SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Реклами според регионалните настройки и потребителското IP

ted

New member
Прави ми впечатление, че на някой чуждестранни /като локация и език/ сайтове, AdSense понякога ми показва БГ реклами.
Дали това важи и за посетителите с IP и регионални настройки различни от БГ които разглеждат сайтове на български? Някой има ли наблюдения по въпроса?
 
Re: Реклами според регионалните настройки и потребителското IP

Прави ми впечатление, че на някой чуждестранни /като локация и език/ сайтове, AdSense понякога ми показва БГ реклами.
Дали това важи и за посетителите с IP и регионални настройки различни от БГ които разглеждат сайтове на български? Някой има ли наблюдения по въпроса?
И на мен ми се е случвало много пъти, определено IP-то играе важна роля.
 
Re: Реклами според регионалните настройки и потребителското IP

Гео таргетирането става по IP.
Т.е. когато рекламодателят зададе да се показват рекламите в България, се гледа дали IP-то е българско.
Съответно дали зададените езикови настройки (на браузера, а не на сайта) и ключовите думи отговарят.
 

Горе