SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Реклама, хакнат комп, DNS, друго?

Alf

New member
За пръв път видях такава страница:

thank-you-pozdravleniq.JPG

да се появи вместо сайт на един новоинсталиран пиратски уиндоус и си помислих, че аз няма да ползвам уиндоус от замунда. Сега обаче ми изскочи на моя комп и не знам какво да мисля.


Не е от браузъра - и на Опера и на ИЕ го прави, на лисицата не съм го пробвал.


Какво се случва - пиша сайта

zzdone.com

То ме редиректва към

visitorrewards.chattycatty.com/home.html

еднократно и после вече ми дава стандартния сайт, на който няма нищо още. Не е мой сайта.


Предполагам, че може да е някакъв вид реклама и монетизиране. но исках да съм сигурен, ако някой знае.

:confused:
 
  • Like
Реакции: Alf
За: Реклама, хакнат комп, DNS, друго?

За: Реклама, хакнат комп, DNS, друго?

Благодаря ви за успокоението, че е в сайта проблема, а не в моя телевизор. Аз така или иначе скоро ще съм на линукс и ще се успокоя напълно :)
 
За: Реклама, хакнат комп, DNS, друго?

За: Реклама, хакнат комп, DNS, друго?

Ето и потвръждение, че сайтът не е в ред - Sucuri SiteCheck - Free Website Malware Scanner
 
За: Реклама, хакнат комп, DNS, друго?

За: Реклама, хакнат комп, DNS, друго?

Ето и потвръждение, че сайтът не е в ред - Sucuri SiteCheck - Free Website Malware Scanner

Това го показваше на един мой сайт защото нямаше нищо на него освен един index.html. Писах на хоста и те казаха, че е от това, че нямало index.php или нещо такова и като го добавиха и спря да го показва :D.
И като съм почнал да се оплаквам от sucuri-то, да спомена, че на един друг сайт пък показа пак проблем само защото си бях obfuscate-нал малко от js кода, за да не ми го крадат лесно.
 

Горе