не мога да си вляза в акаунта, въпреки че мина цяла седмица.

На транзакциите в wallet.google.com ми седи плащането, като отворя тразакцията вътре всичко е наред, има линк който ме подканва да го натисна за завършване на регистрацията, но след като го натисна ме препраща отново на страница в която ми се обяснавя, че не съм платил.

Писах им писмо от този адрес Report Google Play Developer Registration or Account Issue - Google Play for Developers Help , че съм си платил като им упоменах номера на поръчката - "благодариха ми за писмото" и пак нищо.
Някой може ли да ми помогне с някаква информация ?
 
За: Регистрация в Google Play като разработчик

За: Регистрация в Google Play като разработчик

Двете карти на една и съща банка ли са?

Понякога банките правят глупости (примерно 3D кодовете) които водят до допълнителни проблеми...

За препоръчване е да използваш ПИБ с Visa или Visa Electron. По мои наблюдения са най-безпроблемните карти.
 
За: Регистрация в Google Play като разработчик

За: Регистрация в Google Play като разработчик

Нямам представа защо не ти приема парите, но ще споделя как аз съм го направил. Преди известно време си купих едно приложение от Google Play и съответно трябваше да си регистрирам карта във wallet за да мога да го купя. Всичко стана през телефона - попълних данните на картата и то си ми удържа парите.

Когато реших да ставам разработчик, вече през браузър Google ми беше запомнило данните (нали съм с един акаунт и на телефона и на PC-то) на картата и само му цъкнах Pay now. Взеха ми $25 и се получи без проблем.
 
Re: За: Регистрация в Google Play като разработчик

Re: За: Регистрация в Google Play като разработчик

Понякога банките правят глупости (примерно 3D кодовете) които водят до допълнителни проблеми...

За препоръчване е да използваш ПИБ с Visa или Visa Electron. По мои наблюдения са най-безпроблемните карти.
Виза Електрон на ПИБ ползват 3Д.
 
За: Регистрация в Google Play като разработчик

За: Регистрация в Google Play като разработчик

3D влиза в действие, само ако контргента използва 3-D протокола. Т.е. ако Google Play са VISA certified и при комуникация използват 3-D проткола. Ако не изпратят такава заявка за проверка, плащането минава по стандартния начин, без 3-D проверка. Това го установих преди 4 дни благодарение на Стоян Борисов
 
За: Регистрация в Google Play като разработчик

За: Регистрация в Google Play като разработчик

Двете карти на една и съща банка ли са?

Понякога банките правят глупости (примерно 3D кодовете) които водят до допълнителни проблеми...

За препоръчване е да използваш ПИБ с Visa или Visa Electron. По мои наблюдения са най-безпроблемните карти.

За мен най-добрите са Visa Electron на Пощенска Банка. С нея до сега не съм имал проблеми.
 

Горе