SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Регистриране на .bg домейн, чрез registrator.bg ?

dhstudio

New member
Здравейте отново. Някои може ли да ми даде някаква информация за registrator.bg, за тяхната коректност и въобще инфо. (Edited- Не изискват копие)
 
Последно редактирано:
Re: Регистриране на .bg домейн, чрез registrator.bg ?

А ако дойде утре някой с фирма на име домейна.бг к'во правим?
 
Re: Регистриране на .bg домейн, чрез registrator.bg ?

по правило на регистър.бг, този които е взел домейна първи няма право да му се вземе. За да го регнеш, значи си имал някакво основание, което е представил регистратора ти (в нашия случай registrator.bg).
Това го направиха след данданията с pay.bg :) ... Оги също има опит с тях, ако иска може и той да сподели :)
Иначе наистина поставих този въпрос пред registrator.bg и от там ми се заяви - щом ти си го взел първи домейна, няма кой да ти го вземе ако си го подновяваш навреме ;)
 
Re: Регистриране на .bg домейн, чрез registrator.bg ?

Щото мисля да си регна и аз няколко, въпроса е, че няма да ползвам регистратор.бг, а сам ще си създам основание :)
 
Re: Регистриране на .bg домейн, чрез registrator.bg ?

Споделена имейл кореспонденция за Вас, регистратор.бг<->Потенциален клиент

Здравейте,
Ние сме регистрирани като администратор на лични данни и не събираме копия от лични карти тъй като това е противозаконно. След като подадете заявка трябва да дойдете на място с личната си карта за да сверим данните които сте подали при заявяване с тези по документ за самоличност. След идентифициране и плащане до 24 часа домейна ще бъде регистиран на Ваше име. Повече за идентификацията по документи може да прочетете на нашия блог: http://blog.registrator.bg/?p=7
или в меню "Информация" на нашия сайт: http://www.registrator.bg/help/documents

Успешна седмица

2008/7/14 Martin Petrov <az@az.com>:

Така до тук страхотно. При всички тези въпроси и отговори, аз смятам, че Вие ще ми бъде посредник пред register.bg. Надявам се до края на месеца обсъдим с партньора си закупуването на x.bg домейна и да го закупим. Имам още един въпрос: След като съм решил да го регистрирам остава на адрес: гр. София, ул. Триадица 5 Б, офис 303 да ви изпратя копие от личната карта и 250 лв и да смятам, че домейна е мои до седмица(или до колко време ако може да споменете).
Благодаря



>-------- Оригинално писмо --------
>От: Registrator.BG
>Относно: Re: Re: Re: Съобщение от Registrator.BG
>До: "Martin Petrov"
>Изпратено на: Понеделник, 2008, Юли 14 13:30:30 EEST

