SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Редактиране само на дизайна

Fuego

New member
Здравейте,може ли да помоля за малко помощ за напълно начинаещ :)
Та значи гледам си тук от един сайт различни платени темплейти на
Creloaded , Magento , OSCommece ,ZenCart и PrestaShop но така и не си
харесвам нещо като цяло , а по скоро една част от един темплейт,
друга от друг и т.н. Та искам да попитам ако си закупя този който
ми е най по вкуса после дизайнер може ли да ми направи малки промени ?
Примерно друг вид на бутоните,друг background и такива неща ?
Предполагам дизайна се прави на PhotoShop ,но после за да заработи
нужни ли са и някакви други промени по кода :confused: .
 
Re: Редактиране само на дизайна

Здравейте,може ли да помоля за малко помощ за напълно начинаещ :)
Та значи гледам си тук от един сайт различни платени темплейти на
Creloaded , Magento , OSCommece ,ZenCart и PrestaShop но така и не си
харесвам нещо като цяло , а по скоро една част от един темплейт,
друга от друг и т.н. Та искам да попитам ако си закупя този който
ми е най по вкуса после дизайнер може ли да ми направи малки промени ?
Примерно друг вид на бутоните,друг background и такива неща ?
Предполагам дизайна се прави на PhotoShop ,но после за да заработи
нужни ли са и някакви други промени по кода :confused: .

Е щом веднъж е правено от човек, пак може да се направи от човек. Въпросът е дали лиценза на темата позволява да се пипа по кода и ако не е криптирана. Останалото се свежда до умения и естествено средства.
 
Re: Редактиране само на дизайна

Е щом веднъж е правено от човек, пак може да се направи от човек. Въпросът е дали лиценза на темата позволява да се пипа по кода и ако не е криптирана. Останалото се свежда до умения и естествено средства.

Добре нека да задам въпроса си по друг начин тогава , кои от по-горе
изброените от мен имат такава възможност за бъдеща донастройка
било то по дизайна или по кода .
 
Re: Редактиране само на дизайна

Купуваш си темплайта и си го правиш както искаш. Повечето лицензи ти забраняват да го препродаваш но не и да го модифицираш за собственни нужди. А що се отнася до дизайнера не се знае какви са му възможностите. Ако е само графичен може да ти направи само ПСД и да те остави да се оправяш. След като си купиш желаното нещо от теб говори да ти го направят функциониращ а не само дизайн.
 
Re: Редактиране само на дизайна

Ясно, значи харесах си SummerCart понеже има вграден испански език
а и администрацията е на български и като за начинаещ мисля че ще е
най-добрият вариант. Въпросът ми сега е какви са му предимствата и
недостатъците и да си наема дизайнер ,който няма нищо общо с фирмата
предлагаща SummerCart на бг пазара или да ползвам директно тях за да
направят това което ми е по вкуса, като всъщност ще посоча дизайн на
подобен магазин и ще искам нещо подобно , предполагам е възможно,
както каза колегата е въпрос на финанси а не на може ли - не може ли :cool:
 
Re: Редактиране само на дизайна

Summer Cart е платен софт за магазин, и лиценза му излиза около 480 лс в ДДС ако не се лъжа. Отделно ако не си харесаш темплейт или не намериш някой който да ти го модифицира от фирмата която го предлага ще ти вземат още около400 за друг темплейт. Като цяло магазина е много хубав, но се замисли дали можеш да си позволиш да плащаш за доработки по функционалностите който ще ти трябват.

Ето тук бях написал един кратък пост за платформата, ако искаш прочети го.

Моя съвет: Запознай се много добре с платформата преди да я купиш. Хората предлагат тестов период - възползвай се от него
 
Re: Редактиране само на дизайна

Внимавай с тази платформа. Първо не е безплатна. Второ, ако все пак си я купиш, ако искаш от тях да ти направят дизайн по твоите желание, ще ти излезе доста солено. За един проект ме офертираха 1.2к Евро за изработка на дизайна само. Така че си намери кой да ти ги направи и се разбери за дизайна преди да купиш лиценза
 
Re: Редактиране само на дизайна

Не знам какви функционалности точно си намислил да имаш, но да ти кажа има доста добри безплатни платформи за онлайн магазини. Лично съм работил по 1-2 проекта с PrestaShop и съм страшно доволен. Има куп функционалности и полезни инструменти. Вярно, че безплатни теми няма много, но платени се намират и все повече взеха да се появяват, а и самата темплейт система е доста удобна и не е толкова сложно да се направи темплейт по поръчка...

Определено платените системи в някой случаи са за предпочитане, но вече има куп безплатни които дори в някой случаи са и по-добри от 90% от платените. Ако аз бях на твое място, бих заложил на безплатна платформа с добра поддръжка ( до момента съм доволен от Prestashop и OpenCart ) и бих вложил пари за собствена тема+разходи за оптимизация и реклама.
 
