SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Редирек и възраст на домейна

Juve

New member
Искам да си скрия бековете и оптимизирам сайт1 с много бекове към него, а след това го редиректвам към сайт2 (от самото начало бековете към сайт1 а контента на сайт 2 съм го замислил), ПР и серпа ще отидат към сайт2 (надявам се). Но знам че за добро класиране в серпа (особено при конкурентни ниши) има значение възрастта на домейна. И сега идва въпросът колкото и да е смешен, Г коя възраст на домейна взима предвид в този случай (за по-добър серп), на сайт1 или сайт2, а ако и на 2та сайта ще е важна възрастта, на кой от 2-та е по-важна.

И още един въпрос : какво мога да спечеля и загубя от подобен тип оптимизация на един сайт и прикачването му към друг ?
 
Последно редактирано:
Re: Редирек и възраст на домейна

Редиректа предава тежеста изцяло.
А ако искаш да си скриеш линковете, то най-добре на локалхоста си сложи сайта и не го показвай на никого :)))
Това няма да те спаси, още повече че казваш, че нишата е конкурентна, а в конкурентни ниши се предполага че и хората които работят по тия сайтове, не са хванати от гората.
 
Re: Редирек и възраст на домейна

Редиректа предава тежеста изцяло.
А ако искаш да си скриеш линковете, то най-добре на локалхоста си сложи сайта и не го показвай на никого :)))
Това няма да те спаси, още повече че казваш, че нишата е конкурентна, а в конкурентни ниши се предполага че и хората които работят по тия сайтове, не са хванати от гората.

Не, напротив, нишата НЕ е конкурентна (дал съм за пример , че значението при конкурентните ниши е по-високо според мен), ами такива псевдо специалисти като мен си оптимизират собствените сайтове, аз пък реших да експериментирам с това което съм написъл по-горе. Съответно изникнаха и въпросите за които съм потърсил помоща ви, но благодаря васе пак.
 
Re: Редирек и възраст на домейна

От моята гледна точка, възраста на домейна не е от чак толкова голямо значение. За да подкрепя твърдението си, ще дам за пример, че голяма част от домейните не могат да бъдат определени - в смисъл такъв тяхната възраст. Доста тулове съм пробвал и всички показват някакви странни цифри за .бе, както и за не малко други тлд-та. Това пък не пречи домейн регнат преди 3-4 месеца да се класира по-добре в серпа от такъв регнат преди 2 години. От наблюденията ми, смея да твърдя, че в момента голям фактор е времето за зареждане на страницата ти. Явно желанието да се предлага "бърз" контент от страна на гугъл е голямо.
 
Re: Редирек и възраст на домейна

В случая е по-важно когда се е появил контент на сайта, а не възраста на самият домейн. Ако имаш един домейн дето е бил без сайт 10г. нищо особенно няма да ти даде, но ако това е домейн, на който е имало сайт 10 години, това е нещо друго.
И гугъл знае прекрасно кога е проиндексирал контента за 1-ви път на даден домейн,
 
Re: Редирек и възраст на домейна

Ако имаш един домейн дето е бил без сайт 10г. нищо особенно няма да ти даде, но ако това е домейн, на който е имало сайт 10 години, това е нещо друго.
И една статична страничка да има, от толкова дърти домейни файда има, типичен пример: viktor.com пр1-ца от вятъра, а също така в силно конкурентни ниши където водещите домейни не държат бранда (.com и най-ползваните домейни) като нищо ако имаш .com намазваш по някой и друг линк по погрешка... Макар, че там повече се печели от самия трафик... ;D

Също така за 10 години, все някой виктор по света е искал да регне viktor.com ... Какво е направил... Пуснал е whois-че => айде още едно директно линкче към домейна, което линкче стои примерно от 5 години... ;)

Допълнителен плюс е, че за такива големи периоди от време няма търсачка която да не мине през сайта, а веднъж минала ли е, все някога ще мине пак без ти да я гониш тепърва да...

И все пак да се върнем към темата, редиректваш през уебмастър толса, пускаш пълен 301 редирект на съдържанието от стария домейн към новия и чакаш поне месец, даже и месец е малко според зависи количеството индексирано съдържание.

Та никой от колегите не обърна внимание на това, за смятана на съдържанието, но е много кофти ако редиректнеш само домейна без съдържанието, особено пък ако смяташ да си запазваш серпа ще се прецакаш.

Някои колеги викат, "ма то съдържанието вече не играе роля, линкове иска", крайно не съм съгласен с това, линкове хубаво ама тея линкове какво ще позиционират... Съдържанието е важно и не е хубаво да изчезва изведнъж особено при подобни редиректи.

Мартин ако не се лъжа миналата година се прецака така с авторентакар домейна си като го редиректна така към по-стария му сайт и може да сподели повече по въпроса, макар че от последните 3 домейна на клиенти които трансверирах последните месеци, само един упорстваше и си знаеше неговата... Предупредих го, взех си парите и го оставих да си чупи главата, след 2 месеца ми пише... Еее брат прав беше, дай да направим нещо по въпроса... :confused:
 
Последно редактирано:
Re: Редирек и възраст на домейна

Малко е тъпо да се аргументираш с моето участие в миналогодишното състезание, без да знаеш какви са били целите ми.
 
Re: Редирек и възраст на домейна

Малко е тъпо да се аргументираш с моето участие в миналогодишното състезание, без да знаеш какви са били целите ми.

http://www.icat2006.org/avtorentacar-развитие/

http://www.icat2006.org/дали-да-играя-със-стария-блог/

Цели не цели... Пренасочи авторентакар домейна към айката, без да прехвърляш съдържанието му. Примера ми е точно на място спрямо темата за пренасочването без запазване на съдържанието дори и в краткосрочен план... ;)

И ние допуснахме подобни грешки, състезанието е за да се учим и тестваме... :)

Естествено ако има нещо неспоменато и полезно да споделиш по темата, е добре дошло! ;D

ПП. А да и честито ако задържиш позицията си днес до награждаването! ( От Гуглъо може да се очаква всичко... :D )
 
Re: Редирек и възраст на домейна

http://www.icat2006.org/avtorentacar-развитие/

http://www.icat2006.org/дали-да-играя-със-стария-блог/

Цели не цели... Пренасочи авторентакар домейна към айката, без да прехвърляш съдържанието му. Примера ми е точно на място спрямо темата за пренасочването без запазване на съдържанието дори и в краткосрочен план... ;)

И ние допуснахме подобни грешки, състезанието е за да се учим и тестваме... :)

Естествено ако има нещо неспоменато и полезно да споделиш по темата, е добре дошло! ;D

ПП. А да и честито ако задържиш позицията си днес до награждаването! ( От Гуглъо може да се очаква всичко... :D )

Бъркаш, прехвърлих съдържанието.
 
Re: Редирек и възраст на домейна

Бъркаш, прехвърлих съдържанието.
За около седмица може би само пренасочваше директно към айката, след това към субдиректорията, възможно е и да е било кеш някакъв и да се бъркам разбира се!

С колегата тогава също трансверирахме 3 от сателитите ни, ефекта е минимален и временен, като единствения качествен начин за запазване на тежеста на домейн е като се пренасочи директно към друг домейн.

През уебмастер толса не можеш да пренасочиш към субдомейн дори... Камоли към папка... ;)
 

Горе