>Здравейте,Това което четете е свързано с марките в процес на регистрация. Тогава подписвате договор за условно регистриране на домейн с тях. В случай, че марката се регистрира и домейна се запазва, а ако получите отказ от Патентно Ведомство в процеса на експертизата по същество ще получите отказ и от Регистър.БГ за удулжаване на условно регистрирания домейн. Разликата между условните и безусловните регистрации е че в статуса на домейните при whois справка, ако домейна е регистриран условно пише "registered with conditional contract" , а на безусловно регистрираните пише просто ''registered', което значи, че регистъра не поставя повече условия към регистрацията на този домейна и от Вас не се изисква нищо повече от заплащане на годишната подръжка. Ние регистрираме домейни само с безусловна регистрация изцяло на Ваше име. Можете да бъдете сигурен, че домейнът Ви не може да бъде анулиран, защото още преди регистрацията му Регистъра извършва цялостна провер
ка на валидността и вярността на документите, които депозираме и ако се установи, че не са изрядни домейнът въобще не се регистрира. Това значи, че веднъж даден домейн не може да бъде анулиран, защото това значи, че регистъра не си е свършил работата и е допуснал документи, които не са изрядни.
>2008/7/14 Martin Petrov :
>Благодаря отново за точните отговори. Не искам да си мислите, че искам да науча Вашият метод. Просто искам да съм сигурен, че е надежден и сигурен. Имам още един въпрос: Как може да ми се гарантира, че регистрацията на домейна(дори и официално да си работи всичко) няма да бъде анулирана след няколко месеца или че не е регистрирана по https://www.register.bg/user/static/rules/bg/index.html от общите условия:
>
>5.5.3.2. При сбъдване на отлагателно условие и при настъпване невъзможност за сбъдване на прекратително условие условният договор се превръща в безусловен по отношение на събитието, а при настъпване невъзможност за сбъдване на отлагателно условие или при настъпване на прекратително условие договорът се прекратява от момента на узнаването на настъпването от РЕГИСТЪРА.
>
>
>
>Благодаря отново.
>
>
>-------- Оригинално писмо --------
>
>От:
Registrator.BG
>
>Относно: Re: Re: Съобщение от Registrator.BG
>
>До: "Martin Petrov"
>
>Изпратено на: Понеделник, 2008, Юли 14 13:02:58 EEST
>
>
>Здравейте,Домейна се запазва на Ваше име и с Вашите данни. С данните Ви не може да се злоупотреби, защото при подаване на заявката Ви се идентифицирате с документ за самоличност и в тази връзка никой не може да злоупотреби като се представи от Ваше име. Може да си създадете личен акаунт в сайта на register.bg и от там да променяте лицата за технически, финансови контакти и DNS. Относно домейните и търговските марки ние не регистрираме домейните по този начин, нито чрез фирма и т.н Имаме собствена утвърдена методика, което е наше ноу-хау.
>
>
>2008/7/14 Martin Petrov :
>
>Здравейте пак. До тук ми стана ясно, но имам още няколко въпроса преди да реша от къде да го регистрирам(но като гледам няма да са register.bg):
>
>
>1. Когато попълвате документите моите данни ли въвеждате
>
>1.1 Ако попълвате моите данни, лична карта има ли възможност да се злоупотреби с данните
>
>2. Ако регистрирате търговска марка примерно &quot;fisherman&quot; на мое име ли ще бъде
>
>3. Като се регистрира ще имам ли личен акаунт в register.bg или трябва всичко да минава през вас(менажирането на домейна)
>
>Мисля, че това са неясните ми въпроси. Благодаря Ви
>
>PS:Аз смятах да си регистрирам т. марка, но ще ми отнеме време затова искам да се консултирам с Вас.
>
>Предварително Ви благодаря за информацията и за изчерпателния И АДСКИ БЪРЗ ОТГОВОР.
>
>
>
>Лек и спорен ден
>
>
>
>
>
>
>
>
>>-------- Оригинално писмо --------
>
>
>>От:
>Registrator.BG
>
>
>>Относно: Re: Съобщение от Registrator.BG
>
>
>>До: az@az.com
>
>
>>Изпратено на: Понеделник, 2008, Юли 14 12:44:45 EEST
>
>
>
>
>>Здравейте,Решението дали да регистрирате домейн чрез нас или чрез служебния регистратор на Регистър.БГ е изцяло Ваше. Ако решите да регистрирате домейн при тях трябва да докажете чрез официални документи правото Ви да регистрирате този домейн. Регистрацията на домейн чрез нас не изисква никакви документи (освен лична карта/актуално състояние). Това, което предлагаме ние е нормална посредническа услуга, която е съществувала винаги. Това, което правим ние е да подготвим документите Ви по такъв начин, че те да бъдат изрядни и от Регистър.БГ да не откажат регистрацията на домейна, който желаете.
>
>
>
>
>
>>2008/7/14
>:
>
>
>>
>
>
>>---------------------------------
>
>
>>Име: Мартин Петров
>
>
>>E-mail: az@az.com
>
>
>>Телефон: 08xxxxxxxxxx
>
>
>>---------------------------------
>
>
>>
>
>
>>Здравейте. Искам да си регистрирам един домейн и като гледам Вие предлагате най- изгоден вариант, а именно: Регистрация на .bg домейн без необходимост от основание
>
>
>>Това което предлагате легално ли е ? Защото според общите правила за ползване на digsys-Register.bg няма такова нещо(или вие регистрирате т. марка и etc.) Бихте ли обяснили дали е легално и дали да си регистрирам чрез вас или от digsys.
>
>
>
>
>
>>
>
>
>>Благодаря Ви
>
>
>>
>
>
>>---------------------------------
>
>
>>
>
>
>>
>
>
>>-- Екипът на www.registrator.bgOбслужване на клиенти:+359 2 490 31 32+359 884 125 300
>
>
>>
>
>-- Екипът на www.registrator.bgOбслужване на клиенти:+359 2 490 31 32+359 884 125 300
>
>
>-- Екипът на www.registrator.bgOбслужване на клиенти:+359 2 490 31 32+359 884 125 300
 
Re: Регистриране на .bg домейн, чрез registrator.bg ?

Еми...няма ядове ;)
Мен регистрацията на първия домейн ми отне точно 5мин., като искам да отбележа, че търсих офиса на регистратор.бг около 30мин. :D
 
Re: Регистриране на .bg домейн, чрез registrator.bg ?

Тея от регистър.бг не позволиха да се регне домейн на търговска марка, защото бил зает вече, и не може да имало никакви вариации. Клиентката каза, че ще ги съди :D
 
Re: Регистриране на .bg домейн, чрез registrator.bg ?

аз също съм доволен от работата на registrator.bg, никакви ядове. скоро имаше слух че register.bg също ще позволят регистрацията на домейни без правно основание. другият начин е да създадеш някакво юридическо лице или дружество по ЗЗД и да си регнеш домейна сам. ако все пак те мързи - силно препоръчвам registrator.bg
 

Горе