Re: Редактиране само на дизайна

Здравейте пак,и благодаря за бързите отговори .
Всъщност не искам никакви фешън добавки с изключение на
стандартните за онлайн магазин . Да може да се плаща с PayPal и
евентуално на по късен етап да се внедри виртуален ПОС на испанска
банка ,който да приема и кредитни и дебитни карти , това е .
Като цяло държа повече на темата/дизайна да е нещо авторско ,даже
съм си набелязал няколко непопулярни темплейта на които искам да
прилича и моят магазин . Не че имам много пари за даване ,но идеята
ми за SummerCart беше че след месец когато замина да оправям
другите неща по организацията (складче,внос на стоката,договор с
куриерска фирма , търговска банкова сметка , и едно аутономо (испанското ЕТ) ,
да има екип който може да отстрани евентуален проблем.
Понеже аз освен да си добавям снимките,описанията и цените на продуктите
за сега друго не мога :p:p Също така в SummerCart ми казаха
че имат вграден испански,даже ми пратиха линк за реализиран от тях испански онлайн магазин .
Иначе за офертата и на мен ми искат около 1200 лв но с уговорка че първо искат примерен дизайн,
за да не се окаже прекалено сложно може би и да се набутат :D:D:D
 
Re: Редактиране само на дизайна

Здравейте пак,и благодаря за бързите отговори .
Всъщност не искам никакви фешън добавки с изключение на
стандартните за онлайн магазин . Да може да се плаща с PayPal и
евентуално на по късен етап да се внедри виртуален ПОС на испанска
банка ,който да приема и кредитни и дебитни карти , това е .
Като цяло държа повече на темата/дизайна да е нещо авторско ,даже
съм си набелязал няколко непопулярни темплейта на които искам да
прилича и моят магазин . Не че имам много пари за даване ,но идеята
ми за SummerCart беше че след месец когато замина да оправям
другите неща по организацията (складче,внос на стоката,договор с
куриерска фирма , търговска банкова сметка , и едно аутономо (испанското ЕТ) ,
да има екип който може да отстрани евентуален проблем.
Понеже аз освен да си добавям снимките,описанията и цените на продуктите
за сега друго не мога :p:p Също така в SummerCart ми казаха
че имат вграден испански,даже ми пратиха линк за реализиран от тях испански онлайн магазин .
Иначе за офертата и на мен ми искат около 1200 лв но с уговорка че първо искат примерен дизайн,
за да не се окаже прекалено сложно може би и да се набутат :D:D:D

Преди всичко ти най-добре си знаеш какво ти трябва и какво искаш, но едва ли е безплатна поддръжката...

Що се отнася до испанският език... дори безплатните платформи си имат мултиезикова поддръжка, включително Испански...

Иначе и аз от няколко места чувам добри думи за Summercart и всеки казва, че си заслужават парите, но за мен тази сума е неприемлива при наличието на достатъчно добри безплатни алтернативи :) ,но ако имаш възможност да ги отделиш за тази платформа, няма да те разубеждаваме я :)
 
Re: Редактиране само на дизайна

Относно дизай на платформа - мога да ти кажа коя да НЕ ползваш - OS Commerce това е пълен кошмар за (ре)дизайн.
Иначе е най-зрялата и (може би) най- user поддържана платформа. От типа слагаш, настройваш и забравяш...
 
Re: Редактиране само на дизайна

Относно дизай на платформа - мога да ти кажа коя да НЕ ползваш - OS Commerce това е пълен кошмар за (ре)дизайн.
Иначе е най-зрялата и (може би) най- user поддържана платформа. От типа слагаш, настройваш и забравяш...

Мисля че в крайна сметка ще се спра на SummerCart ,
благодаря за мненията все пак . :):)
 
Re: Редактиране само на дизайна

пробвай Magento - няма проблеми за испанския или какъвто и друг език, освен това има безплатни скинове, що се отнася до редизайна става лесно. Няма проблем и за PayPal стига цените да са в левове (не знам дали го промениха, но до преди 1-2 години не можеха да приемат плащания от бг магазини в които продуктите са в левове).
 
Re: Редактиране само на дизайна

Пич откъде извади тази тема. Да и аз съм привърженик да кажем на Магенто ама да ми кажеш че лесно се оправяш с контролерите е няма да ти повярвам. Ако е само за дизайн да ама да правиш с него каквото си искаш се изисква виш пилотаж. Поне на мене ми е трудно (справям се засега) и за това за малки сайтове бих препоръчал Опенкарт-а. Много по-лесно му се модват контролерите и всичко. Само да кажа за сега започващите че новата версиа на Опенкарт-а е със сменени контролери и повечето плъгини (модули) не работят все още.
 
За: Редактиране само на дизайна

За: Редактиране само на дизайна

за това няма проблеми, всеки един дизайнер може да промени дизайна на тимплейта по твоите изисквания - кода не е нужно да се променя освен ако не искаш допълнителни неща по функционалноста на сайта
 

Горе